language

Helyek:

Egyesült Királyság highlight_off

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [8]  Oldalak:   1

Korrupciós vád Amerikából

Több mint háromszázezer eurót fizetett a Daimler magyar kormányilletékeseknek 2005-ben, hogy a Volánbusz tenderén a Mercedes nyerjen – derült ki az amerikai igazságügyi minisztérium adataiból. Az érintett magyar kormány feje Gyurcsány Ferenc, gazdasági minisztere Kóka János volt. A Volánbusz az úgymond rövid határidővel magyarázza, annak idején miért csak hat napot hagyott a pályázatok beadására.

Pénzért megvehető brit kabinettagok

A Sunday Times, a londoni Times vasárnapi lapja a négyes csatorna tévéadóval együttműködésben tőrbe csalta és leleplezte a munkáspárti kormány több volt miniszterét, akik napi három-, illetve ötezer font ellenében készek voltak felhasználni miniszteri tapasztalataikat, értesüléseiket, valamint kiváló politikai kapcsolataikat magánvállalatok üzleti érdekeinek szolgálatában.

Bécsi vita a lobbista gróf sorsáról

Miután a brit hatóságok egy kompenzációs ügylet nyomán ejtették a vádat Alfons Mensdorff-Pouilly, a BAE hadipari óriáskonszern hírhedtté vált közép-európai lobbistája ellen, Ausztriában fellángolt a politikai vita arról, hogy a gróf hazájában kell-e folytatni a vizsgálatot ellene.

Kapituláció: közzétették a 646 brit képviselő számláit

Az eddiginél is szélesebb hullámokat verő költségtérítési botrány talán csúcspontjához ért azzal, hogy a brit képviselőház csütörtökön közzétette az alsóház valamennyi képviselőjének 2004 óta keletkezett költségtérítési számláit – néhány „érzékeny részlet” kihúzásával.
Találatok: [8]  Oldalak:   1