language

Lapok:

168 óra highlight_off

Személyek:

Andy Vajna highlight_off

168 óra

1989-ben alapították, kezdetben a Magyar Rádió azonos nevű, heti rendszerességgel jelentkező műsorainak átiratait közölte. Csütörtökönként jelenik meg, baloldali, liberális irányvonalat képvisel, alapító főszerkesztője Mester Ákos volt, aki a Magyar Rádió műsorait szerkesztette. A lap kiadója a Neuman Péter által vezetett Telegráf Kft., melynek 2015-ben az összetett tulajdonosi hátterű Brit Média Befektetési Kft. vált a többségi tulajdonossá, mely cégnek tulajdonjoga van a Klubrádióban is. 2016-ban a felvetődtek a hírek, miszerint a tulajdonosi átfedés miatt közös online szerekesztőséget hoznak létre a rádióval. Ugyanez év április 1-én új főszerkesztőt neveztek ki, Tóth Ákos személyében. A 2000-es évek elején produkált 35 ezres pédányszám eladáshoz képest napjainkra nagymértékben visszaesett az értékesített lapok száma, átlagosan valamivel több, mint 10 ezer darabot adnak el belőle.

Andy Vajna

Vajna András György (Andrew G. Vajna, Andy Vajna) (1944-2019) hollywoodi producer, az etyeki Korda Filmstúdió társtulajdonosa, 2010-ig az InterCom Zrt. elnöke. 2011 januárja óta a filmipar megújításáért felelős kormánybiztos, feladata „a magyar film megőrzésére, fejlesztésére, állami támogatására és az ezzel kapcsolatos kormányzati tevékenység összehangolására irányuló stratégia kidolgozása” volt. 2010 után haláláig az Orbán-kormányokhoz közelálló vállalkozói réteg egyik ismert reprezentánsának számított. (fotó: Origo)

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [6]  Oldalak:   1

Szabó Brigitta: A miniszterelnök vejének haverja

„Totál hülyeség, nonszensz” – válaszolta Lázár János a 168 Óra kérdésére, igaz-e, hogy a kormányfő vejének üzleti köre valamiképpen az új elektronikus közbeszerzési rendszer üzemeltetésének közelébe, így piaci előnyöket jelentő információk birtokába kerülhet. A miniszter nem is érti a gyanúsítgatást, mondván, ők csak az európai uniós előírásoknak tesznek eleget, az állami tulajdonban lévő online közbeszerzési cég élére pedig tapasztalt vezető kerül.

Állami pénzekkel nyomul a médiában a Fidesz

Sok változást nem fog hozni, ha a TV2 Vajnához kerül: ettől több nézője nem lesz, hírműsorai pedig eddig is közel álltak a kormányzati propagandához. A fideszes médiapiaci nyomulás ezzel együtt minden területen jól láthatóan, állami segítséggel folyik.

„Fityiszt mutat az embereknek a Fidesz-kormány”

A Párbeszéd Magyarország követeli, hogy a kaszinók játékgépeit is kössék be a NAV-hoz, és az adóból ne lehessen leírni a koncessziós díjat. Az így keletkező mintegy 30 milliárdos állami plusz-bevételt a párt szerint a szociális ágazatra és a lakhatási válság megoldására kell fordítani.

Lex Vajna?

Orbán Viktorhoz írt levelében kérte Szél Bernadett, az LMP társelnöke: mivel a belügyi tárca tájékoztatása szerint Andy Vajna filmipari kormánybiztos nem esett át nemzetbiztonsági átvilágításon, a miniszterelnök azonnal kezdeményezze azt. A törvény egyértelműen rendelkezik: a kormánybiztosokat kötelezően át kell világítani.

Király György: Aranyeső

A Fidesz erkölcsi krédójához tartozik a szerencsejátéktól, a munka nélkül elért jövedelemtől való idegenkedés. E frakcióvezetői bonmot három éve hangzott el, és a szerencsejáték-piac valóban átalakult.

Buják Attila: Főnyeremény

„A mi politikai családunk krédójával önmagában ellentétes a szerencsejáték” – mondta Lázár János a nyerőgépek puccsszerű betiltásakor. Hosszú út vezetett a puritán betiltástól a kaszinókoncesszió állami feltételeinek meghirdetésén át (2013) az első engedélyek mostani kiadásáig. Előttünk áll a két győztes, aki a politikai család krédójától idegen terepen – a kaszinók és night-clubok világában – teszi próbára képességeit. Andy Vajna filmcézár-kormánybiztos és Szima Gábor futballcézár-üzletember személyében a hét kaszinó megbízható kezekbe került. Néhány csavar azért volt a történetben. BUJÁK ATTILA írása.
Találatok: [6]  Oldalak:   1