language

Személyek:

Galambos Lajos highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

Galambos Lajos

Galambos Lajos vezérőrnagy, a Nemzetbiztonsági Hivatal Gyurcsány-kormány alatti főigazgatója. 2022 szeptemberében egy 2009-ben kipattant ügyben, évtizedes eljárás végén jogerősen négy év letöltendő szabadságvesztésre ítélték hivatalos vesztegetés elfogadása és államtitoksértés bűntettének elkövetése miatt. Az ítélet az Egymásért, Egy-másért Alapítvány ügyében született, ami a vád szerint a titkosszolgák kifizetőhelyeként működhetett.  Az alapítvány egyik kulcsfigurája, Földesi-Szabó László vallomása szerint Galambos mintegy 150 millió forintot kapott. A per végig zárt ajtók mögött zajlott, részleteit titkosították.

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [16]  Oldalak:   1 2   >  >>

Laborcot is leültetné a fellebbviteli főügyészség

Galambos Lajos és Szilvásy György esetében hosszabb időtartamú, Laborc Sándor esetében az első fokon kiszabott felfüggesztett helyett letöltendő börtönbüntetést és – valamennyiük esetében – mellékbüntetésként a vádlottaknak a közügyektől eltiltását is kérte a Fővárosi Ítélőtáblának október 30-án benyújtott indítványában az úgynevezett kémperben a Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség.

Spájzolt titkok: Szilvásy kérésére találkozott Laborc és Portik

Egy vezető szocialista politikushoz közel álló és a budapesti éjszakai életben is otthonosan mozgó „közvetítőn”, V. Lajoson keresztül lépett kapcsolatba valamikor 2008 nyarán a jelenleg hét ember meggyilkolásának gyanújával felbujtóként előzetes letartóztatásban lévő Portik Tamás előbb Szilvásy Györggyel, a polgári titkosszolgálatokat akkor felügyelő tárca nélküli miniszterrel, majd Szilvásy kérésére (utasítására?) Laborc Sándorral, az NBH akkori főigazgatójával – tudta meg az egykori szocialista tárca nélküli miniszter környezetéből a Népszabadság.

LMP: a Pintér alá rendelt szolgálatok adjanak tájékoztatást Szilvásyék ügyéről

Mile Lajos arra kérte fel Pintér Sándor belügyminisztert, hogy a hozzá rendelt titkosszolgálatok vezetői az Országgyűlés Nemzetbiztonsági bizottsága előtt számoljanak be Szilvásy György volt titokminiszter és az úgynevezett "kémügyben" szintén meggyanúsított volt nemzetbiztonsági vezetők esetéről.

Mesterházy: figyelemelterelés a Szilvásy elleni vádemelés

Az MSZP szerint a Szilvásy György volt titokminiszter elleni vádemelés a kormány figyelemelterelő és politikai leszámoló akciójának része, ezért az ellenzéki párt az üggyel kapcsolatos nyomozati anyag titkosságának azonnali feloldását követeli.

Előzetesben marad az NBH volt főigazgatója, Galambos Lajos

A Fővárosi Bíróság katonai tanácsa hétfőn két hónappal meghosszabbította Galambos Lajosnak, a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) volt főigazgatójának előzetes letartóztatását.

Kémbotrány: Szilvásy ügyvédje az adatvédelmi biztoshoz fordult

A kémügyben hamarosan befejeződik az iratismertetés, és a négy gyanúsított ellen még az idén vádat emelhetnek. Szilvásy György ügyvédje az adatvédelmi biztoshoz fordult, mert szeretné elélni, hogy védence kihallgatási jegyzőkönyveit nyilvánosságra hozzák.

Hazaárulás

Kövér László szerint az úgynevezett kémügyben erkölcsi értelemben hazaárulást követtek el mindazok, akiket meggyanúsítottak, vagyis az előző kormányhoz köthető vezetők, Szilvásy György, Laborc Sándor és Galambos Lajos, hiszen nemzetbiztonsági feladatokat szerveztek ki magáncégekhez.

Ereszt a kémlufi

Átlátja-e még valaki, hogyan jutottunk el június 28-a estéjétől, Galambos Lajos volt NBH-s vezető, majd Szilvásy György volt titokminiszter és Laborc Sándor egykori NBH-s főigazgató némi bizonytalanság – hivatali visszaélés, sikkasztás, államellenes bűncselekmény – után megfogalmazott hazaárulás-kémgyanújától július 17-e estéjéig?

Szilvásy és Laborc szabad maradt

Elrendelte a Fővárosi Ítélőtábla Katonai Tanácsa Galambos Lajos előzetes letartóztatását, Szilvásy György és Laborc Sándor esetében viszont helyben hagyta a korábbi döntést, amely nem rendelt el kényszerintézkedést a gyanúsítottakkal szemben.
Találatok: [16]  Oldalak:   1 2   >  >>