language

Kulcsszavak:

kártalanítás highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [20]  Oldalak:   1 2   >  >>

Kitört a fideszes belháború a PeCsa miatt, egymilliárd a tét

Milliárdos kártérítést követel a Városliget Zrt.-től és a fővárostól a Petőfi Csarnok korábbi, a kormányzattal eddig jó viszonyt ápoló bérlője.

Milliárdos kártérítés jöhet a nyugdíjak állami megvonása miatt

Akár milliárdos nagyságrendű kártérítést is fizethet a magyar állam azért, mert 2013-tól a közszférában elvette a nyugdíjkorhatár betöltése után továbbfoglalkoztatottak nyugellátását. Akár ötezren is lehetnek, akiket az intézkedés hátrányosan érintett.

Állami kártérítést követelnek a Quaestor-károsultak

Az állam készfizető kezességétől várják a Quaestor ügyfelei a kártalanításukat, ezt azonban nem valószínű, hogy megszavazza a parlament. A károsultak elszántak, tüntetnek, de reményeiket az Alkotmánybíróság ennek ellenére széttörheti.

Köddé vált a kegyeleti alap, 46 millió forint sorsa ismeretlen

Negyven évvel ezelőtt zuhant a Földközi-tengerbe a Malév 240-es számú bejrúti járata. Nem csak a tragédia oka rejtély: az áldozatok holttestének felkutatására és hazahozatalára létrehozott alapból 46 millió forint sorsa ismeretlen.

Utólag is bukhatnak egy nagyot a quaestorosok

Több befektető a hitelezői igénybejelentésre rendszeresített nyomtatványon a Quaestor Károsultak Kárrendezési Alapja (QKKA) részére küldte be azt az igénybejelentését, amelyet a Quaestor Értékpapír Zrt. felszámolójának, a Pénzügyi Stabilitási Felszámoló Nonprofit Kft.-nek kellett volna eljuttatnia – tájékoztatta a Quaestor Károsultak Kárrendezési Alapja kedden az MTI-t.

„Mintha a kormány falazna a brókerbotrány résztvevőinek”

Az MSZP nem vesz részt azon az ötpárti egyeztetésen, amelyet a Fidesz kezdeményezett a jegybanki törvényt is módosító, kétharmados támogatást igénylő javaslatról. Ezt Józsa István, az ellenzéki párt országgyűlési képviselője közölte hétfőn Budapesten sajtótájékoztatón.

Az állam csongrádi megbízottja elégette az állami cég pénzét

Csak addig volt ügyvezető az önkormányzatok által alapított, majd államosított, de még így is nyereséges szentesi cég élén Hujber Lajos, ameddig a testületek hozzájárulása nélkül betette a társaság megtakarításait a Hungária Értékpapír Zrt.-be. A 75 milliónak bottal üthetik a nyomát.
Találatok: [20]  Oldalak:   1 2   >  >>