language

Intézmények:

Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) highlight_off

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [4]  Oldalak:   1

Tiborcz-ügyben is válságkommunikációs sorvezetőt kaptak a fideszes politikusok

Akárcsak a migrációellenes kormányzati propaganda ellenére szépen csendben befogadott 1300 menekült esete, úgy Orbán Viktor vejének, Tiborcz Istvánnak a botránya is roppant kínosan érintheti a Fideszt. Ugyanis ebben az ügyben is magas szintről kaptak központi utasítást a kormánypárt politikusai, hogyan kell kommunikálniuk – tudta meg a Magyar Nemzet. Míg a befogadott menekültek esetében a Fidesz kommunikációs igazgatója, Hidvéghi Balázs adott ki utasítást, a héten a frakcióvezető, Gulyás Gergely küldött iránymutatást.

Súlyos kárt okozhat Rogánék szabálysértése

Teljes a káosz a 2007-ben kezdődött, jórészt uniós finanszírozású Budapest szíve program csaknem 15 milliárd forintos fejlesztései körül, s egy esetleges brüsszeli bírság esetén sem vállalná senki a felelősséget – tudta meg a Magyar Nemzet. A fővárosi és a belvárosi önkormányzat között megosztott beruházás kivitelezése már rég befejeződött: 2010-re megújult a Károly körút, a Petőfi Sándor utca, a Március 15. tér, a Ferenciek tere és az Erzsébet híd pesti hídfője. A korábban a Csalás Elleni Európai Hivatal (OLAF), valamint a BRFK korrupciós és gazdasági bűnözés elleni főosztálya által is vizsgált projekt ügyében a Hír TV értesült úgy a napokban, hogy – súlyos szabálytalanságok miatt – jelentős összeget követelhet majd vissza az Európai Bizottság.

Közérdek

Az utóbbi napokban megint porszem került a Fidesz eddig szinte hibátlanul működő kampánygépezetébe. Az 1300 migráns tavalyi titokzatos befogadásának magyarázatával még küzdenek a kormányzati kommunikátorok, de máris a nyakukon a miniszterelnök vejének ügye. Az Európai Unió Csalás Elleni Hivatala (OLAF) a The Wall Street Journal amerikai lapnak tálalt ki arról, hogy 2011 és 2015 között komoly szabálytalanságok mellett nyerhetett uniós pénzeket a közvilágítási tenderek favoritja, az akkor még Tiborcz István tulajdonában álló Elios. Az OLAF jogi eljárás indítását kéri a magyar ügyészségtől, az Európai Bizottságnak pedig a projektekre elköltött 12 milliárd forint visszavonását javasolja.

Szürreális vizsgálódás a 4-es metró ügyében

Demszky Gábor volt főpolgármester (SZDSZ) és egykori helyettese, Atkári János közvetlen utasításokat adott a metróberuházással kapcsolatban – jelentette ki kedden Bánki Erik (Fidesz–KDNP). Az Országgyűlés gazdasági bizottságának elnöke ezt a testület keddi ülése után szűrte le. Méghozzá abból, hogy a Csalás Elleni Európai Hivatalnak (OLAF) a 4-es metró építéséről készített jelentése nyomán folytatódtak a bizottsági meghallgatások, és az egyik meghallgatott nem más volt, mint Budai Gyula korábbi elszámoltatási és korrupcióellenes kormánybiztos, szintén fideszes parlamenti képviselő.
Találatok: [4]  Oldalak:   1