language

Személyek:

Erős János highlight_off

Intézmények:

Magyar Fejlesztési Bank (MFB) highlight_off

Erős János

Erős János (1955-) a baloldalhoz köthető bankár, a Magyar Fejlesztési Bank volt vezérigazgatója (2002-2010)A vezetése alatt álló Kereskedelmi és Hitelbank 1997-es privatizációjakor ő és vezérkara 150 millió forintnyi részvényt vehetett meg névértéken, amit utóbb a K&H brókercége 270 százalékos árfolyamon vásárolt vissza, a pénzt pedig évi 35 százalékos garantált hozamra forgatta – Erős ekkor alapozta meg a vagyonát. Offshore-iratokból és az osztrák Falter által idézett osztrák cégpapírokból kiderül, hogy Heirich Pecina Collegia nevű magánalapítványa 2007 végén eladott egy Wintercastle nevű céget körülbelül 50 000 euróért (mintegy 15,5 millió forint) a panama bejegyzésű Garuda Group-nak. Az offshore-papírok szerint a svájci UBS banknál számlával is rendelkező Garuda tulajdonosa Erős János volt. A Garudától történt hitelfelvétel feltűnt a könyvvizsgálóknak, akik megállapították, hogy „a könyvvizsgálók részéről a vizsgált társaságnál nem találtunk objektív pénzügyi indokot a hitelfelvételre”.

Magyar Fejlesztési Bank (MFB)

A Magyar Fejlesztési Bank Zártkörűen Működő Részvénytársaság (MFB Zrt.), vagy röviden Magyar Fejlesztési Bank a magyar állam tulajdonában lévő, szakosított hitelintézet.

Az MFB Zrt. az állam nevében a Diákhitel Központ Zrt.-ben és a Regionális Fejlesztési Holding Zrt-ben gyakorol tulajdonosi jogokat 

Az MFB Zrt. a következő főbb gazdálkodó szervezetekben rendelkezik tulajdoni részesedéssel: Garantiqa Hitelgarancia Zrt., MFB Invest Befektetési és Vagyonkezelő Zrt.,  MFB-Ingatlanfejlesztő Zrt., MKK Magyar Követeléskezelő Zrt.

Az MFB Zrt. a Hiventures Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt.-ben gyakorol tulajdonosi jogokat.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [16]  Oldalak:   1 2   >  >>

Nyolc éve elkészült, azóta üresen pusztul

Még egyik sem működik a Rác beruházások közül, de mégis állandóan újabb és újabb befektetői körök érkeznek a megmentő szerepében. A sikló körül Albrecht Ottó, Erős János, egy olimpiai bajnok kajakozó, illetve egy titokzatos keleti üzletember bukkant fel. A szálloda és a fürdő ügyében pedig a főváros lépne a nyitás érdekében, de Tiborczék, arabok és a sikló egyik befektetője is ott köröz a projekt körül.

Ezért tőzsdézik Mészáros Lőrinc: A nagy begyűjtés

Néhány éve Orbán Viktor még lesújtóan nyilatkozott a „tőzsdei spekulánsokról” – ehhez képest ma már legközelebbi embere, Mészáros Lőrinc három tőzsdei céget is birtokol. Milyen előnye származik a felcsúti polgármesternek a tőzsdéből, és rejt-e kockázatokat, hogy a gazdaság egy újabb szegmensében bukkant fel?

Pecina, a rejtélyes osztrák milliárdos, aki Orbánnal üzletelhetett a Népszabadsággról

Hazájában büntetőeljárás folyik ellene sikkasztás miatt, ő adta el a BorsodChemet a kínaiaknak és mondták az orosz Gazprom lobbistájának is. Heinrich Pecina portréja.

Egy korábbi magyar állami bankár és egy médiabefektető offshore üzlete is kiderül a panamai papírokból

A világ legnagyobb offshore-kiszivárgásából új részletek derültek ki egy eddig rejtve maradt üzletről, amely egy magas rangú állami cégvezető és egy befolyásos osztrák befektető között zajlott még 2007 és 2009 között. Erről a nemzetközi tényfeltáró munkában résztvevő egyik osztrák lap, a Falter számolt be kedd este megjelent cikkében. A munka magyar részébe besegített a Direkt36, amely Magyarországról vett részt a a Süddeutsche Zeitung és az ICIJ nevű tényfeltáró hálózat által vezetett projektben, és már több cikket közölt magyar offshore-érintettekről. Ennek a mostani ügynek a magyar főszereplője Erős János, aki 2002 és 2010 között az állami Magyar Fejlesztési Bankot vezette. Az osztrák főszereplő Heinrich Pecina, az egyik legismertebb osztrák üzletember, aki régóta jelen van Magyarországon jelentős befektetőként. Jelenleg a befektetőcégein keresztül az FHB Bankban, illetve a Népszabadságot, a Nemzeti Sportot, a Világgazdaságot és több megyei lapot is kiadó Mediaworks Hungary Zrt.-ben van érdekeltsége.

Luxusterepjárót bérel 27 millióért az állami bank

Több mint 27 millió forintért bérel két és fél évre egy Audi Q7-es luxusterepjárót felsővezetői számára az állami tulajdonú Magyar Fejlesztési Bank. Ennyi pénzből akár meg is vehetnék az autót, a pénzintézet szerint azonban a bérlés számukra kedvezőbb, a terepjáróra pedig azért van szükségük, mert időnként nehezen megközelíthető beruházási helyszíneket kell felkeresniük.

Kulcsár és a többiek

Találatok: [16]  Oldalak:   1 2   >  >>