language

Intézmények:

Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) highlight_off

Kulcsszavak:

támogatás highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [7]  Oldalak:   1

Kiváltságos kádergyerekek elitklubjaként indult Orbán Gáspár agyontámogatott szakkollégiuma

A belvárosi szakkollégium fenntartójának alapítójaként Orbán Gáspár a főalak a Joghallgatók Önképző Szervezetének (JÖSZ) sztorijában. Mellette felsejlik egy miniszterelnöki kereszténymegbízott és egy kurzuskedvenc űrjogász. A joghallgatók üstökösként emelkedő szervezetrendszerébe dől az állami pénz, egyetemi ingatlan és mindenféle támogatás. De felmerül néhány kérdés: miért jut erre Rogán minisztériumától származó közpénz? Jutna vajon NER-csemeték nélkül is? Másoknak is ilyen könnyen megy ez? És miért kell szervezeti falakkal elválasztani a pénzcsapot maguktól a joghallgatóktól? Egyáltalán mennyire fontos a tagság ebben a történetben? Maratoni hosszúságú cikkben tárgyaljuk a Joghallgatók Önképző Szervezetét; a mese egyszerre olvasható a magyar politikai rendszer szimbólumértékű zanzájaként és egy nagyon is konkrét káderutánpótlás-istálló történeteként.

Hamarosan a teljes felsőoktatásban kiépül a pártállami rendszer

Befejezéséhez közeledik az egyetemek kormánypárti magánosítása, azaz ezen a fronton is átveszi az uralmat a NER.

A nagy kancellár-trükk – Uniós pénzek mentik a felsőoktatást

A minap kormányülésen kiemelt téma volt a felsőoktatás helyzete. A felelős államtitkár szerint az intézmények anyagi helyzete ma stabilabb, mint a három évvel ezelőtti drasztikus megszorítás után, és ez nagyrészt a kancellároknak köszönhető. Valójában jelentős mértékben Brüsszelnek, illetve azoknak a rektoroknak és oktatóknak, akik az uniós pénzeket megnyerik akadémiai feladatokra, melyből aztán az alapműködésre is költenek. Nem igazán szabályosan.

Garázda gazdálkodás az ELTE-n is?

Több felsőoktatási intézmény mellett most az ELTE gazdálkodását is górcső alá vette a kormányzat, a vizsgálat több hiányosságot, szabálytalanságot is feltárt: milliós nagyságrendű hallgatói juttatásokról, a diákoknak járó tudományos ösztöndíjkeretből fizetett oktatói díjakról, gazdálkodási szabályozás hiányáról számoltak be. A "hibák" korrigálása az egyetem rektora és a frissen kinevezett kancellár feladata.

A filozófusbotrány tanulságai

Egy éve robbant ki a filozófusbotrány: a Magyar Nemzet támadássorozatot indított a liberális tudósok ellen. Azzal vádolták többek között Heller Ágnest, Radnóti Sándort, Vajda Mihályt, hogy 2004–2005-ben kutatás-fejlesztésre szánt közpénzeket nyúltak le. Interjú Gábor Györggyel.

A 'filozófus-ügyben' pert nyert Radnóti Sándor

Radnóti Sándor Széchenyi-díjas irodalomtörténész, esztéta sajtópert kezdeményezett - Lehner Katalin ügyvéd által - a Magyar Nemzet ellen a lap „filozófusbotránnyal" kapcsolatos cikksorozatával kapcsolatban.

Budai legújabb feljelentése filozófusügyben

Ismeretlen tettes ellen jogosulatlan gazdasági tevékenység végzése és hűtlen kezelés gyanúja miatt újabb filozófusügyben tett feljelentést Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos
Találatok: [7]  Oldalak:   1