language

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Személyek:

Veres János highlight_off

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [21]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

Gigantikus kárral járt a privatizáció

Feljelentést tett a Budapest Airport Zrt. privatizációjának ügyében Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos. Szerinte a magyar államot a hibás privatizációs szerződés miatt mintegy nyolcvanötmillió euró kár érte, amiért elsősorban Veres János akkori pénzügyminiszter és közvetett módon Tátrai Miklós, az MNV Zrt. vezetője tehető felelőssé.

Újabb gyanúsított a Kerki-ügyben

Már Császy Zsolt, az MNV volt értékesítési jogi igazgatója is gyanúsított a moszkvai magyar kereskedelmi kirendeltség eladásának ügyében – értesültünk.

Milliárdos kár, az ócska vas nem ócskavas

A jó szocialista kapcsolatokkal rendelkező, befolyásos cég, a Kelet-Trans 2000 Kft. is negyven leselejtezett vagonhoz juthatott.

Gál György-taktika: tagadás utolsó vérig

Gál György, az erzsébetvárosi maffiaper elsőrendű vádlottja tegnap tagadta a Fővárosi Bíróságon, hogy összejátszott volna az ingatlanokat strómanokon keresztül megvásárló vállalkozóval. Hevesen tiltakozott az ellen is, hogy 366 millió forint kenőpénzt kapott volna. „Amikor Nagy György ezt mondta az ügyészségen, valószínűleg nem vette be a gyógyszerét” – tette hozzá.

Kócos szálak a moszkvai botrányban

Göncz Kinga szocialista európai parlamenti képviselőt, a Gyurcsány-kormány egykori külügyminiszterét tegnap tanúként hallgatták ki a moszkvai magyar kereskedelmi kirendeltség eladásának ügyében a Központi Nyomozó Főügyészségen

Tudták, hogy milliárdos kárt okoznak

Veres Jánosig és Gyurcsány Ferencig vezetnek a legalább öt-, de akár hétmilliárd forintos kárral járó moszkvai ingatlanpanama szálai – derül ki azokból az eddig titkosan kezelt dokumentumokból, amelyeket a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal elnöke mutatott be tegnap.

Hétmilliárd a kár

Házkutatásokat követően gyanúsítottként hallgatta ki, majd őrizetbe vette kedden Horváthné Fekszi Mártát, a Külügyminisztérium volt államtitkárát, Tátrai Miklóst, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. volt vezérigazgatóját és Székely Árpádot, Magyarország volt moszkvai nagyköve­tét a Központi Nyomozó Főügyészség.

Újabb nyomozás indult a sukorói King’s City miatt

Nyomozást indított tegnap a Központi Nyomozó Főügyészség a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) feljelentése nyomán a sukorói kaszinóberuházás koncessziós szerződésének ügyében – értesült a Magyar Hírlap.
Találatok: [21]  Oldalak:   1 2 3   >  >>