language

Akták:

Állami-önkormányzati fizetések highlight_off

Lapok:

Népszava highlight_off

Népszava

A nagymúltú baloldali napilapot 1877 májusában a Magyar Szociáldemokrata Párt lapjaként alapították. 1905-től kezdődően napilapként adták ki. A Horthy-rendszerben sajtóperek sokaságát zúdították az újságra, 1932-ben pedig betiltásra került. A II. világháború alatt hol működött, hol nem. A lap újraindítását 1945-ben Szakasits Árpád vezényelte és a Szociáldemokrata Párt központi lapja lett. 1948-ban az államosításokat követően a Népszava a szakszervezetek lapja lett, politikai véleményalkotásra nem volt lehetősége,a pártállam határozta meg a pédányszámot is. 1956 a Szociáldemokrata Párt visszavette a lap szerkesztését. A Népszavát 1957-64 között Kéthly Anna szerkesztette Londonban. A forradalom leverése után újra a szakszervezetek lapja lett a Népszava, amit a rendszerváltást követően privatizálták.

 

1994-ben a Fenyő János vezette Vico vállalatcsoport vette meg. Fenyő 1998-as meggyilkolását követően Fenyő özvegye a lapot eladta. Tulajdonosváltások hosszú sora után 2005-ben az MSZP közelébe került. A rendszerváltást követően a lap kiadója a Népszava Lapkiadó Kft. volt, jelenleg ezt a feladatot a XXI. század Média Kft. látja el 2016 óta óta. A Zrt.-t 2017-ben a Bécsben bejegyzett Horizont Handels und Industrie AG vette meg, mely Puch László MSZP-s pártpénztárnok érdekeltségébe tartozik. A napilapok piacának átalakulását követően a Népszava a legnagyobb példányszámú hazai politikai napilappá vált. 2019 áprilisában a Horizont AG eladta a Népszavát, az új tulajdonos Leisztinger Tamás egyik cége, a Proton Trade Zrt.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [29]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

Suttyomban vonták vissza a „pofátlan végkielégítések” különadóját

Az adótörvények módosításába szép csendben beleszőtték a „pofátlan végkielégítésekről” szóló 2010-es törvény hatályon kívül helyezését is. Ráadásul január 1-re visszamenőleg, vagyis a választások után lecserélt cégvezetőknek nem kell aggódniuk.

A miniszteri biztosok országa

Ellentmondásos válaszokat adtak a minisztériumok arra a kérdésre, hány miniszteri megbízottat foglalkoztatnak: a Nemzetgazdasági Minisztérium nem is hallott ilyen tisztségről, a földművelésügyi tárcánál két megbízott tevékenykedik. Mesterházy Attila azt is tudni akarta, hány miniszteri biztos dolgozik a tárcáknál, és mennyit keresnek. Kiderült, a legtöbb biztos a Miniszterelnökségen dolgozik, a legtöbbet keresők pedig helyettes államtitkári juttatást, havi 747 ezer forintot visznek haza. A miniszterelnöki megbízottak közül Héjj Dávid keres a legjobban, ő 1,2 milliót keres.

Dagad Orbán Viktor olcsóbb állama

Nem akarja Rogán Antal, hogy nyilvánosságra kerüljön, mennyit fizet politikai tanácsadóinak a Miniszterelnöki Kabinetiroda. A miniszter "jogi és nem jogi következményekkel" fenyegette meg az ez után érdeklődő Mesterházy Attilát. (...) A kormányapparátus követhetetlensége ellenére némi kutakodás után egyértelmű: megdőlt Orbán Viktor 2010-es ígérete, mely szerint "az új rendszerbe sem a rangkórság, sem kormányzati dáridó nem fér bele", hiszen a Fidesz-kabinetek jóval túlnőttek elődjeiken.

Nem úgy vizsgálták Rogánt

Állítása ellenére Rogán Antallal szemben biztosan nem folytatott vagyonosodási vizsgálatot a NAV, a fideszes politikus által említett 30 (vagy 40) napos ellenőrzés alatt ugyanis csupán azt lehetett vizsgálni, hogy bevallott jövedelmeit iratokkal alá tudja-e támasztani - az adószakértő szerint.

Ötvenmillió a fővárosi cégvezetőknek

Csaknem ötven millió forint prémiumot, illetve prémium-előleget vettek fel tavaly a fővárosi tulajdonú cégek első számú vezetői - derült ki a lapunk által kikért városházi adatokból. A legtöbbet a két fővárosi holdingcég, a Vitézy Dávid vezette BKK közlekedési holding, illetve a tavaly őszig Bán Tamás - azóta az ex MÁV-vezér Szarvas Ferenc - irányította BVK városüzemeltetési holding vezérigazgatója kaphatta volna, de ők lemondtak a 2011-es munkájuk után járó, tavaly kifizethető prémiumról.

Milliós jutalmak a Városházán

Több tucat tanácsadót, illetve főtanácsadót foglalkoztat köztisztviselőként a Városháza. Tarlós István főpolgármester és helyettesei "stábja" összesen bruttó 30 millió forintot kapott év végi jutalomként - derült ki abból a teljes listából, melynek egy része a tavaly decemberi jutalomosztáskor már kiszivárgott.

Számháború a Malév-csőd körül

Nem sikerült tiszta vizet önteni a pohárba azzal kapcsolatban, hogy milyen iratot mutatott fel Budai Gyual elszámoltatási biztos, amikor a Malév felszámolásával kapcsolatos titkos záradékról beszélt a sajtó előtt. Lapértesülések szerint nem a Malév, hanem a Budapest Airport felszámolásáról szól a biztos által bemutatott szerződési részlet.

Vagyongyarapodás Fidesz-módra

Érdekes ellentmondásokat mutat, de jelentős gyarapodásról is tanúskodik Szalay Ferenc idei vagyonnyilatkozata. A fideszes országgyűlési képviselő, illetve szolnoki polgármester tavalyi bevallásával összevetve az ideit, kiderül: nem adott túl semmilyen ingó, vagy ingatlan vagyonán, hiszen megmaradt szolnoki, 140 négyzetméteres háza, pontosabban annak fele része.
Találatok: [29]  Oldalak:   1 2 3   >  >>