language

Akták:

Érpataki uradalom highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

Érpataki uradalom

Érpataki uradalom

Az Orosz Mihály érpataki polgármester által vezetett Benefícium Szeretetszolgálat jótékonysági szervezet közel ötven ingatlant vásárolt fel a településen, amelyeket főként közmunkásoknak ad ki, akik mezőgazdasági munkát végeznek a telkeken. Orosz a konkrét kiadásokkal és bevételekkel soha nem számolt el a képviselőtestületnek, és a zárszámadásban sincs semmiféle adat a mezőgazdasági munkákkal kapcsolatban. A Nyíregyházi Járási és Nyomozó Ügyészség csalás gyanújával nyomozást rendelt el a polgármester által vezetett szeretetszolgálat ingatlanszerzései miatt, valamint további öt ügyben nyomoznak, amelyek Orosz Mihályhoz köthetőek.  A polgármester a település erőforrásait is rendszeresen használja politikai projektjeihez. A képviselőtestület által el nem fogadott 2015-ös zárszámadásban 74 millió forint szerepelt, amely Orosz szerint dologi és folyó kiadások. A település 2014 óta összesen 222 millió forint munkabér-támogatást és 43 millió forint beruházási/dologi támogatást kapott az önkormányzat a költségvetésből, polgármester állítása szerint a megtermelt javak egy részét helyben hasznosítják a közétkeztetésben, azonban ezt nem tudták igazolni.


Azért dolgozunk, hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

▶︎ Támogass minket pártolói tagként: patreon.com/kmonitor
▶︎ Adományozz átutalással, vagy PayPalon: k-monitor.hu/tamogatas


Fotó: Huszti István (index.hu)

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [1]  Oldalak:   1

„Hogyhogy mit akar ezekkel a házakkal a polgármester? Nyerészkedni!”

Főként közmunkásoknak adja ki az egyesülete által megszerzett házait Orosz Mihály Zoltán polgármester, a bérleti díjat aztán levonják a közmunkáért kapott bérükből.
Találatok: [1]  Oldalak:   1