language

Helyek:

Budapest highlight_off

Intézmények:

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [6]  Oldalak:   1

Kiderül, miből fizet a főváros a vízművekért

A Fővárosi Vízművek kisebbségi részvénycsomagja visszavásárlásának pénzügyi részleteiben is megállapodott Tarlós István főpolgármester és Jean-Louis Chaussade, a francia Suez Environnement S.A. vezérigazgatója hétfő délután. Délutánra kiderül, pontosan miből fizet a főváros.

Célkeresztben a közműcégek

Ha a fővárosi önkormányzat az eddigi gyakorlatot követve az eredeti vételárhoz közeli összegért vásárolja vissza a Fővárosi Csatornázási Művek Zrt.-ben lévő külföldi részesedést, akkor 30 milliárdnál is többet költ közműcégeinek reprivatizációjára. Meghökkentő összegnek tűnik ez a BKV megmentése okán ezer sebből vérző városnak. Igaz, mindezt nem feltétlenül saját zsebből fizeti ki.

Milliárdok törnek fel a csatornákból is

A vízművek után a szennyvízkezelő cég lehetne a következő felvásárlási célpontja a Fővárosi Önkormányzatnak, hisz ez a vízműveknél is több pénzt termel – a kisebbségi tulajdonos külföldi cégeknek. Ám kérdéses, hogy van-e rá pénz.

Háromszoros árban állapodott meg Tarlós

Háromszor annyit ad Budapest a Fővárosi Vízművek kizárólagos tulajdonáért, mint eredetileg tervezte. A 25 százalékos részvénycsomagért 15,1 milliárdot fizetnek a külföldi befektetőknek, igaz, részletekben.

A tűzcsapokkal szerezné vissza a vízműveket a főváros

Törvény írja elő a fővárosnak (is) a vízművek visszaszerzését, csakhogy erre Budapestnek nincs pénze. Megpróbálhatják erőből megoldani, de az nemzetközi bonyodalmakkal járhat, és akár még többe kerülhet, mint a megegyezés.

Az ember, aki mindig mindent túlél

Kocsis István mindenhol ott volt és mindent túlélt: a Tocsik-ügyet, a gyanús privatizációs szerződéseket, a paksi atomerőmű üzemzavarát, az MVM-ből eltűnő pénzeket és egy háborút Hagyó Miklóssal.
Találatok: [6]  Oldalak:   1