language

Intézmények:

Pallas Athéné Domus Animae Alapítvány (PADA) highlight_off

Kapcsolódó szervezetek:

Kulcsszavak:

tudomány highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [10]  Oldalak:   1

Profi despota, elszállt ezoterikus vagy ügyes lobbista?

Az orvosok között az egyik utolsó magyar polihisztorként beszélnek az új Orbán-kormány frissen bejelentett emberminiszteréről, a Balog Zoltánt váltó Kásler Miklósról, aki az orvoslás mellett a tízparancsolatról, ősrobbanásról, magyar történelemről is szívesen nyilatkozik. Személyében hat év után kerül újra gyakorló orvos a miniszteri székbe. Portré a magánőrüldétől a vadászszenvedélyig.

Magyar álcivil-határozó: itt a legnagyobbak listája, hogy ne nézzék hülyének

Az álcivil olyan személy vagy szervezet, amely látszólag társadalmi ügyekre szakosodott igazi civilként viselkedik, csak éppen a kormány működteti azért, hogy független palástban propagálja a kormány nézeteit.

Az MNB alapítványának is sok volt a kamutanulmány

A Pallas Athéné Domus Animae Alapítvány hiánypótlásra szólította fel a John Henry Newman Oktatási Központ Nonprofit Kft.-t „Az argentin szuverén adósság kezelésének alternatív módszertana és annak tanulságai a magyar párhuzamok tükrében” című kutatási projekttel – írja keddi közleményében az MNB alapítványa.

Én, kutatásvezető? Nem is hallottam a projektről!

Tudtuk nélkül írhatta rá a kutatók neveit az MNB-alapítványhoz benyújtott pályázatra a John Henry Newman központos áldoktor. A PADA-hoz benyújtott, argentin adósságkezelés Magyarország számára érdekes tanulságairól szóló kutatási terven öt ember neve szerepel, ebből egy a félresikerült projektről szóló cikkünk megjelenése után jelezte az Indexnek: nem is hallott a kutatásról, és nem járult hozzá, hogy kutatásvezetőként tüntessék fel a pályázaton.

A Fidesz és az MNB pénzéből védik a jogállami értékeket és a pénzügyi fogyasztókat

A kormánypárti véleményt szajkózó, magát függetlennek beállítani próbáló Alapjogokért Központ mögött álló Jogállam és Igazság Kft. három év alatt 130 millió forint támogatást kapott a Fidesz pártalapítványától működési költségekre, és további 43,5 milliót az MNB egyik alapítványától kutatásra és tanulmánykészítésre.

35 millió Matolcsy-forint a fideszes álcivil Alapjogokért Központnak, titok hogy mire

A Fidesz pártalapítványa által tízmilliókkal kitömött Alapjogokért Központról már többször írtunk. A szervezet honlapjáról máig nem derül ki, hogy pontosan ki, milyen tevékenységüket és mennyivel finanszírozza, sőt az sem, hogy kik dolgoznak ott. Az Átlátszó viszont megtudta, hogy a Központ mögötti nonprofit cégnek egy jegybanki alapítvány tudományos kutatás céljából 35 milliós támogatást adott. De Szánthó Miklós ügyvezető szerint a támogatás költségvetése üzleti titok. Vagyis az adófizetőkre nem tartozik, hogy mire használja fel a pénzüket egy fideszközeli, magát jogásznak és civilnek mondó csapat.

Kétszer is bevásárolt Matolcsy György legjobb cikkeiből a Matolcsy György vezette kuratórium

Azt már a korábbi dokumentumokból is tudtuk, hogy az MNB alapítványai számára fontos az MNB elnökének munkásságáról megjelent könyv támogatása, hiszen összesen 68,2 milliót fordítottak a Sakk és póker című kötetre, ami Matolcsyról szól.

Mészáros Lőrinc, Matolcsy unokatestvére és a többiek: ők szakítottak az MNB pénzszórásán

Rokoni bizniszek, egymásnak megszavazott pénzek könyvkiadásra, méregdrága rendezvények, egzotikus tanulmányutak, ingatlanvásárlások, átalakítások, irodabérlések - a Magyar Nemzeti Bank alapítványainak költéseit alaposabban átnézve sok érdekességre bukkanhatunk.

Olyan pénzszórás ment Matolcsy eltitkolni próbált alapítványainál, amit mi is alig hiszünk el

Matolcsy György hat Pallasz Athéné alapítványa majdnem teljesen feladta az átláthatóság elleni, több mint két éve kőkeményen folytatott harcát, és úgy döntöttek, kiadnak néhány táblázatot a nagyobb értékű szerződéseikről és támogatásaikról. Minden közzétételre legalkalmasabb időpontban, egy nyárias péntek estén.

Ezt a birodalmat akarta eldugni előlünk Matolcsy

Matolcsy György és csapata mindent megpróbált, hogy kivonja az ellenőrzés alól az MNB forrásaiból létrehozott hat Pallas Athéné alapítvány és az azok által alapított öt cég működését. Volt itt egy nap alatt megszavazott „elvesztette a közvagyon jellegét” törvény, évek óta visszautasított, a végletekig elkerülni próbált közérdekű adatigénylések – de a nagy igyekezetnek, úgy tűnik, lassan vége lesz.
Találatok: [10]  Oldalak:   1