language

Személyek:

Giró-Szász András highlight_off
Serfőző Péter highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [18]  Oldalak:   1 2   >  >>

Fidesz-közeli cég megbízására ment el az arborétumnak adott félmilliárdos támogatás nagy része

535 millió 341 ezer 962 forint támogatást kapott a Magyar Turisztikai Ügynökség Kisfaludy 2030 programján keresztül a badacsonyörsi Folly Arborétum és Borászati Nonprofit Kft. A pénz nagy részét – 470 020 922 forintot – egy, a Fidesz-holdudvarhoz köthető cég megbízására költötte a támogatást elnyerő vállalkozás. A tulajdonos férje korábban a fideszes Németh Szilárd vezette csepeli önkormányzat városgazdálkodási cégét irányította. Áder János leköszönő köztársasági elnök néhány napja épp ebben az arborétumban jelentette ki, hogy „fontos a teljesítmények meg- és elismerése”.

Kiment pár ház az ablakon

Rogán Antal belvárosi polgármesterkedésének a hagyatéka a piaci ár alatt értékesített volt önkormányzati ingatlanok sora. Utánajártunk, hogy a botrány elülte után mit kezdtek vele a Fideszhez vagy azok politikusaihoz közeli új tulajdonosok.

A nagy vagyonnyilatkozat-trükk: Giró-Szász csendben visszavásárolta a Strategopolist

A miniszterelnöki főtanácsadó leadta „üres” vagyonnyilatkozatát, majd gyorsan visszavette tanácsadó cége, a Strategopolis Kft. 70 százalékos tulajdonrészét. A 2006-ban alapított cégben, amely jól muzsikál a közbeszerzéseken, Giró-Szász gyakorlatilag teljhatalomhoz jutott.

Garancsi építi Giró-Szász szállodáját

Megkezdte a részben Giró-Szász András kormányzati kommuniká­ciós államtitkár tulajdonában lévő Dorottya utcai ingatlanon az átépí­tési munkákat a miniszterelnök barátja, a Videoton-tulajdonos Garancsi István cége.

A Tocsik-ügytől a Belvároson át Újlipótvárosig: a Lovas testvérek üzletei

A XIII. kerületi Pannónia utcai óvoda értékesítésére kiírt pályázatot nemrégiben megnyerő cég tulajdonosa, Lovas Tamás üzleti sikere 1996 óta töretlen. Az ő és testvére neve először a Tocsik-ügyben került elő, de kaptak állami megrendelést az első Orbán-kormány idején, majd a Gyurcsány-érában is, és nem csak az újlipótvárosi szocialista önkormányzattal, hanem a Rogán Antal vezette Belvárossal is eredményesen üzleteltek.

Rogán és a hivatal: valaki „rosszul emlékszik”

Rogán Antal az Indexnek adott minapi interjújában egy ponton meghazudtolta a belvárosi önkormányzatot, amely – még az ő polgármestersége alatt – Rogán mostani kijelentésével ellentétes választ küldött lapunk egyik kérdésére. Még a tavalyi parlamenti választás előtt számolt be a Népszabadság a Belváros-Lipótváros Ingatlanfejlesztési és Vagyonkezelő Zrt. és a hozzá tartozó ingatlanportfólió eladásáról egy Luxemburgba bejegyzett, ismeretlen tulajdonosi hátterű vállalkozásnak.

Nem szűnnek a furcsaságok az épület körül, ahol Giró-Szász András szállodát fejlesztene

“2010-ben többfordulós, nyílt, nemzetközi pályázatot írtunk ki. Két pályázó jelentkezett, az egyik a Xanga Holding Kft. a másik a Praefinium-SIVAC-FIS CEE Opportunity Found I. volt. Ennek eredményeképpen vált a cég tulajdonosává a Praefinium-SIVAC-FIS” – írta a belvárosi önkormányzat azután, hogy kiderült:

Belvárosi ingatlanok olcsóbban? Íme a nyolc vitatott biznisz

Nyolc korábbi ingatlaneladást vizsgált keddi ülésén az V. kerület pénzügyi bizottsága. Mindegyikről a sajtó számolt be, és mindegyikben a szokásos piaci árnál olcsóbban jutottak az új tulajdonosok a bérleményükhöz. Az érintett épületeknél hat órától tüntetnek a tiltakozók.

A századvéges Heim Péterék vették meg a belvárosi ingatlanvagyont!

A Századvég igazgatósági elnöke intézte a belvárosi ingatlanügyletet - tudta meg a Blikk. Az önkormányzat szerint egy indiai alap állt a luxemburgi cég mögött.
Találatok: [18]  Oldalak:   1 2   >  >>