language

Lapok:

Személyek:

Fazekas Sándor highlight_off

444

Az online lapot 2013. április 29-én alapította Uj Péter, az index.hu egykori főszerkesztője több volt munkatársával együtt. Uj jelenleg is a portál főszerkesztője.  A 444 tulajdonosa és kiadója a Magyar Jeti Zrt., amelynek Kardos Gábor a vezérigazgatója, operatív vezetője Fenyő Balázs István. A 444 liberális, erőteljesen kormánykritikus internetes portálként definiálja önmagát, sokszor humoros és önirónikus tartalmakkal. 2014-ben az Open Society Foundation-től 10 millió forintos támogatást nyertek el, amiből 14! nevű választásfigyelő mobilos alkalmazást fejlesztették. 2017 óta adományokkal is lehet munkájukat segíteni. 

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Fazekas Sándor

Fazekas Sándor (Karcag, 1963. május 3. –) magyar jogász, jogtanácsos, politikus (Fidesz). 1990-től 2010-ig Karcag polgármestere. 1998 és 2002 között, valamint 2006-tól országgyűlési képviselő. 2010 és 2014 között a második Orbán-kormány vidékfejlesztési minisztere. 2012. október 18-tól a Hungarikum Bizottság elnöke. 2014-től 2022-ig a harmadik Orbán-kormány földművelésügyi minisztere.  Tagja az Állatorvostudományi Egyetemet fenntartó Marek József Alapítvány kuratóriumának, melynek állami támogatását ő is megszavazta.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [5]  Oldalak:   1

Kun-Mediátor Marcsi hatmilliárdot forintot változtatott köddé

Vádat emelt az Jász-Kiskun megyei ügyészség a Karcag város megtakarítóit kifosztó piramisjátékot szervező Dobrai Sándorné "Kun-Mediátor" Marcsikával szemben, akit tavaly decemberben toloncoltak haza regényes búvóhelyéről, a közép-amerikai Belizeből. A nagy Kun-Mediátor svindliről itt írtunk a botrány kirobbanása idején.

Fazekas Sándor a parlamentben beszélt arról, milyen jól végezte a munkáját a vízumgyáros Kiss Szilárd

Fazekas Sándor hétfőn a parlamentben kémregénynek nevezte a Kiss Szilárd-ügyet, amikor az LMP-s Szél Bernadett arról kérdezte, kinevezné-e újra a volt agrárdiplomatát. A miniszter szerint a moszkvai magyar követségen működő vízumgyár sem Magyarország, sem az Európai Uniós biztonságát nem veszélyeztette. Fazekas szerint amikor Kiss neki dolgozott, 25 százalékkal nőtt az orosz export.

Kormányközeli magyar üzletember és egy korábbi EU-biztos is előkerül az újabb offshore-aktában

Néhány hónappal a Panama-iratok után újabb offshore-céges adattömeg szivárgott ki, amelyben szintén feltűnnek magyar kötődésű szereplők. Több mint 175 ezer bahamai cégről kerültek ki adatok, köztük egy olyan társaságról, amelynek éveken át a szoros kormányzati kapcsolatokkal rendelkező nagyvállalkozó, Horváth László volt a vezetője. A cég ebben az időszakban, a 2000-es évek első felében üzleti viszonyban állt az egyik legnagyobb magyar állami vállalattal, a MÁV-val is.

Jól bejáratott fideszes cégekre bízták Fazekasék, hogy megismerjük a magyar mezőgazdaság példátlan sikereit

Fazekas Sándor csütörtökön a parlament honlapján közzétette, az utóbbi egy évben milyen cégekkel és mennyiért kötöttek szerződéseket a minisztériumához tartozó háttérintézmények, és a Mesterházy Attilának küldött válaszból látszik, hogy ők is szívesen alkalmazzák a jól bejáratott, Fidesz-közeli cégeket.

Fazekas válaszolt: tett a tárca feljelentést brókerügyben

A minisztériumhoz tartozó egyik cég 400 millió forintot vesztett el, amelyet a bebukó Hungária Értékpapír Zrt-nél tartottak. A TIG nevű háttérintézmény nem tarthatta volna brókercégnél a pénzét.
Találatok: [5]  Oldalak:   1