language

Helyek:

Heves megye highlight_off

Kulcsszavak:

privatizáció highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [21]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

Most betonozta be a kormány a szellemi és kulturális hátországát

A Parlament keddi szavazásai után alig maradt állami fenntartású egyetem, az öt közalapítványhoz is milliárdos nagyságrendű állami vagyon került. A voksolás nem volt egyszerű, több képviselő jelezte, hogy nem működik a szavazógépe, emiatt kellett megismételni egyes szavazásokat, a kormány javaslatai mindenesetre gond nélkül átmentek.

Fitneszedző és művésztanár is kapott termőföldet Heves megyében – itt a legújabb Ángyán-jelentés

Ugyanakkor az Ángyán József által eddig elemzett 15 megye, az elárverezett terület közel 92%-a adatai alapján az árverési nyertesek tényleges száma csupán 3.484 fő.

Az egri érsekségnek adná a kormány az Eszterházy Károly Egyetemet

Bár az Eszterházy Károly Egyetem rektora Pajtókné Tari Ilona csütörtökön azt nyilatkozta, hogy nincs kizárva, hogy a Corvinus-hoz és a SZFÉ-hez hasonlóan - az épp most kétharmados törvénnyel bebetonozott - közérdekű vagyonkezelő alapítványi fenntartásba kerül majd az intézmény, lapunk úgy értesült, hogy ez csak az egyik verzió, sokkal valószínűbb, hogy az egri érsekségnek adják át az intézményt.

Csak négyszer került többe a Mátrai Erőmű, mint eddig tudtuk

A hivatalos kormányzati nyilatkozatok szerint 17,44 milliárd forintba került az államnak a Mátrai Erőmű visszavásárlása Mészáros Lőrinc érdekeltségeitől, ám most a Magyar Szocialista Párt - közérdekű adatigénylés útján megszerzett információk alapján - azt állítja, az adófizetőknek összességében 75,14 milliárd forintjába került az ügylet. A Magyar Villamos Művek ugyanis a vételáron felül egy sor kötelezettséget is átvállalt, közte tagi hitelek, követelések kifizetését, valamint tőkeemelést is végrehajtott az érintett vállalatoknál és áthidaló hitelkeretet is biztosított. Bontásban így néznek ki a tételek (milliárd forintban): Vételár:17,44 Tagi hitel visszafizetése: 4,898 Tőkeemelés: 19 (Mátrai Erőmű), 7,4 (SPI Kft.) Áthidaló hitelkeret: 11,4 (Mátrai Erőmű), 7,4 (SPI Kft.), 7,6 (SGI Kft.) Ez pedig azt jelenti, hogy az állam tiltott módon részesíthette támogatásban Mészáros Lőrinc érdekeltségeit, így versenyelőnyt biztosított számukra más gazdasági szereplőkhöz képest.

Ez a hajó elment, palira vették Rogánék a balatoniakat

Polgármestereket, köztük a fideszeseket és civil szervezeteket is becsapták. A balatoni vitorláskikötők dolgozóit már két héttel a május 6-i döntés előtt értesítette a cégvezetés: januártól kikerülnek a Balatoni Hajózási Zrt. fennhatósága alól. Múlt szerdán a vitorláskikötők kiszervezéséről döntött a Bahart közgyűlése egyetlen igen szavazattal. Ez a voks, a magyar államot képviselő, a Rogán Antal felügyelte turisztikai ügynökségé volt.

Állami tőkesúly a balatoni flottán

Hivatalosan a modernizáció miatt, mások szerint inkább kormányközeli körök érdekében emelte meg a magyar állam a Balatoni Hajózási Zrt. alaptőkéjét.

"Ahol Rogán Antal megjelenik, nem árt óvatosnak lenni" – a NER viheti a Balaton maradékát

Villámgyorsan lenyomta a kormány a 21 Balaton-környéki önkormányzat torkán a balatoni hajózás visszaállamosítását. A települések lényegében maguknak köszönhetik, hogy hamarosan úgy táncolnak majd, ahogyan a kormány fütyül.

Ügyészség elé kerül Mészáros Lőrinc új hotelbiznisze

A Fővárosi Főügyészség elé kerül az Egerszalóki Saliris Hotel ügye. A Mészáros Lőrinc érdekeltségi körébe került létesítményről Harangozó Tamás MSZP-s képviselő kérdezte írásban Polt Péter legfőbb ügyészt. A képviselő arra volt kíváncsi, hogy jogszerűen került-e a korábban állami pénzen megvásárolt, valamint a csőd széléről megmentett hotel a Konzum Nyrt. tulajdonába, ezáltal is gyarapítva a Mészáros rohamosan növekvő birodalmát.
Találatok: [21]  Oldalak:   1 2 3   >  >>