language

Helyek:

Fejér megye highlight_off

Személyek:

Ghaith Pharaon highlight_off

Ghaith Pharaon

Ghaith Rashad Pharaon (1940. szeptember 8. – 2017.) szaúd-arábiai üzletember, bankár, egykor a Bank of Credit and Commerce International(wd) befektetője. Járt a 2015. szeptember 12-dikén megtartott seregélyesi szüreti felvonuláson. A seregélyesi Zichy–Hadik-kastély a Pharaon cégcsoport tulajdonába tartozik. Csalás és sikkasztás vádjával a Szövetségi Nyomozó Iroda körözési listáján szerepel. (Wikipédia)

 

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [7]  Oldalak:   1

Kastélyok, villák, székházak – így gyarapodott a miniszterelnöki vő környezete az elmúlt évben

Mióta Orbán Viktor veje, Tiborcz István otthagyta a közvilágítás-bizniszt a rossz sajtója miatt, egyre-másra jelennek meg hírek az érdekeltségi körébe tartozónak vélt cégek ingatlanvásárlásairól. Olyan üzletekről is, amelyeknél az adásvételhez nevét adó személy feltehetően csak arra szerződött, hogy a valódi tulajdonosok a háttérben maradhassanak. Történik mindez éppen akkor, amikor uniós milliárdok állnak rendelkezésre a kastélyprogramra, és egy új törvény jelentős adókedvezményt is bevezetetett a műemlékek felújítására. Összesítjük a miniszterelnöki vőhöz köthető ingatlanvásárlásokat.

Nem vicc: Pharaonék minden seregélyesi családot meghívtak egy pecsenyekacsára

Amikor egy hónapja megjelent az első cikkem Pharaonról, abból a sajtó és a politika elsősorban az Orbán Viktor házával szemközti telkek megvásárlását kapta fel. Ez érthető, de az is, hogy én legjobban a seregélyesi és a hőgyészi részeket szerettem írni. És nemcsak azért, mert vidéken riportozni nyilván izgalmasabb, mint budai ingatlanok földhivatali lapjait nézegetni, hanem mert lenyűgözött a helyzet abszurditása.

Épül már a szerelemdomb - Ghaith Pharaon, Tiborcz István és a kastélyok

A szaúdi üzletember a napi politika része lett, a kormány és vidéke saját méltóságát nem kímélve próbálja összezavarni a közvéleményt, a baloldal keresi a fogást, a Jobbik bőszen bevándorlózik. A legérdekesebb kérdés viszont az, hogy mi lesz a Pharaonhoz és Tiborczhoz köthető ingatlanok sorsa.

Összevissza beszél a kormányzat a Pharaon-ügyben, üzleti megfontolások írhatták felül a nemzetbiztonsági kockázatot

A csalás miatt nemzetközi elfogatóparancsok alatt álló Ghaith Pharaont a belügyminiszter, Pintér Sándor szerint be tudták azonosítani. A belügyi tárca politikai államtitkára viszont már nem tűnik ebben annyira biztosnak. Elkaphatják, ha Magyarországra lép, de vígan mulat a seregélyesi falunapon, és találkozik a miniszterelnökkel. Sőt, cégcsoportjának egyik tagja épp az Orbán Viktor házával szemközti ingatlant vette meg, illetve a miniszterelnök vejével is üzletelt. Az összevissza beszéd mögött olyan komoly üzleti érdekek állhatnak, amelyek felülírhatják az ügy nemzetbiztonsági kockázatait is.

Hat év börtönt kapott Pharaon Algériában

A közbeszerzési szabályok megsértése, illegális devizaátutalás, a közpénz pazarlása, gondatlanságból elkövetett anyagi károkozás, pénzügyi visszaélés és összeférhetetlenség miatt emeltek vádat öt éve Algériában a CNAN állami hajózási vállalat ellen. A vádpontok között szerepelt, hogy a cég áron alul értékesített nyolc hajót Ghaith Rashid Pharaon dúsgazdag szaúdi üzletembernek.

Orbán szomszédságában is bevásárolt az FBI által körözött szaudi milliárdos

A magyar belügyminiszter, és így a kormány is tudott arról, hogy az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda keresi Ghaith Pharaon szaudi milliárdost, mert az FBI az üzletember „tevékenységéről, esetleges Magyarországra történő beutazásáról soron kívüli értesítést kért”. Ez abban a levélben szerepel, amelyet Pintér Sándor írt a Szaúd-Arábiai királyság nagykövetének, álláspontjukat tudakolva. Mint a Magyar Narancs megírta, Pharaont nem lehetetlen megtalálni, az egyik cége ugyanis Orbán Viktor kormányfő szomszédságában vett ingatlant.

A szaúdi szomszéd - Ghaith Pharaon élete és magyarországi üzletei

A rijádi udvarban nevelkedett aranyifjúból a terroristák, drogdílerek és fegyverkereskedők bankjának egyik vezetője lett. Negyedszázada körözi az FBI és az Interpol, mégis szabadon repked Magyarországon, sőt a miniszterelnök családjához is közel került – üzletileg és helyrajzilag egyaránt. A titkosszolgálatok magatartását nehéz értelmezni.
Találatok: [7]  Oldalak:   1