language

Intézmények:

DBR Metro highlight_off

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [4]  Oldalak:   1

Egybecsengett a vádirattal a tanúvallomás

A DBR Metró Kft. tanúként meghallgatott egykori vezetője nagyrészt a vádirat állítását erősítette meg a Hagyó Miklós volt szocialista főpolgármester-helyettes és társai ellen a Kecskeméti Törvényszéken folyó per keddi tárgyalásán. - See more at: http://magyarhirlap.hu/egybecsengett-a-vadirattal-a-tanuvallomas#sthash.bTr1Bd7R.dpuf

Folytatódik a Hagyó-per tárgyalása

Vádlottak kihallgatásával ma folytatódik a Hagyó Miklós volt szocialista főpolgármester-helyettessel és 14 társával szemben 2012. június 13-án megkezdődött büntetőper a Kecskeméti Törvényszéken.

Mesterházyt ismét gyanúsítják

Mesterházy Ernőt újabb, felbujtóként elkövetett bűncselekménnyel gyanúsítja a rendőrség. A nyomozók szerint nyomást gyakorolt a BKV vezérigazgatójára, hogy a 4-es metró távozó projektigazgatója 17 millió forintot jogosulatlanul vehessen fel.

Hűtlen kezelés a gyanú a 4-es metrónál is

Hűtlen kezelés gyanúja miatt hetek óta nyomoz a Budapesti Rendőr-főkapitányság a 4-es metró beruházásával összefüggésben – erősítette meg a Magyar Hírlapnak a Blikk információját a rendőrség.
Találatok: [4]  Oldalak:   1