language

Lapok:

Intézmények:

Pallas Athéné Domus Animae Alapítvány (PADA) highlight_off

Kapcsolódó szervezetek:

444

Az online lapot 2013. április 29-én alapította Uj Péter, az index.hu egykori főszerkesztője több volt munkatársával együtt. Uj jelenleg is a portál főszerkesztője.  A 444 tulajdonosa és kiadója a Magyar Jeti Zrt., amelynek Kardos Gábor a vezérigazgatója, operatív vezetője Fenyő Balázs István. A 444 liberális, erőteljesen kormánykritikus internetes portálként definiálja önmagát, sokszor humoros és önirónikus tartalmakkal. 2014-ben az Open Society Foundation-től 10 millió forintos támogatást nyertek el, amiből 14! nevű választásfigyelő mobilos alkalmazást fejlesztették. 2017 óta adományokkal is lehet munkájukat segíteni. 

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>

Négy év és több mint 8 milliárd forint után még mindig nem készült el a jegybanki alapítványok Ybl-villája

Négy év és több mint 8 milliárd forint után még mindig nem készült el a jegybanki alapítványok Ybl-villája

Az MNB-alapítványok büszkén számoltak be arról, a vizsgált 112 szerződésből csak 66 ügyben szabtak ki büntetést

A HVG arról írt, hogy a Közbeszerzési Döntőbizottság megállapította: szabálytalanul kötötték minden 10. szerződésüket az MNB-alapítványok. A lap szerint a Fővárosi Főügyészség és az Állami Számvevőszék több mint 100 vizsgálatot kezdeményezett azért, mert a Pallas Athéné alapítványainál versenyeztetés nélküli beszerzések voltak, és eddig 86 millió forint bírságot szabtak ki.

Visszadobta az ügyészség az MNB alapítványa elleni feljentést

Tóth Bertalan, az MSZP parlamenti frakcióvezetője még a nyár elején jelentette fel a PADA-t, az MNB egyik alapítványát, közérdekű adattal visszaélés, hűtlen kezelés és sikkasztás gyanújával. Ennek az alapítványnak a kuratóriumát Matolcsy György jegybankelnök vezeti.

Van olyan MNB-s igazgató, aki munkája mellett kilenc posztot tölt be az MNB-s alapítványoknál és cégeknél

Az RTL Klub számolta össze, kik a legnagyobb álláshalmozók a nehezen áttekinthető, közpénzből hizlalt MNB-s alapítványi- és céghálóban.

Elkavartak egy ötmilliárd forintos szerződést az MNB egyik alapítványánál

Vannak arra utaló jelek, hogy nincs minden papír pontosan a helyén a jegybank PADA nevű alapítványánál. A hat MNB-s alapítvány közül ez az, amelynek a kuratóriumát maga Matolcsy György, a jegybank elnöke vezeti. Volt egy 5 milliárd forintos szerződés, amit nem találtak meg a PADA-nál.

Rendre a rosszabb kamatozást választották Matolcsyék

Az MNB alapítványai közül a Pallas Athéné Domus Animae (PADA) nevű azért különleges, mert ennek a kuratóriumát maga Matolcsy György jegybankelnök vezeti. Az alapítvány szabályzata szerint az alapítvány befektetéseiről ketten döntenek: a kuratóriumi elnök (vagyis Matolcsy György) és egy másik, az MNB-hez amúgy nem kapcsolódó kurátor.

Nem ismerhetjük meg azt a papírt, amiért évi 60 milliót fizetnek Matolcsy unokatestvére cégének

A Bankonzult Kft. – ez a fő cége Szemerey Tamásnak, aki Matolcsy György unokatestvére és bridzspartnere, továbbá van egy bankja, amivel főleg saját érdekeltségeit és unokaöccseinek baráti körét finanszírozza – minden hónapban előállít valamit, amit a „Hazai és globális gazdasági és pénzügyi trendek” nevű dolognak hívnak.

Kétszer is bevásárolt Matolcsy György legjobb cikkeiből a Matolcsy György vezette kuratórium

Azt már a korábbi dokumentumokból is tudtuk, hogy az MNB alapítványai számára fontos az MNB elnökének munkásságáról megjelent könyv támogatása, hiszen összesen 68,2 milliót fordítottak a Sakk és póker című kötetre, ami Matolcsyról szól.

Matolcsy kevesebbet kapott unokatestvérétől az alapítványi pénzek után, mint az alapkamat

Mi egyelőre nem kaptuk meg egyik Matolcsy-alapítványtól és cégeiktől sem a közérdekűleg kikért szerződéseket és az azokról szóló határozatokat (továbbra is csak az általuk közzétett hiányos táblázatok vannak a kezünkben, persze ezek is elég tanulságosak), de az MSZP nagyobb sikerrel járt.

27 milliót kapott a fundamentalista kamuegyetem-lovag az MNB alapítványaitól

Böngészve a Magyar Nemzeti Bank alapítványain keresztül szétszórt milliárdokat, gyorsan kiderül, hogy nem csak Matolcsy György rokonai és olyan Orbán Viktor-közeli oligarchák, mint Garancsi István vagy Mészáros Lőrinc jártak jól, kisebb összegek leeshettek kevésbé ismert szereplőknek is.
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>