A bíróságtól kérjük, kötelezze a Miniszterelnökséget a Várgondnokságról készült átvilágítási jelentés kiadására, mert jószántából nem tette. Az eddig kiszivárgott részletek alapján a vizsgálat azt állapította meg, hogy a közhivatal kreatívan bánt a közvagyonnal, vezetőjének, Zalaegerszeg korábbi fideszes polgármesterének és rokonainak is jutott a jóból.
A Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) a honlapján tudatta, hogy kiderítették, ki adott megbízást a civil szervezetek elleni két évvel ezelőtti vizsgálatok megindítására. Mint írják, "joggal hihette eddig azt a közvélemény, hogy a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (KEHI) két évvel ezelőtti támadását a Norvég Civil Támogatási alapból támogatott civil szervezetekkel szemben Lázár János, az ügyben legtöbbet nyilatkozó politikus kezdeményezte".
A Kormányzati Ellenőrzési Hivatal a közpénzek felhasználását, a közfeladatok hatékony, gazdaságos és eredményes ellátását vizsgáló és javaslatokat megfogalmazó ellenőrzési és tanácsadó szerv. De ma még titok, hogy amikor ezt a feladatot ellátja, akkor milyen javaslatokat fogalmaz meg. Az Adatvédelmi Hatóság viszont az atlatszo.hu panasza alapján felszólította a KEHI-t a jelentései nyilvánosságra hozatalára.
Az állami tulajdonú ATEV Fehérjefeldolgozó Zrt. megtagadta az adatigénylésünket, nem adta ki az 5 millió forintot elérő szerződéseinek listáját. Bepanaszoltuk a NAIH-nál, és bár a hatóság nekünk adott igazat, a cég a hatóság felszólítására sem adta ki a kért adatokat. Az egyik megtagadási indokuk például az, hogy az ORFK nyomozást folytat náluk hűtlen kezelés alapos gyanúja miatt. Többek közt ezért is szeretnénk látni a szerződéseiket, úgyhogy bíróságra megyünk.
Elkészültek az Állami Számvevőszék jelentései az állami erdőgazdaságokról. A hivatal súlyos, rendszerszintű szabálytalanságokat tárt fel mind a 22 társaság esetében, amin annyira nem lepődtünk meg a korábbi Kehi-vizsgálat eredményei után. A törvénytelen gyakorlatok évtizedek óta folyhatnak a gazdaságokban, hatalmas állami vagyont veszélyeztetve, eddig mégsem jutott eszébe senkinek vizsgálódni.
„Nem mondjuk meg, milyennek kellene lenni a törvényeknek” – állította André Goodfriend, az Egyesült Államok volt budapesti ügyvivője. A Mandiner birtokába jutott, a nyilvánosság számára eddig ismeretlen, 2014. októberi non-paper viszont rávilágít: nagyon is konkrét törvénymódosításokat követelt az amerikai fél a magyar kormánytól (például a reklámadó eltörlését).
A Kehi szerint az államnak az erdőterületekből több mint kétszázszor nagyobb bevétele származott volna, ha haszonbérbe adta volna, mint az elmúlt két évtizedben – tehát a Fidesz és az MSZP-kormányok alatt egyaránt – működtetett rendszerből.
Az állami tulajdonú ATEV Fehérjefeldolgozó Zrt. a kormány által május közepén nyilvánosságra hozott, a legtöbb uniós támogatást kapott 100 cég listájának élbolyában szerepel. A cégnél márciusban vizsgálatot indított a KEHI, ami végül feljelentést tett hűtlen kezelés miatt.
Lezárult az ügyészségi vizsgálat, csak adminisztratív hibákat találtak. A szervezeteket a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal is vizsgálta, az korábban sok hibát rótt fel nekik.
A fiatal, pályakezdő zenekarok állami felkarolását hirdető Cseh Tamás Programon indult el zenekarával Attila is. A selejtezőből nem jutottak tovább, nem kerültek be a 42 zenekar közé, amiket két-két millió forinttal támogat a Nemzeti Kulturális Alap. Ebben semmi rendkívüli nincs, ilyesmi rendre történik a selejtezőkön, viszont Attila kíváncsi lett volna arra, hogyan látta a zsűri, miért nem volt elég jó a produkciójuk. Ezért felhívta a programról döntő NKA zenei kollégiumát, hogy kikérje a szakmai indoklást, ami miatt nem jutottak tovább. Hátha lehet tanulni belőle valamit.