language

Akták:

Érpataki uradalom highlight_off

Érpataki uradalom

Érpataki uradalom

Az Orosz Mihály érpataki polgármester által vezetett Benefícium Szeretetszolgálat jótékonysági szervezet közel ötven ingatlant vásárolt fel a településen, amelyeket főként közmunkásoknak ad ki, akik mezőgazdasági munkát végeznek a telkeken. Orosz a konkrét kiadásokkal és bevételekkel soha nem számolt el a képviselőtestületnek, és a zárszámadásban sincs semmiféle adat a mezőgazdasági munkákkal kapcsolatban. A Nyíregyházi Járási és Nyomozó Ügyészség csalás gyanújával nyomozást rendelt el a polgármester által vezetett szeretetszolgálat ingatlanszerzései miatt, valamint további öt ügyben nyomoznak, amelyek Orosz Mihályhoz köthetőek.  A polgármester a település erőforrásait is rendszeresen használja politikai projektjeihez. A képviselőtestület által el nem fogadott 2015-ös zárszámadásban 74 millió forint szerepelt, amely Orosz szerint dologi és folyó kiadások. A település 2014 óta összesen 222 millió forint munkabér-támogatást és 43 millió forint beruházási/dologi támogatást kapott az önkormányzat a költségvetésből, polgármester állítása szerint a megtermelt javak egy részét helyben hasznosítják a közétkeztetésben, azonban ezt nem tudták igazolni.


Azért dolgozunk, hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

▶︎ Támogass minket pártolói tagként: patreon.com/kmonitor
▶︎ Adományozz átutalással, vagy PayPalon: k-monitor.hu/tamogatas


Fotó: Huszti István (index.hu)

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [14]  Oldalak:   1 2   >  >>

Orosz Mihály Zoltán hagyatéka – adósságokban és perekben fuldoklik Érpatak a bolond polgármester bukása után

Bukását követően a falu fellélegzett, most pedig körözést rendelt el a Nyírbátori Rendőrkapitányság Orosz Mihály Zoltán, Érpatak volt polgármestere ellen. Oroszt becsületsértésért keresik, de helyi forrásaink szerint előbb-utóbb ennél sokkal komolyabb ügyek miatt is bíróság elé kell állnia. A falu képviselő-testülete pedig küzd Orosz hagyatékával: borítékolható, hogy hamarosan újabb büntetőeljárások indulnak.

Kiscsibével és megfélemlítéssel győzködik az érpatakiakat

Polgármester-váltó hangulatban van a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Érpatak lakossága, ahol vasárnap tartanak időközi önkormányzati választást, mert gyakorlatilag működésképtelenné vált a 2014-ben megválasztott önkormányzat. A faluban járva szinte csak olyanokkal találkoztunk, akik kínosnak érzik már, hogy mindenki Orosz Mihály Zoltánnal és provokatív-exhibicionista megnyilvánulásaival köti össze a települést, amit a polgármester mintafaluként hirdet, közben szinte semmi nem fejlődött az elmúlt 4 évben. Van egy ellenjelölt is, aki mögé – az előző választásokkal ellentétben – most beállt Orosz helyi ellenzéke.

Érpatak polgármestere újabb büntetőügyekben gyanúsított

A napokban a NAV Észak-alföldi Regionális Igazgatóságának nyomozói gyanúsítottként hallgatták ki Érpatak polgármesterét. Információink szerint Orosz Mihály Zoltánt költségvetési csalással gyanúsítják – két olyan ügyről van szó, melyeket az Átlátszó tárt föl még 2016-ban.

Befuccsolt az „érpataki modell”

Három hónapja nem kapnak fizetést az érpataki közalkalmazottak, közmunkások, mert a település számláját zárolta a kormányhivatal. A különös rendteremtési módszereiről elhíresült polgármester szerin „sátáni fideszes ármánykodás” van a háttérben.

Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Szakoly és Érpatak településeknek 145 milliót kell visszafizetni

Összesen negyedmilliárd forintot kell visszafizetniük a szabálytalanul működő közfoglalkoztatóknak – írta a Belügyminisztérium (BM) tavalyi hatósági ellenőrzéseket összegző beszámolója. Ebből Szabolcs-Szatmár-Bereg megye több mint a felét, mintegy 145 milliót két település: Szakoly ( 109 millió forint) és Érpatak (30,5 millió forint) fizet vissza, ha képes lesz rá. Érpatak esetében Jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette gyanújával nyomozás van folyamatban.

Egyre több oka van félni az elszámoltatástól Érpatak polgármesterének

Az érpataki polgármester, Orosz Mihály Zoltán gyakorlatilag családi vállalkozásként vezette a rá bízott települést. Legalábbis ez derül ki az általunk összegyűjtött tényekből és a megkérdezett tanúk beszámolóiból, akiket a folyamatban lévő nyomozások során már kihallgattak. Az érpataki önkormányzat és az Orosz által vezetett Beneficium egyesület pénzügyei összefolytak. Miközben Orosz ezt tagadja, egyre több zavaros ügyletre derül fény: hiányzó elszámolások, közpénzből gyarapodó magánvagyon, 15 millió forint könyveletlen tétel a végtelenségig lepusztult településen. Második rész.

Gebinbe vette Érpatakot a Jobbik-közeli botránypolgármester

Az érpataki polgármester, Orosz Mihály Zoltán gyakorlatilag családi vállalkozásként vezette a rá bízott települést. Legalábbis ez derül ki az általunk összegyűjtött tényekből és a megkérdezett tanúk beszámolóiból, akiket a folyamatban lévő nyomozások során már kihallgattak. Az érpataki önkormányzat és az Orosz által vezetett Beneficium egyesület pénzügyei összefolytak. Miközben Orosz ezt tagadja, egyre több zavaros ügyletre derül fény: hiányzó elszámolások, közpénzből gyarapodó magánvagyon, 15 millió forint könyveletlen tétel a végtelenségig lepusztult településen.

Kamu orvosi igazolásokkal mentette ki magát a bíróságon Érpatak polgármestere

Egyre több jel mutat arra, hogy az érpataki modell fellegvárának számító település gazdálkodása a magyarországi törvényekre fittyet hányva, Orosz Mihály Zoltán kénye-kedve szerint zajlott. Csalás, hűtlen kezelés, sikkasztás, közhatalmi helyzettel visszaélés és közokirat-hamisítás megalapozott gyanúja miatt nyomozások folynak. Az utóbbi bűncselekmény gyanúja miatt Oroszt és az érpataki körzeti orvost gyanúsítottként hallgatta ki a Nyíregyházi Rendőrkapitányság vagyonvédelmi alosztálya.

Kormányhivatal vs. önkormányzat: Törvénytelen választásra készül Érpatak

Hiába írtak ki időközi választást Érpatakon, az a kormányhivatal szerint törvénytelen lesz. Méretes jogi káosz és persorozat készül Orosz Mihály Zoltánéknál.

Feloszlatta magát az érpataki önkormányzat

Érpatakot a független, szélsőjobboldali performanszairól és az "érpataki modell"-ről elhíresült Orosz Mihály Zoltán vezette polgármesterként, az önkormányzati testületben hat független képviselő kapott helyet. Orosz ellen júniusban a rendőrség indított nyomozást, miután a polgármester rendkívül gyanús körülmények között szerzett meg 50 ingatlant a településen.
Találatok: [14]  Oldalak:   1 2   >  >>