language

Helyek:

Érpatak highlight_off

Intézmények:

Érpatak Község Önkormányzata highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>

Orosz Mihály Zoltán hagyatéka – adósságokban és perekben fuldoklik Érpatak a bolond polgármester bukása után

Bukását követően a falu fellélegzett, most pedig körözést rendelt el a Nyírbátori Rendőrkapitányság Orosz Mihály Zoltán, Érpatak volt polgármestere ellen. Oroszt becsületsértésért keresik, de helyi forrásaink szerint előbb-utóbb ennél sokkal komolyabb ügyek miatt is bíróság elé kell állnia. A falu képviselő-testülete pedig küzd Orosz hagyatékával: borítékolható, hogy hamarosan újabb büntetőeljárások indulnak.

Kiscsibével és megfélemlítéssel győzködik az érpatakiakat

Polgármester-váltó hangulatban van a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Érpatak lakossága, ahol vasárnap tartanak időközi önkormányzati választást, mert gyakorlatilag működésképtelenné vált a 2014-ben megválasztott önkormányzat. A faluban járva szinte csak olyanokkal találkoztunk, akik kínosnak érzik már, hogy mindenki Orosz Mihály Zoltánnal és provokatív-exhibicionista megnyilvánulásaival köti össze a települést, amit a polgármester mintafaluként hirdet, közben szinte semmi nem fejlődött az elmúlt 4 évben. Van egy ellenjelölt is, aki mögé – az előző választásokkal ellentétben – most beállt Orosz helyi ellenzéke.

Érpatak polgármestere újabb büntetőügyekben gyanúsított

A napokban a NAV Észak-alföldi Regionális Igazgatóságának nyomozói gyanúsítottként hallgatták ki Érpatak polgármesterét. Információink szerint Orosz Mihály Zoltánt költségvetési csalással gyanúsítják – két olyan ügyről van szó, melyeket az Átlátszó tárt föl még 2016-ban.

Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Szakoly és Érpatak településeknek 145 milliót kell visszafizetni

Összesen negyedmilliárd forintot kell visszafizetniük a szabálytalanul működő közfoglalkoztatóknak – írta a Belügyminisztérium (BM) tavalyi hatósági ellenőrzéseket összegző beszámolója. Ebből Szabolcs-Szatmár-Bereg megye több mint a felét, mintegy 145 milliót két település: Szakoly ( 109 millió forint) és Érpatak (30,5 millió forint) fizet vissza, ha képes lesz rá. Érpatak esetében Jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette gyanújával nyomozás van folyamatban.

Feloszlatta magát az érpataki önkormányzat

Érpatakot a független, szélsőjobboldali performanszairól és az "érpataki modell"-ről elhíresült Orosz Mihály Zoltán vezette polgármesterként, az önkormányzati testületben hat független képviselő kapott helyet. Orosz ellen júniusban a rendőrség indított nyomozást, miután a polgármester rendkívül gyanús körülmények között szerzett meg 50 ingatlant a településen.

Már féltucat büntetőeljárás folyik az érpataki polgármesterhez köthető ügyekben

Bár az utóbbi években több büntetőperből is szerencsésen került ki, legalább öt olyan ügyben jelenleg is nyomoznak, amelyek a szélsőjobb önjelölt darutollas ikonjához, Orosz Mihály Zoltánhoz kötődnek. Van ezek közt sikkasztás, hűtlen kezelés, zaklatás, és legalább egy olyan büntetőeljárásról tudunk, amelyik már bírósági szakaszban van.

Közmunkásként fizetett holdudvar, hiányzó elszámolások és átláthatatlan pénzügyek: ez az érpataki üzleti modell

A Benefícium által felvásárolt ingatlanok többsége szemetes, gazos, ahol viszont dolgoznak az önkormányzat közmunkásai, ott az elszámolásokkal van baj: ilyenek ugyanis egyáltalán nincsenek. Viszont közmunkásként fizetik az Orosz-féle politikai szervezet aktivistáit, és a polgármester a település egyéb erőforrásait is rendszeresen használja politikai projektjeihez. A képviselőtestület által el nem fogadott 2015-ös zárszámadásban mindenesetre 74 millió forint elköltését annyival intézné el a polgármester, hogy dologi és folyó kiadások.

Több tucat érpataki ingatlant szerzett meg az Orosz Mihály Zoltán által vezetett “jótékonysági szervezet”

Sokan régóta sejtik, hogy a megfélemlítésen és jutalmazáson túl másra is támaszkodik az a hatalomgyakorlás, ami Orosz Mihály Zoltán érpataki polgármester működését jellemzi. A birtokunkba került dokumentumok és a végre megszólaló érintettek beszámolói alapján egyértelmű, hogy az ún. érpataki modell működésében vannak a törvényesség határait feszegető megoldások is. Cikksorozatunk első részében az Orosz Mihály Zoltán polgármester körül szervezeti és személyi hálózatot mutatjuk be, és az egyesületet, amely közel ötven ingatlant vásárolt fel Érpatakon.

Rendőrökkel kerestették az érpataki polgármestert

Állattartó telep van Orosz Mihály Zoltán bejelentett lakcímén – derült ki, amikor rendőrök próbálták ellenőrizni a közokirat-hamisítással vádolt polgármestert. Oroszt azzal vádolják, hogy jogtalanul használja a doktori címet, ő viszont az ügyében meghirdetett hat tárgyalás egyikén sem jelent meg. Most már kényszerintézkedést is elrendelhet ellene a bíróság.

Kik húzták az ikszet? Cáfol a bitófás Orosz

Orosz Mihály Zoltán Érpatak megválasztott polgármestere cáfolja több szavazatszámláló bizottsági tag állítását, miszerint egyes szavazók helyett a polgármester emberei húzták be az ikszet, illetve mások helyett szavaztak. Orosz Mihály egyébként néhány hónapja nemzetközi bonyodalmat okozott azzal, hogy Izrael vezetőit – bábuként jelképesen – bitófára juttatta.
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>