language

Lapok:

Személyek:

Tímár György highlight_off

Origo

Az Origo.hu Magyarország egyik leglátogatottabb internetes portálja. 1998-ban indult egy olyan portálként, ami a szerkesztett tartalom mellett egyéb szolgáltatásokat is nyújt. 1999-ben megvásárolták a freemail levelező programot. A portál főszerkesztője 2000-ig Nádori Péter volt, akit ezután Weyer Balázs váltott. 2006-ban megvásárolták az iWiWet. 2010-ben az Indexnél dolgozó Vaszily Miklós lett a lapot kiadó Origo Zrt. vezérigazgatója. 2011. szeptember 29-én távozott Weyer Balázs és Nádori Péter, az új főszerkesztő a volt indexes Gazda Albert lett. 2013 novemberétől Sáling Gergő volt az Origo főszerkesztője. 2014. júniusában (egyesek szerint politikai nyomásra) Sálingnak felmondtak és Pálmai L. Ákos lett a főszerkesztő (l. Origo-ügy).


2015-ben a Magyar Telekom meghirdette eladásra az Origót, miután a német Deutsche Telekom Európában csökkentette a médiaérdekeltségégeit. Végül a Száraz István vezette, VS.hu-t birtokló New Wave Mediához került az újság. A New Wave a cseh Bawaco médiabefektőjé, amely Szemerey Tamáshoz, Matolcsy György jegybankelnök unokatestvérének érdekeltségéhez tartozik. Pálmai L. Ákost György Bence követte főszerkesztőként, a portál pedig erősen kormánypárti hangvételűvé vált. 2017 elején több munkatárs is távozott az Origótól, voltak akiket kirúgtak, voltak akik szolidaritásból mondtak fel. 2017 áprilisában az Origo Media nevet változtatott New Wave Media Group Zrt.-re. 2017. június 28-án az Origo Matolcsy Ádámhoz, Matolcsy György fiához került, miután a New Wave Media Group Zrt.-t megvette a Magyar Stratégia Zrt. 2017 októberében Matolcsy Ádám bekerült a New Wave Media Group Zrt. vezetői közé is. 2017. december 31-i hatállyal az Origót működtető New Wave Media Group Zrt. a VS.hu-t ködtető New Wave Production Kft.-vel együtt beolvadt eddigi anyavállalatába, a 2014-es alapítású New Wave Media Kommunikációs és Szolgáltató Kft.-be. 2017-ben György Bence távozott mint főszerkesztő, utódja Gábor László. 2018. decemberében az Origo (NWM Kft.) is beolvadt a kormánypárti médiakonglomerátumba, a cég tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány lett.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [4]  Oldalak:   1

Tímár György nem emlékszik arra, hogy Deésy Géza az ügyfele lett volna

Torgyán József Tímár György mielőbbi meghallgatását kezdeményezte a "kazetta-ügyben", mert a képviselő korábban Deésy Géza jogi képviselője volt. Deésy készítette a magnófelvételt arról a megbeszélésről, mely során Torgyán Attilához hárommillió forintot juttattak el, a pályázati támogatás elnyerésének zálogaként.

A rendőrségen a kenőpénzkazetta

A Fővárosi Főügyészség a feljelentés kiegészítését rendelte el a Népszava által a Legfőbb Ügyészségnek eljuttatott kazetta ügyében, és ennek teljesítésével az ORFK Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóság nyomozó főosztályát bízta meg. Torgyán József az Info Rádióban a hírre úgy reagált, jól tette az ügyészség, hogy ezt a döntést hozta.

"Megrémültek, hogy tönkreteszem a kisgazdapártot"

Deésy Géza, a kazettaügy koronatanúja válaszol Torgyán Józsefnek: -Tudom, hogy bűncselekményt követtem el, de ehhez nem mérhető annak a nagyságrendje, amit föltárok.

Torgyán szerint Deésy Géza több bűncselekmény elkövetésével is gyanúsítható

Torgyán József szerint a "kazetta-ügyben" elhíresült koronatanú, Deésy Géza a földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter ellen irányuló "hamisan vádoló csoport" vezetője. Torgyán József állította: Deésy megzsarolta a miniszter titkárságvezetőjét, de emellett még más bűncselekményekkel is gyanúsítható.
Találatok: [4]  Oldalak:   1