language

Lapok:

Kulcsszavak:

közigazgatás highlight_off

ATV

1989 óta folyamatosan működő kereskedelmi televíziócsatorna. Eredetileg Argo TV néven indult, agrárcsatorna volt. 2003-ban tulajdonosváltás következett be, a televízió részvényeinek felét felvásárolta egy, a Hit Gyülekezetéhez közelálló befektetői konzorcium. 2005-ben a csatorna neve Atv-re rövidült. 2010-ben indult el a nagy felbontású adása, azóta jóval elérhetőbb lett a csatorna. Vezérigazgatója Németh S. Szilárd a Hit Gyülekezetének alapítójának fia.

2020 májusában az Átlátszó azt írta: "kijelenthető, hogy a liechtensteini offshore cég kiiktatásával a cégstruktúrából Németh Sándor magánszemély közvetlenül és érdekeltségein keresztül az ATV Zrt. többségi tulajdonosává vált."

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [73]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8   >  >>

Brókerbotrány: hazaérkezett a Kun-Mediátor társtulajdonosa

Hazaérkezett Magyarországra a Kun-Mediátor társtulajdonosa - tudta meg az ATV Híradója. A férfi egy külföldi konferencián volt, amikor kiderült, hogy a cége bajban van. Az ellenzéki pártok szerint a felügyeletnek ebben az esetben is észre kellett volna vennie, hogy valami nincs rendben a társaságnál. A kormányszóvivő szerint ez viszont a pénzügyi rendszer felelőssége. Részletek a videóban.

Beszólt a Fidesz Burány javaslata miatt

A gyenge pénzügyi felügyeletet a szocialisták akarták megtartani - reagált a Fidesz frakciója Burány Sándor szombati sajtótájékoztatójára, amelyen az ellenzéki politikus a pénzügyi felügyelet vizsgálatát sürgette.

DK: Németh Zsolt számoljon be, kiket tiltottak ki az USA-ból

A Demokratikus Koalíció (DK) az Országgyűlés külügyi bizottságának összehívását kezdeményezi, hogy a testületet vezető Németh Zsolt (Fidesz) ott számoljon be arról, ki az a négy vagy öt ember, akit tudomása szerint kitiltottak az Egyesült Államokból - közölte Kerék-Bárczy Szabolcs szombaton az MTI-vel.

MSZP: a pénzügyi felügyeletet is vizsgálni kell a brókerbotrányban

Az MSZP szerint az Állami Számvevőszék (ÁSZ) jelentése is igazolja azt a kritikát, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) felügyeleti tevékenysége nem volt megfelelő, ezért a szocialisták szerint vizsgálni kell a pénzügyi felügyeletet a brókerbotrány miatt.

Szigetvári: szisztematikusan korrupt közbeszerzéseket írtak ki

Nem örülök, ha Magyarország bármilyen negatív kontextusban szerepel, én csak azt kifogásoltam, hogy óriási szégyen, hogy a kormánynak Brüsszel mondja meg, hogy képtelenek vagyunk tisztességesen felhasználni az uniós forrásokat – ezt Szigetvári Viktor mondta az ATV Egyenes Beszéd című műsorában.

Quaestor-ügy: teljes a zűrzavar

Egymásnak ellentmondó információk és teljes zűrzavar. Sajtóinformációk szerint már négy éve tudhatta az Orbán-kormány két minisztere, hogy valami nincs rendben a Questor körül.

Az egész ország Quaestor-károsult lett?

Kártalanítást kapnak a Quaestor-ügyfelek. Az Országgyűlés döntését Rogán Antal megnyugtató megoldásnak nevezte. Nem így az ellenzéki pártok. Ők azt mondják, közpénzből fizettetik meg az államigazgatás hibáit, ezért az egész ország Quaestor-károsult. Közben a Világgazdaság rámutatott: nem csak így éri kár az adófizetőket. Azzal, hogy az állam bankokat vásárolt, be kell szállnia a károsultak érdekében létrehozott alapba is. És ez megint több milliárd adóforintot jelent.

Brückner: elsikálták az ETO Park ügyének vizsgálatát

2010 után érdekes volt, hogy az MFB-nek nem volt elszámoltatása, úgy nézett ki, hogy van valami kontinuitás, de 2011-ben azt lehetett hallani, hogy az ETO Park miatt mégis lesz vizsgálat, de a mai kommunikációból az derül ki, hogy ezt végül elsikálták – ezt Brückner Gergely mondta az ATV Egyenes Beszéd című műsorában.

Ujhelyi az uniós hatóságokhoz fordul brókerügyben

Az Európai Bankhatósághoz (EBA) és az Európai Értékpapír- és Piacfelügyeleti Hatósághoz (ESMA) fordult brókerügyben Ujhelyi István - mondta el szerdai brüsszeli sajtótájékoztatóján maga a szocialista európai parlamenti képviselő.
Találatok: [73]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8   >  >>