language

Akták:

Filozófuspályázatok highlight_off

Kulcsszavak:

támogatás highlight_off

Filozófuspályázatok

Filozófuspályázatok

2005-ben a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH) által kiírt pályázatokon a Magyar Tudományos Akadémia Filozófiai Kutatóintézete három évre 70 millió 500 ezer forint vissza nem térítendő támogatást nyert. A pénzek a pályázatokban meghatározott céltól eltérő felhasználása ügyében vizsgálat indult az elszámoltatási kormánybiztos feljelentése alapján. 2012 májusában bűncselekmény hiányában megszüntették a nyomozást az összes ügyben.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [67]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7   >  >>

Helyreigazítás

A 2011. január 11. napján megjelentetett „Kétes kutatások: megdöbbentek a filozófia hazai képviselői”, valamint a 2011. január 17. napján megjelentetett „Filozófusbotrány: érdekes dolgokat találtak a megbízási díjaknál” című cikkeinkben valótlanul állítottuk, hogy Gábor György I. rendű és Geréby György II. rendű felperesek olyan pályaművel nyertek pályázatot, melyet tartalmi okok miatt vissza kellett volna utasítani.

Újabb csatát vesztett Budai a filozófusok elleni harcban

Megalapozatlannak ítélte az ügyészség Budai Gyula elszámoltatásért felelős kormánybiztos panaszait, amelyeket a filozófuspályázatok ügyében indult nyomozások lezárása ellen nyújtott be. Az ügyészség szerint a rendőrség helyes döntést hozott akkor, amikor bűncselekmény hiányában megszüntette az eljárásokat.

Még nem akadt nagy hal Budai horgára

Elhúzódó vizsgálatokat, megszüntetett nyomozásokat és egy felmentő ítéletet tud felmutatni Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos, aki a héten adja át jelentését a kormánynak az elszámoltatásról. Az elszámoltatási kormánybiztosok majdnem másfél ezer üggyel foglalkoztak az elmúlt két évben, de ezek többsége a gyanúsításig sem jutott, és jelenleg mindössze négy ügyben zajlik bírósági eljárás. Gyurcsány Ferenc viszont a héten vádlott lehet.

Heller Ágnes: Az emberek elhitték rólunk

Bűncselekmény hiányában a rendőrség az összes, az úgynevezett filozófusüggyel kapcsolatos nyomozást megszüntette. Alaptalanul hozta tehát hűtlen kezeléssel összefüggésbe a hazai filozófia legjelesebb képviselőit Budai Gyula, aki ugyan ismeretlen tetteseket jelentett fel, de a jobboldali sajtó nevesítette a szakembereket, köztük Heller Ágnest. Őt kérdeztük a rendőrségi döntés után.

Heller Ágnes Orbánék bonapartizmusáról

Németországban május elején kitüntették, itthon a becsületébe gázoltak. Heller Ágnes filozófus interjúban reagált a személyét ért támadásokra, és elmondta, Orbánék arra törekednek, hogy egy csoport döntései kötelezőek legyenek az egész országra nézve. Ezt bonapartizmusnak nevezi.

Pert nyertek a filozófusok a Magyar Nemzet ellen

Gábor György és Geréby György filozófusok ügyében sajtó-helyreigazítás közzétételére kötelezte a Magyar Nemzetet a Fővárosi Törvényszék a tegnapi, megismételt eljárásban hozott legújabb ítélete is.

A filozófusbotrány tanulságai

Egy éve robbant ki a filozófusbotrány: a Magyar Nemzet támadássorozatot indított a liberális tudósok ellen. Azzal vádolták többek között Heller Ágnest, Radnóti Sándort, Vajda Mihályt, hogy 2004–2005-ben kutatás-fejlesztésre szánt közpénzeket nyúltak le. Interjú Gábor Györggyel.

Emlékeim a filozófusbotrányról

A múlt tavasszal a Ráday utcában egy férfi jött velem szembe, akiről távolról észleltem (számos apró jelből megérzi az ember az ilyesmit), hogy fél a velem való találkozástól. Fogalmam sem volt, kicsoda, de megkülönböztetett szívélyességgel üdvözöltem – ne féljen már tőlem a szerencsétlen.

Kirúgásokkal folytatódott a háború a Filozófai Kutatóintézetben

Hosszabb tűzszünet után most újabb front nyílt a másfél éve zajló filozófusháborúban: az MTA Filozófiai Kutatóintézetéből újabb két munkatársat rúgtak ki. Ezúttal nem alkalmatlanság címén, hanem létszámleépítésre hivatkozva. A háttérben továbbra is folynak a korábbi elbocsátások miatt indult munkaügyi perek, valamint a Budai Gyula feljelentésére elrendelt rendőrségi vizsgálat.
Találatok: [67]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7   >  >>