language

Személyek:

Flier János highlight_off
Orbán Győző highlight_off

Flier János

Felcsúti vállalkozó, az Orbán-család bizalmi embere.  A helyiek szerint Flier János kezeli Orbán Viktor miniszterelnök felesége, Lévai Anikó környékbeli földjeit is. 2010 után családjával jelentős földbirtokokat szerzett meg Fejér megyében.

Orbán Győző

Orbán Győző Bálint (1940. november 10. –) mezőgazdasági üzemmérnök, milliárdos vállalkozó, Orbán Viktor miniszterelnök és Orbán Győző közgazdász édesapja. 

1958-ban egy állategészségügyi technikumban érettségizett. 1962-ben szerzett oklevelet a debreceni agrártudományi egyetem mezőtúri mezőgazdasági gépész üzemmérnöki karán. 1962 és 1970 között a csákvári gépjavító-állomás alkalmazottja, ahol gyakornok, technológus, később művezető, főgépész volt. 1966-ban belépett a Magyar Szocialista Munkáspártba, ahol előbb KISZ-patronáns, később propagandista funkciót töltött be.1970-től az alcsúti termelőszövetkezet lakatos-melléküzemágának vezetőjeként tevékenykedett. 1976-ban a gánti kőbányához került, ahol az intézmény műszaki ellenőre, később üzemvezetője lett. 1982 februárjától Líbiában mint kutatómérnök dolgozott, ahova államközi szerződéssel jutott ki.

Vállalkozó, aki főként kőbányák üzemeltetésével, hasznosításával, a kibányászott anyag szállításával és értékesítésével foglalkozik. Többségi tulajdonosa és ügyvezető igazgatója a közel hatmilliárdos évi árbevételű  Dolomit Kft. bányászati cégnek, amelynek másik vezetője fia, ifj. Orbán Győző. Orbán családtagjaival együtt tulajdonosa még a Gánt Kő és Tőzeg Kft.-nek, a Nehéz Kő Kft.-nek, a CzG Ingatlanforgalmazó Kft-nek és a DG Kőbánya Projekt Kft.-nek.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [10]  Oldalak:   1

„Ha eszel, őt növeszted” - Orbán Viktor megálmodja, Mészáros Lőrinc megvalósítja

Még 2013-ban és 2014-ben az azóta elhunyt Váradi Andrással együtt kutattuk, hogy Felcsúton és környékén miként épül ki Mészáros Lőrinc – és Orbán Viktor – birodalma. Az azóta lemondott felcsúti polgármester bátrabb és rendszerkritikusabb munkásai jelezték többnyire, éppen hol vett földet a család, vagy hol építenek állattartó telepet, autójavító műhelyt, esetleg vadászházat. Nemegyszer minket kamerázó „detektívekkel” az autónk mögött próbáltuk ellenőrizni a sokszor csak pletykákon vagy félinformációkon alapuló füleseket. 2013-ban együtt láttuk Váradi Andrással, ahogy Mészáros az akkor felújított alcsútdobozi vadászháza udvarán – az arborétum szomszédságában – tisztogatja hatalmas kemencéjét, és néz nagyon szúrós szemmel Váradi autójára, amit nagyon jól ismert. Már ekkor is elképesztőnek tűnt, hogyan nőhetnek ki állattartó telepek, kisebb üzletek, cégek telephelyei a földből ilyen gyorsasággal, de azt talán csak a legmerészebbek gondolhatták, hogy Mészáros Lőrinc 2018-ra az ország majdnem leggazdagabb és legbefolyásosabb embere lesz, aki olyan céghálóval rendelkezik, amelyet napokig tart kibogozni.

Rablóhadjárat: pénzt parlagon Orbán kormányai nem hagynak

Nagyon nekibátorodott Orbán Viktor az első kormányzása óta. Akkor még kisebb trükkökkel emelt ki százmilliárdokat a költségvetésből, szinte szégyenlősen egyengette családja gazdagodását, és csupán néhány famulusával kivételezett. Ma nagyban űzi mindezt, és ha megnyeri a választásokat, utána aligha vállal önkéntes mértékletességet.

Kétes hírű uradalom

Egyre több a kérdőjel a kormányfő apjához köthető hatvanpusztai majorság körül. A 13 hektáros területet elviekben Mészáros Lőrinc bérli, ám sokakban felmerült a gyanú: valójában Orbán Viktor családja használhatja az egykori Habsburg-birtokot. Elsőként Ferenczi Krisztina néhai oknyomozó újságíró írta le a vélt és valós összefüggéseket. Most a major Orbán kutyája kapcsán került elő.

Nárcisz, Orbán Viktor és az egykori Habsburg-major

Minden egy titokzatos ebbel kezdődött - vagy folytatódott. Orbán Viktor február 24-én rakta fel a Facebookra azt a képet, amelyen ő maga látható, amint magához öleli Nárciszt, a család kuvaszát - néhány nappal azután, hogy az állatvédelmi törvény szigorításáért tüntetett szokatlanul nagyszámú, több ezer állatvédő a Parlament előtt. A kép alá a kormányfő azt írta: „Nárcisz és én is egyetértünk az állatvédők céljaival”.

Gyurcsány Orbán zsebében kotorász

Gyurcsány Ferenc vasárnap tette közzé négypontos írását, amiben azt firtatja, hogyan és mennyire gazdagodhatott meg a miniszterelnök, Orbán Viktor.

Földügyek Fejér megyében – Több mint kínos

A négy és fél millió hektárnyi termőföldhöz képest a 65 ezer hektár állami földterület elenyésző nagyságrend. A kormány 2010-ben mégis ezzel, pontosabban a földbérleti szerződések pályázati úton történő megújításával gondolta enyhíteni a gazdák földéhségét. A hangzatos cél az volt, hogy a helyben lakó gazdálkodó családoknak és a fiatal gazdáknak juttassanak állami földterületet.

Átvert gazdák, fura győztesek

Kajászón megvolt az aratás, a gazdák nem túlságosan elégedettek, kevés eső áztatta a búzát márciusban, gyér a terméseredmény. A Fejér megyei ezerlelkes településen hét-nyolc helybéli család él hivatásszerűen mezőgazdaságból. Többen ott voltak tavasszal azon a tüntetésen, amelyet Ángyán József vidékfejlesztési minisztériumi államtitkár oligarchák miatti lemondása után tartottak.

“Szarok rá hogy más mit mond” – Mészáros Lőrinc vs Ferenczi Krisztina, videóinterjú

Felcsút polgármesterét, a felcsúti Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia elnökét, a Mészáros és Mészáros Kft. tulajdonosát, az e cég tulajdonában álló, tavaly februárban alapított Búzalakász 66 Felcsút Kft. ügyvezetőjét, az egyszemélyes Mészáros Autó Javító Kft. tulajdonos-ügyvezetőjét arról kérdeztük, mi a titka?

József főherceg majorsága Orbán Győző tulajdonába került

Egyre kínosabbá válik a kormány számára, hogy az állami földek pályázatán éppen Fejér megyében, azon belül is a kormányfő lakóhelyén szinte csak és kizárólag a közvetlen hűbéresek nyerhettek húsz évre haszonbérleti földet.
Találatok: [10]  Oldalak:   1