language

Akták:

Állami vállalati támogatás a CÖF-nek highlight_off

Intézmények:

Civil Összefogás Fórum - Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány highlight_off

Állami vállalati támogatás a CÖF-nek

Állami vállalati támogatás a CÖF-nek

A HVG 2017 április végén írt arról, hogy az állami tulajdonú Magyar Villamos Művek Zrt. több száz millió forintot adott a kormánypárti Békemeneteket szervező CÖF mögött álló Civil Összefogás Közhasznú Alapítványnak. Az Átlátszó májusra közadatigényléssel kiderítette, hogy az MVM valóban támogatta a Civil Összefogás Fórumot, méghozzá 508 millió forinttal. Az MVM sokáig az adatvédelmi hatóság elnökének felszólítása ellenére sem adott tájékoztatást arról, hogy miért támogatta több mint félmilliárd forinttal a Fidesz-közeli civileket. Az Átlátszóval való pereskedés során végül kiderült, hogy a támogatásból 433 milliót 4 darab imázsfilmre költött el a CÖF. A videók gyártásával a Fidesz-közeli Magno Studio Kft.-t bízták meg a civilek. Az iratokból az is látszik, hogy 3,6 milliót “Civil érdekű hirdetésekre” (5-5 hirdetésre a Magyar Hírlapban és a Magyar Időkben) 1 milliót pedig a “Civil Akadémia” nevű programsorozat kormányközeli fellépőire költött a szervezet, ezek mellett pedig 7 millió jutott a CÖF brüsszeli tüntetésére.

A Kormány álláspontja szerint  „a társaság eredményesen működik, ez lehetővé teszi, hogy a társadalmi felelősségvállalási aktivitását saját forrásból fedezze, és számos közhasznú tevékenységet támogasson”, és arra hivatkoztak, hogy az MVM-nél „nem közpénzt költenek el, hanem saját forrásból gazdálkodnak". Az ügynek további pikantériát ad, hogy az MVM kommunikációs igazgatója Bentzik Réka Origonak adott interjújában elismerte, az MVM minden támogatását a Rogán-féle Miniszterelnöki Kabinetiroda felügyelete alatt álló Nemzeti Kommunikációs Hivatal hagyja jóvá.

Ezt követően kiderült, hogy más állami szervezetek kifizetési listáján is felbukkant a CÖKA. A Szerencsejáték Services Zrt. először 170, majd 40 millió forint értékben kötött szponzorációs szerződést az alapítvánnyal. Miután az állami cég nem akarta elárulni, mire adta a támogatást, bejelentésünkre a NAIH eljárást indított, így az iratokból megtudhattuk, hogy a 170 milliós támogatást roll-upokra, molinókra és hirdetésekre költötte a CÖF. (Azt, hogy a 40 milliós támogatást mire szánták a civilek, “meg nem ismerhető adatok”-ra való hivatkozással titkolja az állami cég.) 2021-ben közérdekű adatigénylésünk után a Magyar Fejlesztési Bank is nyilvánosságra hozta, hogy 25,4 millió forinttal támogatták a CÖKA-t – az állami bank így kiemelt támogatóként szerepelt a Civil Akadémia előadássorozat meghívóin.

A CÖF-CÖKA a támogatások felhasználásának időszakában nyíltan kampányolt a kormánypártok mellett a választások előtt. 2018-ban és 2022-ben (Kövess Minket 2022 Kft. nevű cégükön keresztül) plakátkampányt folytattak, amelyekkel ellenzéki jelölteket támadtak.

Civil Összefogás Fórum - Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány

A CÖF, illetve a jogi személyiségként mögötte álló CÖKA 2009-ben alakult meg. Elsősorban az Orbán-kormányokat támogató tömegrendezvényei, a békemenetek szervezőjeként vált ismertté a nyilvánosságban. Bár a kormány rendszeresen támadja a hazai civil szférát, a magát szintén civilnek nevező CÖF ezalól kivételt képez – számos állami vállalat több száz milliós támogatásával gazdálkodhatnak.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [55]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6   >  >>

Hiába van a Békemenet szervezőinek az egyik zsebében 102 milliós plusz, ha a másikban meg van 177 milliós mínusz

Félmilliárd folyt be adományokból tavaly a CÖF–CÖKA-hoz, amely részben felélte megtakarításait, de az alapítványában így is maradt 102 milliója, viszont az üzleti vállalkozásuk a korábbinál is nagyobb, 177 milliós veszteséget hozott össze 2022-ben.

Az MMM feljelentést tett a CÖF-CÖKA ellen

A múlt hét folyamán a Mindenki Magyarországa Mozgalom feljelentést tett különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás és különösen jelentős értékre elkövetett pénzmosás bűncselekmények elkövetésének gyanúja miatt – tudatta lapunkhoz eljuttatott közleményében az MMM. Mint megjegyzik, a feljelentést azért tették, mert „állami vállalatok több száz millió forint közpénzt juttattak a CÖF-CÖKA álcivil egyesületnek, azonban a pénzek felhasználása rengeteg kérdést vet fel és jogosan merülhet fel bűncselekmény gyanúja”.

Az MMM feljelentette a CÖF-öt költségvetési csalás és pénzmosás miatt

A fideszes álcivil szervezetnek állami vállalatok juttattak több száz millió forint közpénzt, azok felhasználása körül pedig felmerül a bűncselekmény gyanúja - jelezték.

Feljelentést tettek a CÖF támogatásával kapcsolatban

A Mindenki Magyarországa Mozgalom feljelentést tett különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás és különösen jelentős értékre elkövetett pénzmosás bűncselekmények elkövetésének gyanúja miatt

Pert indít a CÖF ellen Márki-Zay Péter mozgalma

Jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás és különösen jelentős értékre elkövetett pénzmosás miatt.

Csak a Szerencsejáték Zrt. reklámjait kellett kiraknia a CÖF-nek a 170 millió forintos támogatásért cserébe

Az állami tulajdonú Szerencsejáték Zrt. leánycége, a Szerencsejáték Service Nonprofit Kft. (SZNP) 2018-ban 70 millió, 2020-ban pedig 100 millió forint támogatást adott a Békemeneteket szervező Civil Összefogás Fórum (CÖF) alapítványának. Az SZNP az Átlátszónak és a K-Monitornak is kitakarva küldte meg a támogatási szerződéseket, mert szerintük a részletek üzleti titoknak minősülnek. Mi pereltünk, a K-Monitor pedig a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatósághoz (NAIH) fordult, és ez utóbbi felszólítására (minket megelőzve) megkapták az állami cégtől a kitakaratlan iratokat. A papírokat megosztották velünk, mutatjuk a tartalmukat.

Titkolja a CÖF-nek adott 40 milliós támogatás részleteit a Szerencsejáték-cég

A Szerencsejáték Service Nonprofit Kft. (SZNP), az állami lottócég támogatásokat osztó leányvállalata júliusban 40 millió forintot adott a kormánykedvenc CÖF alapítványának. Közadatigénylésben kértük ki a támogatással kapcsolatos iratokat, de csak a szerződést küldték meg, és abból is kitakarták, hogy milyen feladatokat csinál a CÖKA a közpénzért cserében, mert azok „meg nem ismerhető adatok”.

„Elmúltnyolcév” újratöltve: ismét közpénzből kampányol a CÖF

„Civil Akadémiaként” hirdették, de kizárólag a Fidesz választási kampányáról szólt az a rendezvény, amit közpénzből és a Szerencsejáték Zrt. Nonprofit Kft.-jének forrásaiból is támogattak. A békemenetet szervező CÖF-háttérszervezet rendezvényén elhangzott, hogy az ellenzék valójában ellenség, és visszatért az „elmúlt nyolc év” retorika.

Újabb 40 millió forintot kapott a CÖF a Szerencsejáték Zrt. leánycégétől

A Szerencsejáték Service Nonprofit Kft. (SZNP) honlapján közzétett szerződéslista szerint július 1-én 40 millió forintot adtak a Békemenet szervezőinek. A CÖF mögött álló Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖKA) korábban már kapott két részletben 170 milliót az SZNP-től, és idén a szintén állami tulajdonú Magyar Fejlesztési Bank is megtámogatta őket 25 millió forinttal. A CÖKA pedig nem csak a Békemenettel állt ki a Fidesz-kormány mellett: gyurcsányozós vándorkiállítással járják az országot, és ők rakták ki a stopgyurcsányos plakátokat is.

Ismerős Arcok, Férfiak Klubja, Mészáros Lőrinc kultúrcége – a Szerencsejáték Zrt. idei támogatottjai

Kikértük az állami lottóvállalat támogatásokat osztó leánycégétől az idei patronáltjaik listáját, amit utoljára 2021 januárjában frissítettek a honlapukon. A sok adatra hivatkozva 15 nappal meghosszabbították a válaszadási határidőt, közben viszont a weboldalukra feltöltötték a június végéig kiosztott támogatások adatait. A táblázatokból kiderül, hogy Mészáros Lőrinc kultúrcége, az Ismerős Arcok zenekar vállalkozása, valamint több Fidesz-közeli szervezet és vállalkozás kapott idén (is) jelentős közpénzösszegeket a Szerencsejáték Service Nonprofit Kft.-n keresztül.
Találatok: [55]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6   >  >>