language

Személyek:

Hernádi Zsolt highlight_off

Lapok:

Hírszerző highlight_off

Hernádi Zsolt

Hernádi Zsolt Tamás (Tarján, 1960. november 30. –) magyar üzletember, 2001 óta a MOL Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt. elnök-vezérigazgatója, 2017 óta a Nemzeti Versenyképességi Tanács tagja.

2011-ben ügyészségi vizsgálat indult Horvátországban Hernádi Zsolt ellen, mivel 2008-2009 folyamán állítólag 10 millió eurót fizetettIvo Sanader akkori horvát miniszterelnöknek, hogy a MOL megszerezhesse az INA feletti irányítási jogot. 2013 szeptember végén a zágrábi bíróság elfogatóparancsot adott ki Hernádi ellen, aki az Interpol vörös körözési listájára is felkerült, s európai elfogatóparancsot adtak ki ellene. A magyar bíróság megtagadta Hernádi Zsolt kiadatását. A zágrábi megyei bíróság Laura Valković ügyvédet jelölte ki Hernádi Zsolt védőügyvédjének. 2015-ben a német és az osztrák hatóságoknál elérte, hogy azok nem veszik figyelembe az Interpol körözést, így Németországba és Ausztriába mégis utazhat.

2014. május 26-án a Fővárosi Törvényszék megszüntette az eljárást a hivatali vesztegetés miatti büntetőperben, a csalás és vagyoni hátrány okozása miatti vádak alól pedig felmentette.

2018. november 17-én az Interpol végrehajtó bizottsága visszahelyezte Hernádi Zsoltot a vörös körözési listára. 2019 végén Ivo Sanader korábbi horvát kormányfő hat évet, Hernádi Zsolt, a Mol Nyrt. első embere pedig két évet kapott Zágrábban, az ítéletet számos független orgánum is elfogultnak írta le. 2020. január 29-én szintén a Zágráb Megyei Bíróság hatályon kívül helyezte a Hernádi letartoztatásáról hozott 2018-as döntését. 

2019 óta a Budapesti Corvinus Egyetemet fenntartó Maecenas Universitatis Corvini Alapítvány kuratóriumi elnöke. A 2023-as Befolyás-barométer szerint Hernádi a 7. legbefolyásosabb közéleti szereplő Magyarországon.

Forrás: Wikipedia

Hírszerző

Egykori magyarországi internetes politikai véleményportál. 2005 júliusában jelent meg először a Capital Group Zrt. vállalkozásaként (Szabados Krisztián és Arató András közös cége), a Political Capital (PC) politikai elemző céggel szoros együttműködésben, önálló menedzsmenttel. Önmagát "független, szabadelvű internetes portál"-ként definiálta. Első főszerkesztője Elek János volt, aki 2015 júliusától novemberéig birtokolta a pozíciót. Konkurenciájának nem csak az online portálokat, hanem a napilapokat (pl. Népszabadság) is tekintentette. 2007-ben főszerkesztőváltás volt: Seres Lászlót Gavra Gábor váltotta. 2008 áprilisában Arató András és cégei jelképes szintre csökkentették tulajdoni hányadukat a Hírszerzőben. 2010 májusában a HVG Online Zrt. megvásárolta, miután a Capital Group nem tudta tovább finanszírozni a megjelenését. A portál menedzselési, marketing és hirdetésszervezési tevékenységét ezután a HVG cégcsoport végezte. 2011 júliusától új profilt és főszerkesztőt váltott, Kiss Ádám vezetése alatt véleményportálként működött tovább. A Hírszerző megjelenését a HVG 2012 júniusában megszüntette, a munkatársakat a HVG Online kiadványaihoz csoportosították át. A honlap még másfél évig elérhető volt, majd lekerült a világhálóról.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [12]  Oldalak:   1 2   >  >>

PLT: Ami a Heti Válaszból kimaradt

A Heti Választ böngészve a Csapajev partizánja jut eszünkbe, akit utóvédnek hagytak az erdőben, s mikor éppen aknát szerel a sínpárra, az arra vetődött pioníroktól megtudja: a cár kivégezve, Lenin a mauzóleumban, szovjet tankok Berlinben, Gagarin az űrben. Keserűen sóhajt: „Én meg csak itt robbantgatok, robbantgatok!” (Az anekdotának létezik japán katonás, amerikai turistás változata is, de azt hagyjuk meg a hanyatló Nyugatnak.)

Mol-ügy: lezárták a nyomozást a volt horvát kormányfőhelyettes ellen

A hivatalos indoklás szerint nem találtak olyan bizonyítékot, amely alátámasztotta volna a feltételezést, miszerint Polancec felbujtója és segítője lett volna Ivo Sanader volt miniszterelnöknek, akit 10 millió euró megvesztegetési pénzt elfogadásával vádolnak.

A magyar követ szerint nálunk folyik a vizsgálat a Mol-ügyben

Iván Gábor, Magyarország zágrábi nagykövete szerint a magyar ügyészség is vizsgálatot indított Ivo Sanader volt horvát miniszterelnök megvesztegetési ügyében.

Folytatódik a Sanader-saga

A horvát kormánynak nem tud arról, hogy a magyar ügyészség elutasította Hernádi Zsoltnak, a Mol elnök-vezérigazgatójának kihallgatását Ivo Sanader volt horvát miniszterelnök állítólagos megvesztegetési ügyében.

A Mol ügyében hallgatják ki kedden Ivo Sanadert

A volt horvát miniszterelnököt kedden várhatóan kihallgatják azokkal a gyanúsításokkal kapcsolatban, amelyek szerint 10 millió euró kenőpénzt fogadott el, hogy a Mol magyar olaj- és gázipari társaság megszerezhesse az INA horvát olajtársaság irányítási jogait.

Merész lépés a Moltól: nyílt levelet írt a horvát lapokba

Fizetett hirdetés formájában a horvát napilapokban tették közzé a Mol nyílt levelét. Ebben a az INA olajvállalattal kapcsolatos támadásokra válaszol az olajipari cég.

Bajban a Mol-vezér? A horvátok még nem erősítették meg a hírt

A horvát államügyészség (DORH) csupán azt közölte, hogy Ivo Sanader volt horvát miniszterelnök elleni korrupciós vizsgálat során két újabb gyanúsított neve merült fel, azt nem erősítette meg, hogy köztük szerpel Hernádi Zsolt, a Mol vezérigazgatója is.

UD-felvételek: ki irányítja a politikát Magyarországon?

Sem az állítolagos kémprogramra, sem a Fidesszel való titkos kapcsolatra nem derül fény azokból a titkosszolgálati hangfelvételekből, amelyek pár napja kerültek ki az internetre. Viszont van bennük szó adósságbehajtásról, politikai hírszerzésről, levélhamisításról és adózási trükkökről, az OTP és a MOL ügyeiről.
Találatok: [12]  Oldalak:   1 2   >  >>