language

Személyek:

L. Simon László highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

L. Simon László

L. Simon László (Székesfehérvár, 1972. március 28. –) József Attila-díjas magyar író, költő, szerkesztő, vállalkozó, politikus. 2004 és 2010 között a Magyar Írószövetség titkára. 2010-től fideszes országgyűlési képviselő, az Országgyűlés kulturális és sajtóbizottságának elnöke, 2011 októberétől a Nemzeti Kulturális Alap Bizottságának elnöke, 2012. június 18-tól 2013. február 27-ig a kultúráért felelős államtitkár. L. Simon László Agárdon akik. 2016. június 30-án Lázár János kancelláriaminiszter bejelentette, hogy meneszti L. Simon Lászlót. 2017. január 26-tól a Figyelő háromtagú szerkesztőbizottságának a tagja.

 

2013. október 21-től a Várbazár felújításáért, a Budai Várnegyed hosszú távú fejlesztési koncepciójának kidolgozásáért és a fertődi Esterházy-kastély rekonstrukciójával kapcsolatos állami feladatokért felelős kormánybiztos. 2014-ben ő nyújtotta be az RTL Klub-ot kedvezőtlenül érintő reklámadóról szóló törvényt.

 

Családi vállalkozása a Simon és Simon Kft., mely jellemzően borászattal és panzió működtetésével foglalkozik. 2015-ben az Agárdi Aratrum Kft. szerezte meg a Simon és Simon Kft. többségi tulajdonát. 2015-ben az Agárdi Aratrum Kft-ben L. Simon Lászlónak és feleségének, Vass Eszternek 24-24% tulajdonrésze volt. (Szöveg, kép: Wikipédia)

 

L. Simon kapcsolati hálója az aHálón

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [12]  Oldalak:   1 2   >  >>

Féláron vett kormányüdülőt L. Simon László?

A Demokratikus Koalíció (DK) szerint L. Simon László volt államtitkár érdekeltségébe került a balatonyberényi kormányüdülő. A párt úgy véli: nem is volna meglepő, ha a belvárosi ingatlanok és a termőföldek után már a kormányüdülőket is maguknak privatizálnák a fideszesek.

L. Simon László és Magyarország legdrágább biciklitárolója

Elkezdődött az L. Simon László miniszterelnökségi államtitkár családi borászatához és panziójához vezető út felújítása. Az Agárd és Zichy­új­falu közti szakasz mintegy 800 millió forintért újul meg.

A Fidesz-közeliek és az agrárbárók vitték el a kétharmadot

Ha az állami földeladások valódi célja (ahogyan ezt a kormányfő többször kifejtette) a családi gazdálkodók földhöz juttatása volt, akkor a program súlyos kudarcba fulladt: a célcsoporthoz csupán az eladott területek töredéke került, a legnagyobb hányadot a politikusok és a nagyvállalkozók vitték el. Az LMP-s Sallai R. Benedek által készített mérlegből az is kiderül, hogy a politikaközeli nyertesek olykor meglepően kedvező feltételekkel vásárolhattak.

Végrehajtók L. Simonéknál

L. Simon László és feleségének vagyona alapján aligha lehet olyan kasszát találni náluk, ahonnan könnyedén elő tudtak volna rántani a földvásárlásaik ellenértékeként megjelölt 281 millió forintot. Panziójukban ugyanakkor a NAV illetékese akár szállóvendég is lehetne, annyi végrehajtást indított már a szervezet a cégnél.

Birtokos FitnEszter

Amit nem adott oda az állam évtizedeken át a falunak és a befektetőknek a Csúcsos-hegy tövében, azt megkaphatta az államtitkár családja. L. Simon László felesége sikerrel árverezett december elején, s lett tulajdonosa a Nadap fölött magasodó, olajfűzzel benőtt lankának.

Milliárdos falat L. Simon holdudvarának

Újabb határt lépett át az L. Simon László körüli hálózat: immár egymilliárd forintnál is több közpénzt kasszírozott. A legfrissebb ügy főszereplője is Hornyák Tibor, L. Simon jelenlegi kabinetfőnöke, aki – mielőtt visszatért az államtitkárhoz – a Magyar Alkotóművészeti Közhasznú Nonprofit Kft. (MANK) vezetőjeként dolgozott.

Pályáznia sem kell ahhoz, hogy nyerjen

Újabb 14,5 milliós megbízásra bukkantunk, amelyet közvetve a Nemzeti Kulturális Alaptól (NKA) kapott az alap feletti rendelkezési jogot gyakorló minisztérium államtitkárának az élettársa.

A Szőlő utcai lakás rejtélye

Meghívásos pályázaton nyert idén áprilisban – még L. Simon László alelnöksége alatt – az NKA Építőművészet és Örökségvédelem Kollégiumától 15 millió forintot a Kortárs Média Kft. A feladat az „Ybl Miklós Bicentenárium – A Magyar Építészet Éve” országos kommunikációs kampányának megszervezése és lebonyolítása.
Találatok: [12]  Oldalak:   1 2   >  >>