language

Személyek:

Leisztinger Tamás highlight_off

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [12]  Oldalak:   1 2   >  >>

Titokzatos csőd, fizetésképtelenség

Negyedik hónapja nem kapják meg a bérüket az állami megrendelésekkel még a balliberális kormányzás idején bőségesen ellátott Centrál Mosodák Zrt. gyöngyösi, kalocsai és zalaegerszegi üzemének dolgozói. A bíróság csődgondnokot rendelt ki, a vezérigazgató szabadságra ment, a gázt kikapcsolták, a dolgozók fűhöz-fához szaladgálnak.

Újbudán csalást gyanítanak Leisztinger Tamás körül

Feljelentést tett hivatali visszaélés, hűtlen kezelés és közokirat-hamisítás gyanújával Schneller Domonkos (Fidesz) újbudai képviselő a Lágymányosi-öböl eladása miatt.

SZOT-üdülők: sajátos privatizáció

A hatalmas szakszervezeti vagyon 1992 óta, több lépcsőben magánkézbe – nagyrészt a Leisztinger Tamás által vezetett Arago-cégcsoport többségi tulajdonába – került.

Milliárdos lelépési díjat fizethet a BKV

Az idén 13 milliárd forint üzemi veszteséget felhalmozó közlekedési cég hajlandó kifizetni a hatmilliárd forint lelépési díjat is, hogy új – információink szerint az MSZP-hez közeli – vállalkozás kezébe játssza át az évente többmilliárdos bevételt adó megbízást.

Milliárdos kárt okozott Molnár?

Az elmúlt tizenhét év legnagyobb hibáját követte el a XI. kerületi önkormányzat, amikor áron alul értékesítette a lágymányosi öböl területét Leisztinger Tamás szocialista kötődésű vállalkozó érdekeltségeinek – állítja a helyi ellenzék.

A Kopaszi-gát után töltésen is legény lesz Leisztinger

Régió született! Az Újbuda–Újszeged nagytáj. A végpontokat a Duna–Tisza-csatorna köti össze, amelyben ezúttal nem víz folyik, hanem a kapcsolati tőke áramlik...A kapcsolati tőke pedig sok-sok pénzt is szokott jelenteni. Milliárdokat. Milliárdok megszerzésének jogszerű, bár a jó erkölcsbe ütköző lehetőségét. Vagy éppen törvénytelen vagyonszerzést – lenyúlást, ahogyan manapság mondják.
Találatok: [12]  Oldalak:   1 2   >  >>