language

Kulcsszavak:

sikkasztás highlight_off

Személyek:

Szilvásy György highlight_off

Szilvásy György

1958. április 29-én született Budapesten. Nős, két fia van. 

A Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem nemzetközi kapcsolatok szakán közgazdászként, az ELTE Természettudományi karán programozó matematikusként végzett. 1985-ben doktori címet szerzett. 

1985 és 1989 között a KISZ Központi Bizottságában az Egyetemi és Főiskolai Osztály vezetője. 1989-ben a Minisztertanács Hivatalában kormány-főtanácsadóként dolgozott. 1989-90-ben a Miniszterelnöki Hivatalban miniszterhelyettes, a Magyar Televízió és a Magyar Rádió Felügyelő Bizottságának titkára. 1990-1995 között a Miniszterelnöki Hivatal helyettes államtitkára. 1995-től 1998-ig a Környezetvédelmi és Területfejlesztési Minisztérium, 2002-2003-ban a Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztérium, 2003-2004-ben a kulturális tárca, 2004-2005-ben a Belügyminisztérium közigazgatási államtitkára, majd 2005 áprilisától 2006 márciusáig a Miniszterelnöki Hivatal címzetes, 2006 márciusától pedig politikai államtitkára. 1998 és 2000 között az Altus Rt. igazgatója, 2000-2002 között a Perfekt Rt. vezérigazgatója volt. 20022003-ban a Gyermek-, Ifjúsági, és Sportminisztérium, 2003–2004-ben a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma, 2004–2005-ben pedig a Belügyminisztérium közigazgatási államtitkára volt. 2005 áprilisától Gyurcsány Ferenc miniszterelnök kabinetfőnöke, 2006. június 9. és 2007. június 25. között a második Gyurcsány-kormányban a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter volt. 2007. június 25-e után a titkosszolgálatokat felügyelő tárca nélküli miniszter lett. 

Bajnai-kormány alatt a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) humánpolitikai és koordinációs főigazgatójaként folytatta pályafutását.



Forrás: http://www.miniszterelnok.hu 

Kapcsolódó linkek

Szilvásy György pályaképe a Magyar Narancsban 
és a HVG-ben

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [14]  Oldalak:   1 2   >  >>

Hat év börtönt kapott Földesi-Szabó László

A korábbi tárgyalás szünetében elmenekült Földesi-Szabó László, ezért a péntek ítélethirdetés közben megbilincselték, úgy kellett végighallgatnia, hogy hatévi börtönbüntetést kap.

Zárt tárgyalást rendeltek el Földesi-Szabó ügyében

Zárt tárgyaláson folytatódott az Egymásért-ügy másodfokú büntetőpere a Fővárosi Ítélőtáblán szerdán, mert a milliárdos csempészés és sikkasztás vádjával Földesi-Szabó László volt magas rangú rendőrtiszt és társai ellen folyó eljárásban minősített adatok, államtitkok is felmerültek.

Ez lett a Fidesz elszámoltatásából: 51 kiemelt ügy, 300 fős érintetti lista

Eltelt két év a kormányzásból, íme a Fidesz által beígért elszámoltatás mérlege: eddig 51 jelentősebb témában született gyanúsítás, vádemelés, illetve első- vagy másodfokú ítélet. A háromszáz fős érintetti listán Gyurcsány Ferenc, négy volt miniszter és hat exállamtitkár neve szerepel.

Öt per, amibe beleremegtünk

Öt pert elevenítünk fel az évezred első évtizedéből. Mindről évekig beszélt az ország, és mind többé-kevésbé az igazságszolgáltatás betlije is. Van köztük sokkoló, és akad, amin ma már csak mosolygunk.

Több éve homályban lévő titkokban reménykedik Földesi-Szabó László

Ügyvédje szerint mindenképpen szeretné felfedni titkait Földesi-Szabó László, az Egymásért Alapítvány hét év börtönre ítélt elnöke. Politikusok sem az Egymásért-ügyet vizsgáló parlamenti bizottság, sem az ügyvéd szerint nem fognak rajta veszteni azon, ha Földesi-Szabó feltárja titkait.

Akik nem követik Zuschlagot

Visszaveri a baloldal a támadásokat vagy véletlen, hogy az elmúlt hetekben több ügyben is felmentő ítélet született? Az fn.hu összeszedte a közelmúlt politikai pernyerteseit.

Mentelmi jog – vagy egérút

Összegyűjtötte a szükséges hétszázötven kopogtatócédulát, és hivatalosan is képviselőjelölt lett Földesi-Szabó László, a Magyarok Egymásért Szövetségének elnöke. Földesi-Szabó ellen milliárdos csempészés és sikkasztás vádjával büntetőperes eljárás folyik. Ezt április végéig fel kell függesztenie az eljáró bíróságnak, mert a képviselőjelölteket megilleti a mentelmi jog intézménye.

Volt titkosszolgák a bíróság előtt

A Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) egykori főosztályvezetőjének, Gyarmati Györgynek a tanúkénti meghallgatásával folytatódott tegnap az Egymásért alapítvány milliárdos csempészési ügyének a tárgyalása. Galambos Lajos volt NBH-főigazgató tegnap saját korábbi szavait cáfolta.

Kész az Egy-másért bizottság jelentése

Közös jelentés és megállapítások ugyan vannak, de továbbra is nehéz a tisztánlátás azután, hogy befejezte munkáját az Egy-másért Alapítvány és a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) közötti kapcsolatot vizsgáló országgyűlési bizottság.
Találatok: [14]  Oldalak:   1 2   >  >>