language

Intézmények:

Idom 2000 Zrt. highlight_off

Lapok:

Origo

Az Origo.hu Magyarország egyik leglátogatottabb internetes portálja. 1998-ban indult egy olyan portálként, ami a szerkesztett tartalom mellett egyéb szolgáltatásokat is nyújt. 1999-ben megvásárolták a freemail levelező programot. A portál főszerkesztője 2000-ig Nádori Péter volt, akit ezután Weyer Balázs váltott. 2006-ban megvásárolták az iWiWet. 2010-ben az Indexnél dolgozó Vaszily Miklós lett a lapot kiadó Origo Zrt. vezérigazgatója. 2011. szeptember 29-én távozott Weyer Balázs és Nádori Péter, az új főszerkesztő a volt indexes Gazda Albert lett. 2013 novemberétől Sáling Gergő volt az Origo főszerkesztője. 2014. júniusában (egyesek szerint politikai nyomásra) Sálingnak felmondtak és Pálmai L. Ákos lett a főszerkesztő (l. Origo-ügy).


2015-ben a Magyar Telekom meghirdette eladásra az Origót, miután a német Deutsche Telekom Európában csökkentette a médiaérdekeltségégeit. Végül a Száraz István vezette, VS.hu-t birtokló New Wave Mediához került az újság. A New Wave a cseh Bawaco médiabefektőjé, amely Szemerey Tamáshoz, Matolcsy György jegybankelnök unokatestvérének érdekeltségéhez tartozik. Pálmai L. Ákost György Bence követte főszerkesztőként, a portál pedig erősen kormánypárti hangvételűvé vált. 2017 elején több munkatárs is távozott az Origótól, voltak akiket kirúgtak, voltak akik szolidaritásból mondtak fel. 2017 áprilisában az Origo Media nevet változtatott New Wave Media Group Zrt.-re. 2017. június 28-án az Origo Matolcsy Ádámhoz, Matolcsy György fiához került, miután a New Wave Media Group Zrt.-t megvette a Magyar Stratégia Zrt. 2017 októberében Matolcsy Ádám bekerült a New Wave Media Group Zrt. vezetői közé is. 2017. december 31-i hatállyal az Origót működtető New Wave Media Group Zrt. a VS.hu-t ködtető New Wave Production Kft.-vel együtt beolvadt eddigi anyavállalatába, a 2014-es alapítású New Wave Media Kommunikációs és Szolgáltató Kft.-be. 2017-ben György Bence távozott mint főszerkesztő, utódja Gábor László. 2018. decemberében az Origo (NWM Kft.) is beolvadt a kormánypárti médiakonglomerátumba, a cég tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány lett.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [6]  Oldalak:   1

Egymilliárd forint visszafizetését várja a vagyonkezelő az Idomtól

Keresetlevelet nyújtott be a Fővárosi Bírósághoz a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt., amelyben arra kéri a bíróságot, hogy kötelezze korábbi informatikai beszámolóját, az Idom Zrt.-t, hogy fizessen 1 milliárd forintos kártérítést.

Nem rezelt be az MNV követelésétől a szupernyilvántartást építő cég

Nem akar fizetni, inkább tárgyalásos úton keresne valamilyen megoldást az állami vagyonnyilvántartás kiépítésével megbízott cég, amellyel nyáron bontott szerződést a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV). Az MNV 480 millió forintot követel a cégtől, mivel a többször módosított határidőre sem készült el a nyilvántartó rendszer.

Százmilliók után fut az állam a dugába dőlt szupernyilvántartás miatt

Több százmillió forintot fizetett a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő egy cégnek, amelyet még a Gyurcsány-kormány bízott meg egy állami vagyonnyilvántartás kiépítésével. A vagyonkezelő most megpróbálja visszaszerezni a pénzt, ami várhatóan nehéz lesz.

700 milliós kiadás után száll ki egy kényelmetlen szerződésből az MNV

Felbontotta a nemzeti vagyonkezelő azt a több százmillió forint értékű szerződést, amelyet még 2008-ban kötött az állami vagyont nyilvántartó rendszer kiépítésére. A szerződéssel több súlyos probléma is volt a számvevőszék szerint.

Zsákutcába szorult a szupernyilvántartással küszködő vagyonkezelő

Háromszáz millió forinttal emelte eredeti ajánlatát az az informatikai cég, amely az állami vagyon-nyilvántartási rendszer kiépítésére szerződött a Magyar Nemzeti Vagyonekezelővel (MNV). Az Állami Számvevőszék szerint a szerződés 72 millió forintos kárt okozott az államnak, mert több kitétele a cégnek kedvez.

Kibújt az MNV több vezetője az állami bérplafon alól

Százmilliós veszteséget okozott az államnak egyes döntéseivel az állami vagyon felett őrködő Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) - állítja szerdán nyilvánosságra hozott jelentésében az Állami Számvevőszék (ÁSZ). Az ÁSZ szerint az MNV egyes távozó vezetői indokolatlanul magas végkielégítéseket kaptak.
Találatok: [6]  Oldalak:   1