language

Kulcsszavak:

átláthatóság highlight_off

Személyek:

Puch László highlight_off

Puch László

Puch László az MSZP pártpénztárnoka, legfontosabb gazdasági háttérembere. 1953. november 7-én született Lánycsókon. Nős, felesége Görgői Éva. Három gyermekük van: Eszter (1976), Hajnalka (1978), László (1989). Középiskolai tanulmányait Pécsen, a Zrínyi Miklós Kereskedelmi Szakközépiskolában végezte. Üzemgazdász diplomát 1980-ban Budapesten, a Kereskedelmi és Vendéglátóipari Főiskolán kapott. 1976-tól 1982-ig a Mohácsi ÁFÉSZ-nél dolgozott. 1983-ban megválasztották a Bólyi ÁFÉSZ elnökének. 1993 és 1995 között a Népbolt Rt. ügyvezető igazgatója. 1995-től 1996-ig a Titán Rt. vezérigazgatója.

 

1994-től országgyűlési képviselő. 1998-2002-ig Mohács város önkormányzati képviselője. A párt Baranya megyei Területi Szövetségének elnöke 2016. május 6-ig. 1998 szeptemberétől az MSZP pénztárnoka volt, 2010-2012 között pártigazgatója. 2008-tól 2009-ig a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium államtitkára volt. A 2010-es országgyűlési választásokon ismét pártja országos listájáról nyert mandátumot. (forrás: MSZP.hu)

 

"Mohácsi emberünk" - Puch portré a 168 Órában (2019)

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [8]  Oldalak:   1

Már nem Puch Lászlóé a cég, amely százmilliókért adott tanácsot az MSZP-nek

Január végén új tulajdonoshoz került az az MSZP-közeli Sapienza Kft. A vállalat eddig közvetve az egykor csak az MSZP pártpénztárnokaként emlegetett Puch Lászlóé volt, bő két hónapja azonban már a második Gyurcsány-kormány sport szakállamtitkára, Török Ottó tulajdonolja. A váltás azonban nem csak a pártközeliség miatt nem éles, hanem azért sem, mert Török cégvezetőként eddig is aktívan szerepet vállalt a Sapienza életében.

A Fidesz a legfőbb ügyészhez fordul az OLAF jelentés miatt

Kucsák László fideszes országgyűlési képviselő parlamenti írásbeli kérdésben kéri Polt Péter legfőbb ügyészt, hogy tájékoztassa a közvéleményt a 4-es metró korrupciógyanús beruházásának részleteiről és következményeiről.

Egy mintaszerű környezetvédelmi projekt – csődben az észak-magyarországi hulladékgazdálkodási program

A 2006-ban indult észak-magyarországi hulladékgazdálkodási régiós program a teljes csőd küszöbén áll. A begyűjtött szelektív hulladék 95 százaléka a lerakókban végzi, a hulladékkezelő cég számláját már a NAV inkasszálja, a tulajdonos önkormányzatok társulásának bankszámlájáról pedig a projekt önrészét finanszírozó bank veszi le a pénzt. Pedig a 34 milliárdos nagy bizniszt teljes politikai egyetértés övezte – igaz, talán nem a szakmai szempontok tekintetében.

Lázár: Puch László tud a legtöbbet Simicskáról

A miniszterelnökséget vezető miniszter szerint neki nem tiszte megvédeni Orbán Viktor, de egy interpellációra adott válaszban azt mondta: Simicska Lajosról az MSZP egykori pénztárnoka tud a legtöbbet.

Gyurcsány: Orbán nem akarta, hogy más belelásson a Fidesz pénzügyeibe

A Fidesz azért szállt ki az utolsó pillanatban a párt-, és kampányfinanszírozást megreformáló törvényjavaslat tárgyalásából, mert Orbán Viktor nem akarta, hogy pártján belül más is belelásson a pénzügyek kezelésébe – legalábbis ezt mondta Gyurcsány Ferencnek az befolyásos szocialista politikus, aki érdeklődött a Fidesznél.

Csúszik a trafikpályázat megismétlése

Április végére ígérte a Nemzeti Dohánykereskedelmi Nonprofit Zrt. a trafikpályázat megismétlését azokon a helyeken, ahol az első körben senki nem jelentkezett dohányboltot nyitni - írja a Világgazdaság. A lap úgy tudja, egy-két héten belül kiírják az újabb koncessziókat. A Magyar Nemzet közben összegyűjtötte a nem kormánypárti trafiknyerteseket.

Osztrák botrányba keveredtek magyar kormánypártok

A magyar kormánypártok a szereplői egy ausztriai botránynak. Egy képviselőjelölt állítja, hogy a magyar autópályaépítésben részt vett Strabag pénze egy osztrák cégen keresztül az MSZP illetve az SZDSZ kasszájában landolt. Ezt azonban az érintett pártok cáfolják, és a vádakat az ausztriai választási kampánynak tudják be.
Találatok: [8]  Oldalak:   1