language

Személyek:

Bitvai Miklós highlight_off

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>

Kulcsár-Rejtő- telefonfejtörő

A Fővárosi Bíróságon most zajló K&H-brókerper megismételt tárgyalásán az egyik legizgalmasabb kérdés, miként ítéli meg a bíróság az új büntetőeljárásban a harmadrendű vádlott Rejtő E. Tibornak, a bank egykori vezérigazgatójának szerepét.

Baja belekeveredett a Kulcsár-ügybe

Nokiás doboz után nejlonszatyor az új MSZP-s hordozóeszköz. „Tanúként nagy valószínűséggel meghallgatnak majd volt politikusokat is a K & H-perben” – mondta Nagy Gábor ügyvéd, Kulcsár Attila védője.

Pilótajátékos a brókercég pénzcsinálója

Meg kell ismételni az évtized bűnügyének tartott, Kulcsár Attila nevével fémjelzett brókerügy elsőfokú bírósági tárgyalását, amelyben az elsőrendű vádlottat nyolc év szabadságvesztésre ítélték. A Fővárosi Ítélőtábla másodfokon ízekre szedte az elsőfokú ítéletet, s új eljárást rendelt el.

K&H-ügy: Kerék is szeretne már szabadulni

Szabadulna a vele szemben elrendelt házi őrizet hatálya alól Kerék Csaba üzletember, a brókerbotrány néven ismert büntetőper másodrendű vádlottja, akit a K & H Bank brókercégénél elkövetett sikkasztássorozat elsőfokú bírósági eljárásában – nem jogerősen – öt év szabadságvesztéssel büntetett a Fővárosi Bíróság (FB) – mondta el lapunknak Ruttner György ügyvéd.

Brókerbotrány: elkészült az indoklás

Elkészült a brókerbotrány néven ismert büntetőeljárás elsőfokú ítéletének indoklása – értesült lapunk bírósági forrásokból. A dokumentumot az ügyvédek – előzetes nyilatkozatuk alapján – elektronikus formában már a napokban megkaphatják, de a bíróság nyomdája bekötött formában is előállítja a mintegy ezeroldalas iratot.

A kishalak vitték el a balhét a Kulcsár-perben

Az elsőfokú bírósági ítélet felmentette Rejtő E. Tibort, rejtve maradtak a sokmilliárdos sikkasztás politikai szereplői

K & H: ítélet csütörtökön

Nem marad el a brókerbotrány néven ismert büntetőeljárás ítélethirdetése amiatt, mert a másodrendű vádlott feljelentette az ügy főszereplőjének, Kulcsár Attilának a védőjét – derült ki a per tegnapi, az elsőfokú határozat ismertetésével beharangozott tárgyalásán.
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>