language

Intézmények:

Budapesti Corvinus Egyetem highlight_off

Kapcsolódó szervezetek:

Kulcsszavak:

KEHI-vizsgálat highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [6]  Oldalak:   1

Garázda gazdálkodás az ELTE-n is?

Több felsőoktatási intézmény mellett most az ELTE gazdálkodását is górcső alá vette a kormányzat, a vizsgálat több hiányosságot, szabálytalanságot is feltárt: milliós nagyságrendű hallgatói juttatásokról, a diákoknak járó tudományos ösztöndíjkeretből fizetett oktatói díjakról, gazdálkodási szabályozás hiányáról számoltak be. A "hibák" korrigálása az egyetem rektora és a frissen kinevezett kancellár feladata.

Saját zsebre szervezték az egyetemi bulikat a HÖK-ös vezetők?

Bűncselekményeknek látszó visszaélések egész sorát tárta fel a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal, amikor jó hírű és népszerű magyarországi egyetemek hallgatói önkormányzatainak működését vette górcső alá – értesült a PestiSrácok.hu.

MUNKAKÖRI FELADATAINAK ELLÁTÁSÁÉRT KAPOTT MILLIÓS BÓNUSZT AZ APEH EXELNÖKE

Előbb milliós bónuszt, majd közel duplájára emelt havi bért vihetett haza a Budapesti Corvinus Egyetemről Pitti Zoltán, az adóhatóság korábbi elnöke – értesült a PestiSrácok.hu. Portálunk ráadásul úgy tudja, hogy Pitti a munkakörébe tartozó feladat elvégzéséért cserébe kapta a milliós zsebpénzt, utána pedig a 332 ezer forintról 600 ezer forintra emelt fizetést. Az ex adóhatósági vezető neve onnan is ismerős lehet, hogy elnökségének idején a Pitti Zoltán fia vezette cég juthatott hozzá 1,8 millió forintért egy később 36 millió forintos APEH-követeléshez.

Több száz milliós sikkasztásgyanú négy egyetemen

A Kormányzati Ellenőrzési Hivatal szerint feketekasszát működtettek, zsebre dolgoztak, pályáztatás nélkül osztottak ösztöndíjakat a hallgatói önkormányzatok, több egyetemen.

Erőszak után: kormányzati gyomros a hallgatóknak

Drasztikusan meggyengülhetnek a hallgatói érdekképviseletek, ha a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) javaslatait megszívleli a kormány. A gólyatábori botrány miatt kipécézett ELTE-n például 12-ről három főre csökkenne a hallgatók létszáma az egyetem legfőbb döntéshozó szervében, a szenátusban, és ezzel párhuzamosan a kari tanácsokban is kevesebb diák ülne. A támadás az egyik olvasatban a kormány kontra hallgatói szervezetek-meccs egyenes folytatása, ugyanakkor vannak olyan hangok is, amelyek szerint a HÖK-ök nem azzal foglalkoznak, amivel kellene nekik, és ezért volna ideje újragondolni a jogköreiket.
Találatok: [6]  Oldalak:   1