language

Személyek:

Földesi-Szabó László highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [29]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

Földesi-Szabó azt hitte, a titkosszolgálatnak dolgozott, amikor adót csalt és csempészkedett

A bíróság nem fogadta el Földesi-Szabó László, az Egymásért Egy-másért alapítvány milliárdos csempészettel és adócsalással gyanúsított elnökének védekezését, miszerint "azt hitte, a titkosszolgálatnak dolgozik". Ráadásul az egyébként a jog szerint az államot megillető százmilliók nagyobbik részéről még mindig nem tudni, hol van.

Államilag kiképzett bűnözők

Szinte mindenki kapkodja a fejét, amikor egyik ügyről a másikra kiderült, hogy a gyanúsítottaknak vagy vádlottaknak bizonyosan voltak titkosszolgálati kapcsolataik. Ez vajon hogyan történhetett meg?

Kenőpénzért kedvező irányt vettek J. R. bizonyos büntetőügyei

A vezető beosztású hivatalos személy által hivatali helyzetével visszaélve elkövetett vesztegetéssel vádolt Gyarmati György nyugalmazott alezredes, az NBH volt főosztályvezetője nevében keresetet nyújtott be Magyarország ellen a Emberi Jogok Európai Bíróságához Radács Gyula ügyvéd.

Interjú a CBA elnökével: nem adtam pénzt kampányra

A CBA elnöke, Baldauf László szerint csak a hitében és anyagiakban megerősödött polgári és vállalkozói réteg tudja felemelni a hárommillió szegényt, ezért sem baj, hogy a kormány a nemzetközi láncokkal szemben a hazai kereskedőket segíti.

Vádak Szilvásyék ellen: Kémkedtek? Mikor? Kinek?

Szombaton a Budapesti Katonai Ügyészség a lakásán tartott házkutatás után gyanúsítottként hallgatta ki, majd őrizetbe vette Laborc Sándort, a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) volt főigazgatóját, akit információink szerint bűnpártolással gyanúsítanak.

Bűncselekményhez asszisztált az NBH volt főigazgatója?

Valószínűleg az Egymásért Egy-Másért alapítvány milliárdos csalásainak védelme állhat Galambos Lajos őrizetbe vételének hátterében, de lehet, hogy köze van a Mol-részvények orosz befektetőkhöz juttatásának is.

Képviselőjelölt adócsalás gyanújával

A vám- és pénzügyőrség kezdeményezi Földesi-Szabó László, az Egymásért Egymásért Alapítvány elnöke mentelmi jogának felfüggesztését, miután 225 millió forintos adócsalással gyanúsítják.

Kezdődik az Egy-Másért milliárdos pere

Összesen több mint egymilliárdos kárt okozó csempészettel, több száz milliós sikkasztással és más bűncselekményekkel vádolja az ügyészség Földesi-Szabó László nyugalmazott rendőr ezredest, az Egymásért Egy-Másért Alapítvány elnökét.

Egy-Másért: közös hullámhosszon

Úgy tűnik, a kormányoldal és az ellenzék sem akar még nagyobb botrányt: közös jelentés elfogadásával zárult az Egymásért Egy-Másért Alapítvány és a titkosszolgálatok együttműködését vizsgáló parlamenti bizottság munkája.
Találatok: [29]  Oldalak:   1 2 3   >  >>