language

Kulcsszavak:

egészségügy highlight_off

Lapok:

VS.hu

Az online portál 2013 november 5-én indult el, eredeti terv szerint középen álló szerkesztőtáborral, mely tartózkodik a markáns véleménynyilvánítástól. 2014 augusztus végéig Kerényi György volt a portál főszerkesztője, ám ő hamarosan lemondott, miután egyre nyilvánvalóbbá vált, hogy a lap valójában Szemerey Tamás érdekeltségébe tartozik, aki Matolcsy György jegybankelnök unokatestvére. A VS ebben az időben támogatásokat kapott a jegybank alapítványaitól, ami megkérdőjelezte a független működést.  2016-ban látta napvilágot azok az adatok, amelyekből egyértelművé vált, hogy ki áll a portál és az azt kiadó New Wave Production Kft. mögött. Ekkor az addigi a portálnál dolgozók közül szinte mindenki felmondott. A lap végül hosszú agónia után 2019. februárjában szűnt meg, miután a New Wave több áttételek keresztül a Közép-európai Sajtó és Média Alapítványhoz (KESMA) sodródott.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [10]  Oldalak:   1

Hivatalossá tett hálapénz, szándékos várólisták - Századvég-akták VII.

Többévnyi pereskedés után lapunk hozzájutott az Orbán-kormány munkáját segítő Századvég-csoport több tízezer oldalnyi tanulmányához. Cikksorozatunk korábbi részeiben a cég közvélemény-kutatásairól, politikai kockázatokra figyelmeztető elemzéseiről és szókimondó bírálatairól írtunk. Mostani cikkünkben azt mutatjuk be, hogyan képzelték az egészségügy megreformálását. Vizitdíj helyett például orvosválasztási díj bevezetését javasolták, a szíre-szóra orvoshoz szaladgálókat pedig elrettentő hatású várólistával tartották volna otthon, vagy terelték volna magánorvoshoz.

Tízmilliárdok verseny nélkül, ezer sebből vérzik az eredmény

Tavaly 40 milliárd forintnyi uniós pénzből összesen 67 kórház cserélte le ősrégi CT-jeit és röntgenjeit. A közbeszerzések döntő többségénél csak egy pályázó volt, aki rendre meg is nyerte a megbízást. A korrupciós kockázatok miatt a Miniszterelnökség a legtöbb esetben szabálytalansági eljárást indított. A Gazdasági Versenyhivatal most kartellgyanú miatt indított vizsgálatot, a beszállító cégek leoszthatták egymás között a piacot.

Nem menekültügy, mégsem tud vele megbirkózni a kormány, mi az?

Zombor Gábor egészségügyi államtitkár világos utasításokat kapott a miniszterétől, hogy mit kell rendbe tennie, és első nyilatkozataiból kiderült, hogy ő is jól tudta, mi vár rá. Mégsem tudott előrelépni az évtizedes problémákkal. Úgy tűnik, kétharmad ide, szakértelem és elszántság oda, lassan ideje megbékélni azzal, hogy az egészségügy képtelen a rendszerszintű változásra.

Nem 15, hanem 30 évig titkosítják a paksi bővítés egyes adatait

Korrupció, lopás, hazaárulás – élesen bírált az ellenzék, de hiába. A törvényalkotási bizottság kormánypárti többségét nem tudta meggyőzni. A tervezett titkosítási időt megduplázó változtatás kimondja, hogy az orosz és a magyar kijelölt szervezetek és alvállalkozóik által kötött szerződésekben szereplő üzleti és műszaki adatok, valamint a megvalósítási megállapodások és az egyezmény előkészítésével kapcsolatos, a döntéseket megalapozó adatok a keletkezésüktől számított harminc évig közérdekű adatként nem ismerhetők meg.

VIZSGÁLJÁK, MIRE KÖLTÖTTÉK A PARLAGFŰIRTÁSRA FELAJÁNLOTT SZJA-T

Haladéktalanul vizsgálatot rendel el Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter a parlagfű-mentesítésre szánt felhasználásáról. A hvg.hu korábban arról írt, hogy szőnyegtisztítástól kezdve pogácsán keresztül diplomatatáskáig mindenre költöttek az irtásra felajánlott személyi jövedelemadó egy százalékából.
Találatok: [10]  Oldalak:   1