language

Intézmények:

Nemzeti Földalapkezelő Szervezet highlight_off

Lapok:

Origo

Az Origo.hu Magyarország egyik leglátogatottabb internetes portálja. 1998-ban indult egy olyan portálként, ami a szerkesztett tartalom mellett egyéb szolgáltatásokat is nyújt. 1999-ben megvásárolták a freemail levelező programot. A portál főszerkesztője 2000-ig Nádori Péter volt, akit ezután Weyer Balázs váltott. 2006-ban megvásárolták az iWiWet. 2010-ben az Indexnél dolgozó Vaszily Miklós lett a lapot kiadó Origo Zrt. vezérigazgatója. 2011. szeptember 29-én távozott Weyer Balázs és Nádori Péter, az új főszerkesztő a volt indexes Gazda Albert lett. 2013 novemberétől Sáling Gergő volt az Origo főszerkesztője. 2014. júniusában (egyesek szerint politikai nyomásra) Sálingnak felmondtak és Pálmai L. Ákos lett a főszerkesztő (l. Origo-ügy).


2015-ben a Magyar Telekom meghirdette eladásra az Origót, miután a német Deutsche Telekom Európában csökkentette a médiaérdekeltségégeit. Végül a Száraz István vezette, VS.hu-t birtokló New Wave Mediához került az újság. A New Wave a cseh Bawaco médiabefektőjé, amely Szemerey Tamáshoz, Matolcsy György jegybankelnök unokatestvérének érdekeltségéhez tartozik. Pálmai L. Ákost György Bence követte főszerkesztőként, a portál pedig erősen kormánypárti hangvételűvé vált. 2017 elején több munkatárs is távozott az Origótól, voltak akiket kirúgtak, voltak akik szolidaritásból mondtak fel. 2017 áprilisában az Origo Media nevet változtatott New Wave Media Group Zrt.-re. 2017. június 28-án az Origo Matolcsy Ádámhoz, Matolcsy György fiához került, miután a New Wave Media Group Zrt.-t megvette a Magyar Stratégia Zrt. 2017 októberében Matolcsy Ádám bekerült a New Wave Media Group Zrt. vezetői közé is. 2017. december 31-i hatállyal az Origót működtető New Wave Media Group Zrt. a VS.hu-t ködtető New Wave Production Kft.-vel együtt beolvadt eddigi anyavállalatába, a 2014-es alapítású New Wave Media Kommunikációs és Szolgáltató Kft.-be. 2017-ben György Bence távozott mint főszerkesztő, utódja Gábor László. 2018. decemberében az Origo (NWM Kft.) is beolvadt a kormánypárti médiakonglomerátumba, a cég tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány lett.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [23]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

Eladják Simicska földjeit

Simicska Lajos és Nyerges Zsolt földjei kerülhetnek elsőként kalapács alá. A kormányzattal szembekerült vállalkozók érdekeltségébe tartozó cégek azonban 2051-ig tovább bérelhetik ezeket a földeket. A Nemzeti Földalap öt megyében jelentette meg az árverési felszólításokat, az árverések legkorábban november 16-án kezdődhetnek.

Újabb büntetőpereket indítana az MSZP földmutyiügyben

A szocialisták szerint az állami földbérleti pályázatok kapcsán felmerülhet a csalás, a hivatali visszaélés és a hivatali hatáskörben elkövetett visszaélés gyanúja is, mivel sok esetben ugyanazon pályázók ugyanazon üzleti terveire ugyanazoktól a bírálóktól, de más-más földek esetében ellentétes elbírálás született. Az MSZP szerint a nemzeti parkok és a nemzeti földalapkezelő is érintettek lehetnek.

Kiderül, mi alapján osztották az állami földeket

A Kúria elutasította a Földalapkezelő felülvizsgálati kérelmét, így nyilvánosságra kell hozni az állami földbérleti pályázatok értékelési pontszámait és bírálati lapjait. Az adatigénylést két éve nyújtotta be Szabó Rebeka, aki ígéri, mindent dokumentumot nyilvánosságra hoz.

Nem lehet minden oligarchának ennyi strómanja

Nincs mit csodálkozni azon, ha rokonok viszik el az állami földeket egy-egy település haszonbérleti pályázatán - mondta az Origónak Bitay Márton, a Vidékfejlesztési Minisztérium nyáron kinevezett, állami földprogramért felelős államtitkára. A politikus szerint ha nem is ellenőrizhet minden pályázót, a vitás eseteket igenis kivizsgáltatja - bár Mészáros Lőrinc esetében ezt pont nem látja indokoltnak. Megígérte, hogy a Nemzeti Földalapkezelő honlapján megjelenik majd az átláthatóságot segítő kereső, és állítja, ő szokta kérni, hogy a nyilvánosságra tartozó adatokat adják ki.

"Save Kishantos" - ökogazdaságért akciózott a Greenpeace

Gigantikus méretű, 500 méter hosszú és 150 méter széles, a magasból jól látható "Save Kishantos" felirat elhelyezésével tiltakozott csütörtökön a Greenpeace Magyarország az ellen, hogy az eddigi üzemeltető helyett tíz részre osztva mások nyerték el a Kishantosi Vidékfejlesztési Központ 452 hektáros állami tulajdonú földjét a Nemzeti Földalapkezelő pályázatán.

Sötétben akarják a pénzünket költeni

A parlament kedden megszavazta a közérdekű adatok nyilvánosságát korlátozó rendelkezést. Eddig sem volt könnyű kiszedni állami cégekből, hogy mire mennyit költenek, mostantól egy gumiszabály is védi majd őket. A közérdekű adatokért indított perekből derült ki, hogy milyen lehetőségekhez jutottak például Simicska Lajos cégei.

Pert nyert az [origo] és a TASZ az NFA ellen

Pert nyert az [origo] a földhaszonbérleti pályázatokról döntő állami szervezet ellen: az egyelőre nem jogerős ítélet értelmében az NFA-nak ki kell adnia az összes Fejér megyei földbérleti pályázatot és a bírálók névsorát.

Kiadták ránk a kilövési engedélyt

Visszafoglalták a nagy hírveréssel kisajátított földeket azoktól a Fejér megyei gazdáktól, akik vasárnap nyílt lázadást indítottak a szerintük elmutyizott állami ügyletek ellen. A jussukat követelő gazdák a börtönre készülnek, a falusiak pedig a kisemmizett kisemberek nyomorúságán keseregnek.

A rendőrség vizsgálja a kajászói gazdákat

A kormány felhívására Pintér Sándor belügyminiszter válaszolt először, a szerintük jogtalanul elnyert földeket felszántó kajászói gazdák ellen az ORFK indított vizsgálatot. Egyelőre csak adatokat gyűjtenek.

A földpályázatokat és az oligarchákat sem vizsgálhatja bizottság

Az Országgyűlés alkotmányügyi bizottsága egyik testület felállítását sem hagyta jóvá. A bizottság fideszes tagjai szerint interpellációval, vagy azonnali kérdéssel tisztázhatók ezek az ügyek.
Találatok: [23]  Oldalak:   1 2 3   >  >>