language

Személyek:

Deutsch Tamás highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

Deutsch Tamás

1966. július 27-én született Budapesten. 

1984-ben a Kaffka Margit Gimnáziumban érettségizett Budapesten. Egyetemi tanulmányait 1986-1992 között az ELTE jogi karán folytatta, 1999-ben szerzett diplomát. 1987-től a Jogász Társadalomtudományi (1988-tól Bibó István) Szakkollégium tagja. 1988-ban Fidesz-alapító. 1999. január 1-től – ekkorra tette le a miniszteri kinevezéshez szükséges álamvzsgáját – az Ifjúsági és Sportminisztérium vezetője 2002. május 27-ig. 2009-től az Európai Parlament képviselője.

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [15]  Oldalak:   1 2   >  >>

Deutschot tolnák előre, bár ő indította el a bukást

Rejtélyes javaslat, titkos egyeztetés, forgatókönyv elnökváltásra, valamint hatmilliós szponzorpénzveszteség – felgyorsultak az események a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) körül, ahogy közeledik a péntekre meghirdetett rendkívüli közgyűlés. Úgy tudjuk, egy hétfő esti „szakmai egyeztetésen” az is felvetődött: ideiglenesen Deutsch Tamás vehetné át a testület vezetését.

„Ne aggódj, Gömöri ülni fog!”

Gömöri Zsolt, a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke és a testület alelnöke, Deutsch Tamás sem vett részt a Parlament kulturális bizottságának ülésén, amelyen a sportszervezet vitás ügyeiről kérdezték volna őket. Az ellenzék szerint szánalmas, gyáva időhúzásba kezdtek a meghívás ellenére távolmaradó sportvezetők.

Bizonyítás hamis rendőrségi határozattal?

Biztosak lehetünk-e a rendőrségi fejléces papírra írt formailag szabályosnak látszó határozatok hitelességében? A Fővárosi Bíróságon két rendőrtiszt ellen hivatali visszaélés vádjával folyó megismételt büntetőeljárás alapján a válasz: nem.

Szabó Zoltán bajban: gyanúsítás mobilszámlák és kerékbilincs miatt

Hatmillió forintot beszélt el mobilon az elmúlt hét évben Szabó Zoltán, s miután a számlát a VI. kerületi önkormányzat fizette, az ügyészség nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezeléssel gyanúsította meg.

Újabb szocialista ex-honatyát gyanúsítottak meg Hunvald-ügyben

Két nappal országgyűlési képviselősége és mentelmi joga megszűnése után gyanúsítotti idézést kapott Szabó Zoltán szocialista politikus – tudta meg ügyészséghez közeli forrásokból a Népszabadság.

Zuschlag pihent, Gyurcsány és Jánosi is azt mondta, hogy nem tudott a praktikákról

Hosszú idő után először könnyű szívvel ülhette végig perének egy tárgyalási napját Zuschlag János. Ez ugyanis most nem róla szólt.

Zuschlag-per: Gyurcsány ma tanúskodik

Tudtak-e a Medgyessy-kormány miniszterei az ifjúsági szervezetek támogatása körüli visszaélésekről? A Zuschlag-ügyben az ügyész ezt ma Kecskeméten, a tárgyaláson biztosan megkérdezi Gyurcsány Ferenc, egykori ifjúsági minisztertől.

Hogyan válhat Zuschlag János maffiabűnözővé?

Köztörvényes bűncselekményt tárgyalnak Kecskeméten, vagy erősen átpolitizált per folyik? A kérdésben senki sem foglal egyértelműen állást, ám az általunk megkérdezettek szerint kétségtelen, hogy a Zuschlag-ügynek van egyfajta kirakatjellege, "politikai fílingje".
Találatok: [15]  Oldalak:   1 2   >  >>