language

Személyek:

Demszky Gábor highlight_off

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Demszky Gábor

Demszky Gábor (Budapest, 1952. augusztus 4. –) magyar jogász, szociológus, politikus, a demokratikus ellenzék, majd a Szabad Demokraták Szövetségének (SZDSZ) volt tagja, 1990–2010 között – öt hivatali cikluson át – Budapest főpolgármestere.

 

 

Azért dolgozunk, hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

▶︎ Támogass minket pártolói tagként: patreon.com/kmonitor
▶︎ Adományozz átutalással, vagy PayPalon: k-monitor.hu/tamogatas

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [25]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

Demszky közeli körök a Hagyó-perben

A BKV volt vezérigazgatóját, Aba Botondot hallgatta meg tanúként a Kecskeméti Törvényszék bírói tanácsa a Hagyó Miklós és társai ellen folyó büntetőperben kedden. A tizedrendű vádlott nyomozati vallomása ugyanakkor alátámasztotta a vádat: 2006-ban arra hívták fel a figyelmüket, hogy a főpolgármesteri hivatal "mondta meg", a Well Kft. legyen a kommunikációs cég, amellyel szerződést kötnek.

Kétmilliárdos BKV-kenőpénz

Kétmilliárd forintos kenőpénz, valamint a volt SZDSZ-es főpolgármester, Demszky Gábor által az ismerőseinek szerzett állásokra derült fény a Hagyó Miklós és társai elleni nyomozás vallomásaiból. Antal Attila volt BKV-vezérigazgató vallomásában kétmil­liárd forintos vesztegetési kísérletről beszélt.

Felvetődhet Demszky felelőssége is

Megkapta a 2006-ban az Alstom francia céggel megkötött metrókocsi-szerződést Tarlós István főpolgármestertől Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos. A két politikus tegnap találkozott, Budapest első embere a kontraktus értelmezésében és minősítésében kérte Budai Gyula segítségét.

Nyomozók "udvariassági látogatása" Demszkynél

Demszky Gábor főpolgármester tegnap „udvariassági gesztusnak” minősítette, hogy a BRFK két nyomozója a Városházán, saját irodájában hallgatta ki tanúként a Főkert Zrt. ügyeiben a hűtlen kezelés gyanúja miatt elrendelt büntetőeljárásban.

Szocialista célkeresztben az FKF-vezér

Hajszál híján eltakarították székéből a Fővárosi Közterület-fenntartó vállalat vezérigazgatóját, aki Hagyó Miklós (MSZP) és Mesterházy Ernő főpolgármesteri tanácsadó pénzkiszívó befolyásolási technikájáról vallott a rendőrségen.

A Fidesz–KDNP az ellopott pénz nyomába ered

Az egész elmúlt nyolc év a korrup­cióról, a közpénzek gátlástalan lenyúlásáról és a magánérdekek mentén meghozott kormányzati döntésekről szólt – jelentette ki tegnapi sajtótájékoztatóján Balsai István, a Fidesz elnöki stábjának jogi igazgatója.

MSZP-polip tekeredett a fővárosra

Tarlós István szerint a BKV mellett a fővárosi gyógyfürdő- és a közterület-fenntartó vállalat is az MSZP–SZDSZ-es városvezetés kifizetőhelyeként működött, vitás ügyek százairól lehet szó.
Találatok: [25]  Oldalak:   1 2 3   >  >>