language

Lapok:

HírTv highlight_off

Személyek:

Orbán Viktor highlight_off

HírTv

A HírTV 2003 óta sugározza adását, Magyarország első hírtelevíziója. Az alapítók deklarált célja a nagymúltú nemzetközi hírcsatornák (CNN, SkyNews, BBC) által képviselt műfaj és színvonal meghonosítása volt, de emellett a jobboldal és a Fidesz számára fontos volt egy saját csatorna létrehozása. A televízió partneri viszonyt ápolt a Magyar Nemzettel és a Lánchíd Rádióval egészen azok megszűnéséig. 2018-ig Simicska Lajos volt a tulajdonos. Miután Simicska összeveszett Orbán Viktorral, 2015 tavaszán a Fidesz politikusai bojkottot hirdettek a televízió ellen, így a tulajdonosváltásig nem fogadták el a csatorna meghívásait. Ugyanekkor lemondott a Fidesz-közeli vezetőség és arculatváltás következett. A csatornán ezt követően megjelentek baloldalhoz köthető újságírók, és a tévé elkezdett tudósítani a kormányhoz köthető korrupciós ügyekről. 2018 áprilisban Simicska bejelentette a Magyar Nemzet és a Lánchíd Rádió megszüntetését, finanszírozási okokra hivatkozva, majd nyáron a televíziót is eladta Nyerges Zsoltnak. Nyerges az újra kormánypárti hangvételűvé vált csatornát a kormányközeli médiaholdingnak (KESMA) adta tovább, így ma az Alapítvány a Hír TV Zrt. tulajdonosa. A KESMA nem akart párhuzamosan két hírtelevíziót (HírTV, EchoTV) fenntartani, ezért a két csatorna összeolvadt és HírTV néven sugárzott tovább az Echo Angol utcai székházából. A hírek szerint az átszervezések főként a HírTV korábbi dolgozói körében okozott elbocsátásokat. 

Orbán Viktor

Orbán Viktor (Székesfehérvár, 1963. május 31. – ) magyar jogász és politikus. 1998-tól 2002-ig, valamint 2010 óta Magyarország miniszterelnöke. Nős, felesége Lévai Anikó jogász. Öt gyermekük született: Flóra, GáspárRáhelSára és Róza.

Orbán Viktor 1987-ban szerezte meg jogi diplomáját az ELTE-n, ahol hallgatóként alapító tagja volt a Jogász Társadalomtudományi Szakkollégiumnak (1988-tól Bibó István Szakkollégium). 1984-ben részt vett a szakkollégium társadalomelméleti folyóiratának, a Századvég megalapításában, amelynek egyik szerkesztője lett. 1988-tól a Soros Alapítvány támogatásával működő Közép-Európa Kutatócsoport munkatársa volt, majd 1990-ig, az országgyűlési választásokig a Soros Alapítvány ösztöndíjával tanult Oxfordban.

Az 1988-ban megalakult Fidesz alapító tagja és 1989-ig szóvivője. 1988-1989-ben a párt országos választmányának tagja. 1989 nyarán az Ellenzéki Kerekasztal tárgyalócsoportjában és plenáris üléseken képviselte pártját. 1989-ben a Nagy Imre újratemetésén mondott beszédével vált országosan ismertté: beszédébenszabad választásokat és az orosz csapatok kivonulását követelte.

1990 óta országgyűlési képviselő, 1993-ig a Fidesz frakcióvezetője. 1992-2000 között a Liberális Internacionálé, 2003-2012-ig az Európai Néppárt, 2021-től aCentrista Demokrata Internacionálé egyik alelnöke. 1993-tól a Fidesz végrehajtó bizottságának tagja, 1993-2000 között, illetve 2003 óta a Fidesz elnöke. Az 1994-es országgyűlési választásokat követően az Országgyűlés Európai Integrációs Ügyek Állandó Bizottságának az elnökeként, majd az 1996-ban megalakult Új Atlanti Kezdeményezés (New Atlantic Initiative) magyar nemzeti bizottságának vezetőjeként is tevékenykedett.

1998-ban, 2010-ben, 2014-ben, 2018-ban és 2022-ben vezetésével a Fidesz megnyerte az országgyűlési választásokat. Első kormányának legfontosabb intézkedései közé tartozik a családi adókedvezmény bevezetése, a diákhitel, a fiatalok otthonteremtésének támogatása, a Széchenyi Terv megalkotása, illetve kiemelt jelentőséggel bír az ország 1999-ben NATO-hoz való csatlakozása. 2011-ben bevezette a határon túli magyarok számára az egyszerűsített honosítási eljárást, valamint új alkotmány került elfogadásra Alaptörvény néven. 2013-ban létrejött a Munkahelyvédelmi Akcióterv és a többlépcsős rezsicsökkentés. Harmadik kormányzata alatt bevezetésre került a Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSOK), elindult a Modern Városok Program. A 2015-ös migrációs válság idején kormánya kiépíttette a déli határzárat, életbe léptette a jogi határzárat. Negyedik kormányzata idején látott napvilágot a kettő vagy többgyermekes családokat támogató Családvédelmi Akcióterv.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>

A kormányzati kommunikációnak nincs álláspontja Elios-ügyben

Tuzson Bence csak azt ismételgette mai sajtótájékoztatóján, hogy meg kell várni az Európai Bizottság álláspontját az ügyben. A fideszes politikus azt is próbálta elbagatellizálni, hogy a miniszterelnök vejéhez köthetők a csalás-gyanús beruházások. Közben a DK Lázár Jánost is feljelenti az ügy miatt.

Orbán átvilágítását követelik Pintértől

Orbán Viktor nemzetbiztonsági átvilágítását követeli a belügyminisztertől a Gyurcsány-párt. A Demokratikus Koalíció szerint tegnap óta ki lehet mondani, hogy a miniszterelnök családja terroristákkal üzletelt. A kormányfő veje egy olyan céget vett a nevére, amely értékes ingatlant adott el Ghait Pharaonnak. A szaúdi milliárdost haláláig körözte az FBI terrorizmus támogatásáért.

20 millió ment Orbán alapítványához Rogánéktól

A kormányközeli alapítványokat viszont megbecsüli a kabinet. A Hír TV összesítése szerint csak az elmúlt 2 évben már több mint 1,1 milliárd forintnyi támogatást kaptak állami cégektől vagy minisztériumoktól. Orbán Viktor polgári körös alapítványát Rogán Antal propagandaminisztériuma is kistafírozta 20 millió forinttal. Az ellenzék lopásról beszél, a KDNP és Hollik István nem lát kivetnivalót a pénzosztásban.

Tiltott kampányfinanszírozás közpénzből?

Kulturális rendezvények, óriásplakátok, több százezer ajándéktárgy és könyv, regionális irodahálózat, szervezetek támogatása – erre költötte a szlovákiai Főnix Polgári Társulás a Magyarországról utalt, összesen 290 millió forintnyi támogatást. Állítólag, ugyanis a társulás létezésére máig nincs kézzelfogható bizonyíték.

Orbán Viktor nem engedi el Farkas Flórián kezét

A nyilvánosság kizárásával és a meghirdetett időpontnál órákkal korábban állapodott meg Kövér László és Farkas Flórián a választási együttműködésről. A Fidesz egy rövid közleményt adott ki, amelyben az olvasható, hogy a cigányok képzése és munkához juttatása a polgári értékrendből adódó feladat. Farkas Flórián több mint másfél milliárd forintot kapott az Orbán-kormánytól a romák felzárkóztatására. A pénzt ellopták a hatóságok szerint, a miniszterelnök mégsem engedi el a cigány vezető kezét.

Állami pénzekből gazdagodik az Orbán család

Minden korrupciós ügyet kivizsgálnak - állítja a legfőbb ügyész. Polt Péter a Hír Tv-nek Szegeden azt mondta: a statisztikák és a nemzetközi vizsgálatok is azt mutatják, hogy a vádhatóság jól végzi a dolgát. Az ellenzék hétfőn újabb miniszterelnökhöz köthető ügyben emlegetett korrupciót. Egy oknyomozó portál kutatása szerint Orbán Viktor apjának és testvérének is van olyan cége, ami állami megbízások révén gyarapszik.

Mészáros Lőrincék rendezték Orbán rokonságának tartozását

Egy Mészáros Lőrinchez köthető üzleti kör rendezte a miniszterelnök tágabb rokonságának számláját. A Nemzeti Kereskedőház Zrt. a Hír Televízió közérdekűadat-igénylésére elárulta, hogy a Hórusz Faktorház Zrt. fizette vissza azt a hárommilliárd forintot, amellyel eredetileg a Cider Alma Kft. tartozott az állami cégnek.
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>