language

Intézmények:

Újpest Fc Kft. highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [27]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

Téves információt közölt a Telex: nem adta el az állam a taszári repülőteret az SGF SILU Holdingnak…

…akik az Újpest FC-t sem vették meg – különben minden stimmel

Lecserélték a magyar befektetőket, ma bejelenthetik az Újpest FC eladását

Kínai-magyar pénzből veszik meg belga tulajdonosától az Újpest FC fociklubot, pénteken jelentik be a megállapodást - értesült a Magyar Nemzet klub közeli forrásra hivatkozva. (Frissítés: szombaton jelentették be.) A cégbírósági adatokból az is kiderül, hogy a korábban 7 milliárd forintra becsült üzlet magyar szereplőjének, az SGF Silu Zrt.-nek januárban lecserélődtek a tulajdonosai, 46 százalékos részesedéssel megjelent Kovács Zoltán volt újpesti focista is. Ezt a céget jelölte ki a kormány tavaly a taszári reptér megvásárlására.

Nagy a mozgás a taszári reptér és az Újpest FC környékén

A szóban forgó cégek vezetőinek esetleges politikai vonzalmai nem akadályai a közös üzletnek. A háttérben kínaiak sejlenek fel.

Pápai szájmaszkgyártóknak adta a kormány a taszári repülőteret, az újpesti futballcsapattal bővülhet a portfólió

Németh János és Cseke István elkezdi a repülőtérbizniszt, majd beszállhat a sportüzletbe is. Piaci információk szerint kínai befektető csatlakozhat hozzájuk.

Orbánizmus és állami vagyon

Mintegy 15 milliárd forintos hitellel stafírozta ki a Szivek Norberthez, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) vezetőjéhez kötődő cégeket az állami tulajdonú Eximbank.

800 millió forintból sem sikerült pályafűtést építeni a Szusza Ferenc Stadionba - kiderült, mi az oka

Nagy botrány kavarog az Újpest és a 800 millió forintból felújított Szusza Ferenc Stadion körül. A létesítmény nem kapta meg a szükséges licencet, hogy ősztől NB I-es mérkőzést lehessen benne játszani. Azonban kiderült, ez egyáltalán nem az Újpest hibája.

Elítélték az Újpest volt tulajdonosát

Jogerősen két év felfüggesztett börtönre ítélték T. Sándort, az Újpest korábbi többségi tulajdonosát. Az általa irányított csapat – egy érdi közjegyzőhelyettes segítségével és visszadátumozott okiratokkal – 2,1 milliárd forintos, vagyis jogi nyelven különösen jelentős kárt okozó csalást követett el a CIB Bank terhére. Ez a bűncselekmény amúgy 5 és 15 év között honorálható, de több enyhítő körülmény is felmerült.

Akarnak-e pénzt keresni a magyar futballklubok?

Az állam rengeteg csatornán keresztül csorgat pénzt a profi futballba – nem egyértelmű mi alapján. A klubok gazdasági hátországában nem fair a verseny. A klubokra hirtelen szakadt rengeteg pénz, 7 csapat is milliárdos büdzsével futott tavaly. Az FTC és a Videoton FC a mezőny fölé nőtt – a számokban biztosan. Van egy kis csapat, 5000 fős stadiont avatott tavaly – és 2,2 milliárd támogatást találtunk a cégpapírjaiban. Mutatjuk, melyik NB I-es klub, hogyan teljesített az előző üzleti évében.

Itt a NAV-jelentés: offshore cégek élősködtek az újpesti futballklubon

Az Átlátszó megszerezte annak a NAV vizsgálatnak az anyagát, amelyet az adóhatóság az Újpest Football Club Kft. ügyében folytatott le 2012-ben. A NAV arra a következtetésre jutott, hogy egy szűk üzleti kör offshore cégekből álló hálózatot hozott létre az Újpest körül, akik színlelt szerződések, fiktív számlák, áfacsalás és más bűncselekmények révén szívták ki a pénzt az állam és az önkormányzat által támogatott sportszervezetből.

Offshore-huliganizmus

A 2005-08 közötti magyar GDP-növekedésnek akár a fele is olyan hitelügyletekből származhatott, mint amelyekre az Újpest finanszírozása körüli botrány irányította a figyelmet. A futballklubot működtető cégből azt követően is százmilliók vándoroltak el, hogy a vállalatot megvásárolta a belga Duchatelet család. A korábbi tulajdonos szerint a vevő tudott ezekről a pénzmozgásokról. Az Újpest jövője bizonytalan, bár politikai szándék valószínűleg lenne a lila-fehérek megmentésére.
Találatok: [27]  Oldalak:   1 2 3   >  >>