language

Személyek:

Bártfai Béla highlight_off

Lapok:

Élet és Irodalom highlight_off

Bártfai Béla

Bártfai Béla, dr. (Budapest, 1955. október 10. –) jogász, volt államtitkár. Felesége Bártfai-Mager Andrea, a negyedik Orbán-kormány nemzeti vagyonért felelős tárca nélküli minisztere. 1980 és 1983 között a VOLÁN-nál különböző jogi munkaköröket látott el, majd a Budapest V. Kerületi Tanácsnál jogi előadóként dolgozott. 1984-től az Igazságügyi Minisztériumban jogszabályok, illetve az adóreform előkészítésével foglalkozott, 1989-1990-ben a Legfelsőbb Bíróságon tanácselnök bíró. 1990-ben főosztályvezetőként tért vissza az Igazságügyi Minisztériumba, ahol rövidesen helyettes államtitkári kinevezést kapott. 1992-1995 között a Pénzügyminisztérium közigazgatási államtitkára. A magánszférában tett hároméves kitérőt - Fundamenta Magyar-Német Lakástakarékpénztár vezérigazgatója - követően 1998-2002-ben a Miniszterelnöki Hivatal közigazgatási államtitkára volt. 2008-tól a Magyar Szénhidrogén Készletező Szövetség vezérigazgatója. 

Élet és Irodalom

Az Élet és Irodalom (röviden ÉS) magyar irodalmi-közéleti hetilap 1923 óta. Szabó Dezső alapította az irodalmi és kritikai folyóiratot, a kezdeti időszakban még nemzeti radikalizmus volt rá leginkább jellemző. Manapság a baloldali, liberális értékrendű lapok közé sorolhatjuk. A lapprivatizáció óta az Élet és Irodalom Baráti Társaság és az Élet és Irodalom Alapítvány a tulajdonosai. A tulajdonosi viszonyokból kiindulva a lap vezetősége büszke rá, hogy nem fogadnak el különböző támogatásokat, így külső nyomástól is mentesen végezhetik munkájukat. Az ÉS jelenlegi főszerkesztője Kovács Zoltán. 2012 óta online formában is megjelenik, viszont csak előfizetők számára érhető el. 

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [1]  Oldalak:   1

Bank bán IV.

Sokak számára a Postabank csak egy "gennyes fekély" volt a gazdaság testén, amelynek ma már nincsen szüksége egy olyan pénzintézetre, ahol a működést nem a közgazdasági ésszerűségek és a bankszakma szabályai, hanem a korábbi években pénzért szerzett kapcsolatok, előjogok és kiváltságok határozták meg. A fekély kivágása sokba került: a központi költségvetés csak tavaly 152 milliárd forintot fordított a pénzintézet rendbetételére, a végső összeg pedig várhatóan megközelíti a 300 milliárdot.
Találatok: [1]  Oldalak:   1