language

Kulcsszavak:

átláthatóság highlight_off
gyógyszeripar highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [27]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

A titkos trükk, amivel az állam magánál tartott 250 milliárdnyi Richter-részvényt

Tucatnyi 2013-as, eddig nyilvánosságra nem került kormányhatározatba nézhettünk bele, így kiderült, milyen döntéseiket igyekeztek titkolni Orbánék 10 évig. Van köztük több tízmilliárdos összegű állami cégfelvásárlás, kiderül az is, mi volt a titokzatos Albert Projekt, és miért nem akart a kormány célszámokat vállalni az uniós energia- és klímapolitika terén.

Már nem tudni, kik a vakcinaüzletben milliárdokat kaszáló cég tulajdonosai

A Danubia Pharma beolvadt addigi tulajdonosába, a Syntonite MED Zrt.-be, amelynek tulajdonosai magántőkealapok mögé húzódtak.

45 napot vártunk rá, hogy ne árulják el Müller Cecíliáék, miért kellett közvetítőn keresztül venni a Sinopharmot

Mivel a Szputnyik V esetében a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) közvetlenül szerződött az eladó orosz állami ügynökséggel, felvetődött a kérdés, miért nem ugyanígy történt a Sinopharm beszerzése is. Meg szerettük volna tudni, mi szükség volt a Danubia Pharma plusz költséget jelentő bevonására, és mi alapján választották ki a munkára a céget, ezért közérdekű adatigénylést küldtünk az NNK-nak.

A kórházvezetők erős személyi függése ellenkezik a demokráciával

A GYEMSZI növekedése felvet bizonyos kérdéseket. Ide került a minőségfejlesztés, a gyógyszerészeti hatósági jogkör, a szakfelügyeleti módszertani központ, az ESKI, az EKI. Jogi és igazgatási szempontból a legnagyobb gond az, hogy egyetlen szervezetben egymással össze nem férő funkciók kerültek egy irányítás alá. a szerepek ütközését látom az egyik legnagyobb gondnak. Például a GYEMSZI-OGYI szakértőként közreműködik a gyógyszerbefogadások területén és kiadja a gyógyszerek forgalomba hozatali engedélyét is, majd kiírja a közbeszerzést is: ez máris három olyan szerep, amelyek szükségképpen ütközhetnek egymással. A korrupciós veszély lényegesen nagyobb, ez a típusú központosítás mindenképpen növeli a visszaélések kockázatát.

"Etikátlan" luxusutakat szerveznek gyógyszercégek orvosok számára?

A thaiföldi orvostragédia nyomán több tízmillió forintos bírsággal sújtott az Országos Gyógyszerészeti Intézet (OGYI) több gyógyszercéget.Az intézet vezetője szerint a gyógyszeriparban gyakoriak az olyan etikátlan luxusutazások, amelyeket hivatali útként szerveznek az orvosok számára, de valójában nincs mögöttük szakmai teljesítmény.

Az elszámoltatási kormánybiztos az egyetemeket veszi célba

Budai Gyula minisztériumi vizsgálat lefolytatását kezdeményezte a felsőoktatási intézményeknél, november óta tart az ELTE gazdálkodásának ellenőrzése.

A titokzatos Omninvest-siker

Kénye-kedve szerint változtathatta az előző kormány idején az állammal kötött megállapodás tervezetét a hazai vakcinagyártó Omninvest Kft., így végül drágábban adhatta a patikákba szánt oltóanyagot - derül ki egy levélből, amelyet Oszkó Péter írt.

Villanykörte tizenötszörös áron

A sanghaji világkiállítás magyar pavilonja körüli ügyben és a madárinfluenza elleni vakcinát gyártó Omninvest Kft.-vel szemben is feljelentést tett a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) – jelentette be Papcsák Ferenc leköszönő kormánybiztos.

Nyomozás az Omninvesztnél

Házkutatást tartottak szerdán az Omninvesztnél. Az MTV Híradója szerint a cég többek között kétmilliárd forint állami támogatást kapott a H1N1 vírus elleni oltóanyag kifejlesztésére, amivel nem számoltak el.
Találatok: [27]  Oldalak:   1 2 3   >  >>