language

Lapok:

Hírszerző highlight_off

Intézmények:

Magyar Villamos Művek (MVM) Zrt. highlight_off

Hírszerző

Egykori magyarországi internetes politikai véleményportál. 2005 júliusában jelent meg először a Capital Group Zrt. vállalkozásaként (Szabados Krisztián és Arató András közös cége), a Political Capital (PC) politikai elemző céggel szoros együttműködésben, önálló menedzsmenttel. Önmagát "független, szabadelvű internetes portál"-ként definiálta. Első főszerkesztője Elek János volt, aki 2015 júliusától novemberéig birtokolta a pozíciót. Konkurenciájának nem csak az online portálokat, hanem a napilapokat (pl. Népszabadság) is tekintentette. 2007-ben főszerkesztőváltás volt: Seres Lászlót Gavra Gábor váltotta. 2008 áprilisában Arató András és cégei jelképes szintre csökkentették tulajdoni hányadukat a Hírszerzőben. 2010 májusában a HVG Online Zrt. megvásárolta, miután a Capital Group nem tudta tovább finanszírozni a megjelenését. A portál menedzselési, marketing és hirdetésszervezési tevékenységét ezután a HVG cégcsoport végezte. 2011 júliusától új profilt és főszerkesztőt váltott, Kiss Ádám vezetése alatt véleményportálként működött tovább. A Hírszerző megjelenését a HVG 2012 júniusában megszüntette, a munkatársakat a HVG Online kiadványaihoz csoportosították át. A honlap még másfél évig elérhető volt, majd lekerült a világhálóról.

Magyar Villamos Művek (MVM) Zrt.

A Magyar Villamos Művek Energetika Zrt. (rövid neve: MVM Zrt.) egy olyan állami tulajdonban lévő vállalatcsoport, amely hazai egyetemes szolgáltatást nyújt a földgáz- és villamos energia területén valamennyi lakossági ügyfélnek. Ez egy többéves folyamat része volt, amelynek eredményeképpen a korábbi szolgáltatók felvásárlásra és újrabrandelésre kerültek az MVM által.

2022-től egyetemes gáz- és áramszolgáltatóként működik az MVM Energetika, miután megvásárolta az E.On áramszolgáltót. A 2015-ben alapított nemzeti közműszolgáltató cég, az NKM, mely a villamosenergia-, és a gázszektorban, továbbá a távhőágazatban tevékenykedik, 2019-től teljes mértékben az MVM-be olvadt.  2019-től a regionális energiaszolgáltató-cégek piacán is nagy átalakulás történt. 2021-ben megtörtént az Elmű-ÉMÁSZ Ügyfélszolgálati Korlátolt Felelősségű Társaságfelvásárlása.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [18]  Oldalak:   1 2   >  >>

K-Monitor: megszüntette a bíróság a Kocsis István által indított pert

Megszüntette a bíróság azt a pert, amelyet Kocsis István, a Magyar Villamos Művek (MVM) Zrt. és a BKV volt vezérigazgatója indított a K-Monitor Iroda vezetőjével szemben - tájékoztatta a szervezet a már jogerőre emelkedett döntésről pénteken az MTI-t.

Másodfok: egyelőre homályban marad a Vértesi Erőmű-ügy

Másodfokon a Komárom-Esztergom Megyei Bíróság úgy döntött, elutasítja Bodoky Tamás és az atlatszo.hu adatok kiadására vonatkozó kérelmét azzal az indokkal, hogy kizárólag az állami vagyonról szóló törvényben tételesen megjelölt cégeknek kell elszámolniuk a tevékenységükkel a nyilvánosság felé.

Kocsis István nem ment el az MVM-tárgyalásra

A több éve zajló polgári perben a Nád Kft. 9,6 milliárd forintos kártérítést követel a MVM-től egy Bátonyterenyén félmilliárd forintnyi ráfordítás után négy éve félbemaradt csarnoksor építésével kapcsolatban.

Pert vesztett Bodoky és a TASZ a Vértesi Erőművel szemben

A megyei bíróság Vértesi Erőmű fellebbezése után a mostani ítéletével megváltoztatta az első fokon eljáró tatabányai városi bíróság döntését,a kért dokumentumok kiadását rendelte el.

Megerősítették Kocsis távozását

Tarlós István főpolgármester hivatalában fogadta Kocsis Istvánt, és „közös megegyezéssel a vezérigazgató munkaviszonyának megszüntetésében állapodtak meg”.

Tanúként hallgatták ki Draskovics Tibort

Draskovics Tibor volt a tulajdonos Magyar Villamos Művek (MVM) igazgatóságának elnöke, amikor a gyanú szerint a Paksi Atomerőmű 48 millió forintot fizetett ki egy értéktelen tanulmányért.

Kiadták: nyilvánosak a Paksi Atomerőmű titkai

Eddig közel félmilliárd forintot költött a Paksi Atomerőmű az erőműbővítés előkészítésére - derül ki az Energiaklub által peres úton megszerzett szerződésekből. A tervezett összköltséget azonban még mindig nem árulták el, a szerződésekből több részletet kitakartak, és néhány mellékletet sem küldtek el a szakpolitikai intézetnek.
Találatok: [18]  Oldalak:   1 2   >  >>