language

Személyek:

Hende Csaba highlight_off

Hende Csaba

Hende Csaba (Szombathely, 1960. február 5. –) magyar jogász, ügyvéd, politikus. 1998 és 2002 között az Igazságügyi Minisztérium politikai államtitkára, majd 2005-ig az Orbán Viktor által életre hívott polgári körök koordinátora. 2002-től országgyűlési képviselő, 2005 és 2010 között az Országgyűlés jegyzője. 2010-től 2015-ig a második és a harmadik Orbán-kormány honvédelmi minisztere. 2017-től az Országgyűlés törvényalkotásért felelős alelnöke. (Wikipédia)

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [36]  Oldalak:   1 2 3 4   >  >>

Ingyen használja a Honvédelmi Minisztérium az egyik legértékesebb V. kerületi területet

Az elmúlt években több százmillió forintos bevételkiesést okozhatott a belvárosi önkormányzatnak, hogy a Honvédelmi Minisztérium lezárva tartja, és ingyen használja a Stollár Béla utca V. kerületi tulajdonban lévő, 1352 négyzetméteres szakaszát – tudta meg az rtl.hu. Korábban ezért az ingatlanért évente csaknem 21 millió forintot fizetett a tárca, 2014 óta viszont egy törvényre hivatkozva már nem utalnak semmit sem. Ellenzéki polgármesterként még Rogán Antalt is zavarta ez a helyzet, 2007-ben ugyanis azt mondta: „az a jogszabály, ami érvényes az egyszerű vendéglátósra, az érvényes a kormányra is”. Hende Csaba volt miniszter szerint a honvédelem „össznemzeti ügy”, így helyénvaló, ha ingyen használják a területet. Az rtl.hu kikérte a jelenleg is érvényes szerződést, de ilyet a Honvédelmi Minisztérium és az V. kerületi önkormányzat sem mutatott be.

Így fordult rá Orbán Viktor az ország felfegyverzésére

Feszült hangulatban zajlott egy vezetői értekezlet 2010 végén a Honvédelmi Minisztérium Balaton utcai épületében. A csak ritka alkalmakra megnyitott díszes miniszteri tárgyalóban Benkő Tibor akkori vezérkari főnök és néhány munkatársa tartott beszámolót a honvédség állapotáról. A vezérkari főnököt Hende Csaba miniszter körülbelül 30 minisztériumi munkatárs és katonai vezető társaságában hallgatta.

Megint Fidesz-közeli szervezetek nyerték a legnagyobb összegeket a kormány civil-támogató programján

Újabb, fideszes politikusokhoz köthető egyesületek gazdagodtak a kormány civil támogatási programjából. A Városi Civil Alap keretében másodszor osztanak támogatásokat, a legmagasabb, 10 millió feletti adományoknak ezúttal is mintegy felét a kormánypártokhoz kötődő csoportok kapták. Ráadásul több kormányközeli egyesület már másodszor szerepel a támogatottak listáján.

Ügyészség: Bús Balázs nem fogadott el kenőpénzt Vizoviczkitől

Az ügyben a feljelentést még 2016-ban utasította el az ügyészség, ám Szabó Tímea ellenzéki képviselőjelölt újra elővette a témát a kampányhajrában.

Választási Fidesz-alap: megvan, hová tűntek az állami civilpénzek

Eddig csupán arról szóltak a hírek, hogy a Norvég Civil Alap helyére állított magyar állami pénzeszsákból, az úgynevezett Városi Civil Alapból fideszes vezetésű alapítványoknak, egyesületeknek is csurrant, cseppent. A Válasz Online most mélyfúrást végzett, átvilágítottunk több száz nyertes szervezetet, s arra jutottunk: az új finanszírozási mechanizmust egyszerűbb lett volna egyenesen Választókerületi Pártalapnak nevezni. Szinte mindenütt Fidesz-segédszervezetek nyerték a nagy pénzt – például buszra, ingatlanra, kommunikációra: azaz a választási kampányban is remekül hasznosítható dolgokra. Emlékszünk: a norvégokkal az volt a baj, hogy politikai-ideológiai alapon szelektáltak. Most ugyanez történt fordítva, csak durvábban, „meghosszabbítva Bicskéig”. Ha ez így nem hivatali hatalommal való visszaélés, akkor semmi sem az.

Egy hétre utazott Panamába Hende Csaba, ahol mondott egy másfél perces beszédet

Június 29-én és 30-án tartották Panamavárosban egy nemzetközi szervezet, a nemzeti parlamentek hírszerzési bizottságai közti koordinációt elősegítő Parlamentary Intelligence-Security Forum ülését. Hende Csaba, a Fidesz szombathelyi képviselője és korábbi honvédelmi miniszter, mint a szervezet irányító bizottságának tagja, természetesen részt vett az ülésen, utazásának költségeit az Országgyűlés Hivatala állta, közpénzből.

Csányi OTP-s bizalmasának fegyverkereskedő cége elbukott egy kétmilliárdos üzletet

Tiltott összejátszás gyanúja miatt diszkvalifikálta a Védelmi Beszerzési Ügynökség az OTP Bank egyik fontos alkalmazottjának cégét egy közbeszerzésből. A Milipol Zrt. adta ugyan a legjobb ajánlatot a 9 milliméteres parabellum-lőszerek vásárlására indított eljárásban, az ügynökség azonban úgy ítélte meg, hogy az árakat egyeztette egy másik, az eljárásban résztvevő céggel, hogy megszerezhesse az üzletet. A szóban forgó cég alapítója is a Milipol vezetői köréhez tartozik.

Vazallusnak való vidék? - Hende, Bánki, L. Simon

A magyar társadalom feudalizálódását jelzi, hogy egyre több vidéki térség hűbérbirtokká válik: fideszes politikusok szinte a magukénak tekintik. Kivételezett helyzetük a kormányzásának 13. évére készülő Orbán Viktor kegyétől függ, így alattvalói áhítattal tekintenek rá, közben a helyieknek bizonygatják, hogy ennek az udvari kapcsolatnak a révén tudnak sok mindent kijárni. A HVG összeállításának harmadik része.

Strómanok rádióznak Szombathelyen?

Több cégen át jutottunk el egy cégcsoporthoz, akik ivóvízpalackozót is vettek, közbeszerzésen tanulmánykészítést nyertek el, és az övék lett a Frisss Rádió is.

Megúszta a felelősségre vonást Gyurcsány bizalmasa, befejezték a nyomozást a HM-es szerződések ügyében

Elkerülte a felelősségre vonást Gyurcsány legközvetlenebb bizalmasa, Vadai Ágnes volt honvédelmi államtitkár, egykori szocialista, jelenleg DK-s képviselő abban a hűtlen kezelés gyanúja miatt indított büntetőeljárásban, amit a napokban zárt le a Központi Nyomozó Főügyészség – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hende Csaba egykori honvédelmi miniszter csaknem négy éve tett feljelentést Vadai államtitkári honlapjával kapcsolatban, mivel szerinte felmerült annak a gyanúja, hogy milliós visszaélések történtek.
Találatok: [36]  Oldalak:   1 2 3 4   >  >>