language

Lapok:

Személyek:

Hunvald György highlight_off

Blikk

A Blikk a svájci Ringier kiadó leányvállalatának (Ringier Axel Springer Magyarország Kft.) magyar nyelvű bulvárlapja, ami 1994 márciusától jelenik meg. 2004-ig a Szikra nyomda készítette, azóta a Ringier saját nyomdájában készül. 2014-től a Ringier Axel Springer Magyarország Kft. kiadásában jelenik meg. Online változatának domainjét 1998-ban regisztrálták, rendszeresen azonban 2002-től jelenik meg. Jelenleg a Blikk Magyarország legolvasottabb napilapja.

Hunvald György

Hunvald György (Hunwald György) (Budapest, 1965. július 7.) jogász, Budapest VII. kerületének korábbi MSZP-s polgármestere. 1994 márciusában lépett be az MSZP-be, 1995-től 1998-ig a VII. kerületi MSZP elnökségének tagja, 1998-tól elnöke. 2000-től vezetője az MSZP VI–VII–VIII. kerületi alapszervezet küldöttcsoportjának. 2009. februártól előzetes letartóztatásban volt hűtlen kezelés vádjával. 2010 novemberében emeltek ellene vádat. A vádpontok közt százmilliós csalástól kezdve kerékbilincsek levetetéséig sokféle bűncselekmény szerepel. Az ügyészség szerint Hunvaldék bűnszervezetben dolgoztak. A Fővárosi Törvényszék 2012. február 24-én, 3 év elteltével hozott elsőfokú ítéletet az ügyben. Hunvald Györgyöt a bíróság az ingatlanokkal kapcsolatos csalás vádjában felmentette. Ugyancsak felmentette 1 rendbeli folytatólagosan elkövetett magánokirat-hamisítás, illetve 1 rendbeli vesztegetés vádja alól. Ugyanakkor bűnösnek találta a lakáskiutalások és a szerződések kapcsán hivatali visszaélésben, hűtlen kezelésben és magánokirat-hamisításban. Hunvaldot 2014-ben a Kúria jogerősen egy év börtönbüntetésre ítélte két rendbeli hivatali visszaélés miatt az erzsébetvárosi ingatlanpanama ügyében. 2015-ben pedig a Szegedi Ítélőtábla jogerősen két és fél év börtönt szabott ki rá hűtlen kezelésért és hivatali visszaélésért az önkormányzat nevében kötött valótlan tartalmú szaktanácsadói szerződések miatt, amelyek mögött nem volt valódi teljesítés. Később az utóbbit a Kúria formai okokból hatályon kívül helyezte. mivel egyesíteni kellett volna az ellene zajló büntetőeljárásokat. Az ügyben hozott ítéletek Hunvaldot jelentős vagyoni hátrányt okozó, folytatólagosan elkövetett hűtlen kezelés miatt letöltendő börtönbüntetésre és pénzbírságra ítélték, ám a három előzetesben törtött év beszámítása miatt Hunvaldnak nem kellett börtönbe vonulnia. 2023-ban a Kúria megsemmisítette az összes, őt eddig elmarasztaló ítéletet, mivel törvénysértések sora történt az eljárásokban (bűnösségéről ugyanakkor nem hozott döntést).

2014. július 1-jén lemondott kerületi elnöki posztjáról, és az önkormányzati választásokon sem kívánt indulni. 2016. júliusában Hunvaldot újra az erzsébetvárosi MSZP elnökévé választották, a pártból végül 2019 nyarán lépett ki. Időközben jogászként ledoktorált és dr. Hunwald György néven tevékenykedik. (Wikipedia)

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>

Másfél évet kapott, de elmehetett Hunvald

Az történt, amire Hunvald György (47) számított, a bíróság első fokon több vádpont alól felmentette, és 1 év, 6 hónap börtönre ítélete a volt erzsébetvárosi polgármestert.

Egy év hat hónap börtön Hunvaldnak

Pénteken kihirdették az ítéletet Hunvald György, volt Erzsébetvárosi polgármester perében. A többek között ingatlancsalással vádolt MSZP-s politikust több vádpontban felmentették, egy év hat hónap börtönbüntetést kapott és 21 milliós kártérítést kell kifizetnie az önkormányzatnak. Gál Györgyöt nyolc év hat hónapra ítélték és 236 milliós fizetési kötelezettséget szabtak ki rá.

Sokéves börtönt kért az ügyész Hunvaldra és Gálra

Sokéves börtönbüntetést kért az ügyész az erzsébetvárosi önkormányzati ingatlanpanamákkal és más bűncselekményekkel megvádolt Hunvald György volt VII. kerületi szocialista polgármesterre, országgyűlési képviselőre és Gál György volt szabad demokrata helyi politikusra.

Államtitkok a Hunvald-peren

Megkezdődött csütörtökön az erzsébetvárosi ingatlanpanama bírósági tárgyalása, ám a vádirat ismertetése után a bírónő zárt tárgyalást rendelt el, mivel az ügyészség államtitoknak minősülő dokumentumokat csatolt a bizonyítékok közé.

Svájcba került a Hunvald-vagyon?

Kimenekítette vagyonát az országból az erzsébetvárosi ingatlanpanama legfőbb gyanúsítottja? Hunvald György ugyanis az elmúlt években többször járt Svájcban, az ügyészség azonban nem hisz az „óravásárlási láz" teóriában, vagyis abban, hogy Hunvald többször is mind össze értékes órákat vásárolni járt a helvéteknél.
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>