language

Akták:

Egymásért Egy-Másért-ügy highlight_off

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off
1.220.000.000 Ft

Egymásért Egy-Másért-ügy

Egymásért Egy-Másért-ügy

2007 áprilisában számolt be először róla a sajtó, hogy hat, az Egymásért Egy-Másért Alapítványhoz köthető személyt vettek őrizetbe vám- és áfacsalás gyanújával. A gyanúsítottak a vád szerint Távol-Keletről behozott élelmiszert tüntettek fel adományként, ezzel mentesülve a vám kifizetése alól, majd az élelmiszert a Herba Hungary Zrt. segítségével az ÁFA megfizetése nélkül kereskedelmi forgalomba hozták.

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [36]  Oldalak:   1 2 3 4   >  >>

Börtönbe vonult Gyurcsány egykori titkosszolgálati főnöke

Szerda reggel bevonult a börtönbe a Nemzetbiztonsági Hivatal egykori főigazgatója, Galambos Lajos – értesült a Magyar Nemzet. A Gyurcsány-kormány volt elhárítófőnökét többek között azzal vádolta meg az ügyészség, hogy százmilliós összeggel vesztegette meg őt Jakubinyi Róbert, az alvilág ismert alakja. Galambos mindezekért szeptemberben négy év letöltendő börtönt kapott jogerősen.

Földesi-Szabó új védővel kér jogorvoslatot

Ügyvédet váltott az Egymásért alapítvány áfacsalásért és csempészésért jogerősen hatéves letöltendő szabadságvesztésre ítélt egykori vezetője, Földesi-Szabó László, akit a várható felülvizsgálati eljárásban Berényi András helyett már Jován László véd – értesült a Magyar Nemzet.

Fordulat Földesiék ügyében?

Várhatóan senkit nem marasztal el ma a Fővárosi Ítélőtábla a titkosszolgálati szereplőktől hemzsegő Egymásért Alapítvány ügyében, mivel a megváltozott körülményekre hivatkozva a védők és az ügyészség is új elsőfokú eljárást indítványozott – írja a Magyar Nemzet.

Földesi-Szabó vallomása a pénz útjáról + Videó

Hová kerültek a Földesi-Szabó László nevével fémjelzett, titkosszolgálati hátterű Egymásért alapítványon keresztül törvénysértő módon megszerzett, majd eltüntetett százmilliók?

Őrizetben Földesi-Szabó üzlettársa + Videó

Hazaszállították és őrizetbe vették tegnap a korábban a bécsi reptéren elfogott Jakubinyi Róbertet, akit az ügyészség – minden bizonnyal az Egymásért alapítvány volt vezetője, Földesi-Szabó László vallomásai alapján – vesztegetéssel gyanúsít.

Egyházat akart alapítani az alapítvány?

Egyházat is akart alapítani Jakubinyi Róbert, a milliárdos adócsalással és csempészettel megvádolt Egymásért Egy-Másért Alapítvány létrehozója – olvasható a Magyar Nemzet szerdai számában.

Hazaárulás a gyanú?

Hazaárulással gyanúsíthatta meg a katonai ügyészség Galambos Lajost, a Nemzetbiztonsági Hivatal egykori főigazgatóját – tudtuk meg. A nyugalmazott tábornokot kedden vették őrizetbe, és holnapig eldől, kezdeményezik-e előzetes letartóztatását.

Földesi-Szabót adócsalással is gyanúsítják

Újabb büntetőeljárás indulhat az egyébként nem jogerősen hét év börtönbüntetésre ítélt és szökésben lévő Földesi-Szabó László, az Egymásért Egy-Másért Alapítvány kuratóriumi elnöke ellen. Úgy tudjuk, adócsalás miatt vádemelési javaslattal éltek a Fővárosi Főügyészségnél a szervezet tevékenységét vizsgáló pénzügyi nyomozók.
Találatok: [36]  Oldalak:   1 2 3 4   >  >>