language

Helyek:

Bács-Kiskun megye highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [54]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6   >  >>

A vádlottak padján Soltvadkert fideszes polgármestere

Lehoczki Ferenc, Soltvadkert polgármestere is a vádlottak padjára fog ülni a Soltvadkert és Vidéke Takarékszövetkezethez köthető, 20 milliárd forint vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés ügyében - tudta meg a Baon.hu.

Húszmilliárdos kár Soltvadkerten, kenőpénzes hitelek, csőd, vádemelés

Húszmilliárd forint kár érte a soltvadkerti takarékszövetkezetet, miután vezetői és dolgozói hitelképtelen ügyfeleknek nyújtottak hitelt, valamint fedezetlen váltókat fogadtak be. Az ügyben 76 vádlott ellen indult eljárás – közölte a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség szerdán az MTI-vel.

Darázsfészekbe vagy mézesbödönbe nyúlkálnak a kalocsai képviselők?

Egy kalocsai fideszes képviselő kiderítette, hogy egyik képviselőtársa havi 360 ezer forint fizetést kap egy cégtől, amelynek az önkormányzat fizet havi 645 ezer forintot. A megtámadott viszont nyilvánosságra hozta, hogy amikor a Fidesz vezette Kalocsát, akkor a támadó ügyvédi irodája kapott havi 100 ezer forintot.

Politikára puhuló gyanú

Csak Bács-Kiskun megyében négy olyan, nagyobb visszhangot kiváltó ügyben zárták ki idén a büntetés lehetőségét a bűnüldözők, amelyeknek fideszes politikusok vagy általuk kinevezett tisztségviselők voltak a vádlottjai, esetleg lehettek volna a gyanúsítottjai.

A fideszes, aki olyan sokoldalú, hogy szinte már gömb

Áll a bál Kiskunhalason a csipke körül. Egy fideszes önkormányzati képviselőt, Pajor Kálmánt azzal vádoltak, hogy a menyének akarja megszerezni a vezető posztot a Halasi Csipke Közalapítványban. Aztán kiderült, hogy ez nem igaz. Ugyanis magának akarta, sikerült is. hirdetés

Juhász Péter ingatlanpanamát sejt Baján

Lőtérként nyilvántartott telket adtak el Baján, és bár a területen soha nem folyt éleslövészet, egy Fidesz-közeli vállalkozó lőszermentesítés címén a vételár nagyobb részét visszakapja az önkormányzattól – állítja Juhász Péter, aki emiatt feljelentést tett.

ATV: Magas rangú kormánytag érdekeltsége nyert Kiskunfélegyházán?

Egy magas rangú kormánytag érdekeltségei közé tartozik az a Bácskomplex S.R. Kft., amely ellentmondásos körülmények között nyert pályázatot a kiskunfélegyházi polgármesteri hivatal őrzés-védelmének ellátására 2011-ben – írja az Atv.hu.

Kecskemét 8,8 hektár ingatlant kapott az államtól

Kormánydöntés alapján, a város kérésére olyan, milliárdos értéket képviselő ingatlanegyüttes kerül Kecskemét tulajdonába, amelyen csak közcélú beruházásokat lehet megvalósítani – közölte Hegmanné Nemes Sára, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium vagyonpolitikáért felelős államtitkára csütörtökön a kecskeméti városházán tartott sajtótájékoztatón.

Ahol a csempész is az elit része

Tompán a helyi elit három fő társadalmi csoportból kerül ki: a pedagógusok, a vámtisztek és a csempészek köréből. A város most időközi választás előtt áll, ezért magasra csapnak az indulatok. Kidőlt zászlórudak és túlfizetett pedagógusok a kampány szereplői.
Találatok: [54]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6   >  >>