language

Akták:

M4-es autópálya (Abony-Fegyvernek) építése highlight_off

Lapok:

Portfolio highlight_off

M4-es autópálya (Abony-Fegyvernek) építése

M4-es autópálya (Abony-Fegyvernek) építése
Bár a szerződésekben uniós forrást emlegettek, kiderült, nem volt uniós fedezet a projekten, a kormány mégis megcsináltatta a cégekkel a munka harmadát. A tender végén öt építőipari céggel kötöttek szerződést, 110 milliárd forintért. A vállalkozásokkal az alábbiak szerint szerződtek:
  • 46,7 milliárd forint, 13,4 kilométer út Abony és a Tisza között – Colas, Swietelsky
  • 32,5 milliárd forint, 2,3 kilométer út és egy Tisza-híd – Közgép, A-Híd
  • 31,5 milliárd forint, 13,2 kilométer út a Tiszától Fegyvernekig – Strabag.

Az építkezések az eredeti tervek szerint 2016 szeptemberében fejeződtek volna be, 2015 márciusban azonban leállították a munkákat. A Miniszterelnökség az építkezés leállítását és a kivitelezői szerződések felmondását az Európai Bizottság kifogásaival indokolta: egyebek mellett felmerült a kartellgyanú, az ügyben a GVH is vizsgálódott, de nem találtak semmi olyat, ami alapján megindíthatták volna a versenyfelügyeleti eljárást. Egy másik ügyben a Közbeszerzési Döntőbizottság határozata szerint a Közgép és az A-Híd olyan alvállalkozókat is alkalmazott az M4-es autópályát érintő kivitelezési munkálatai során, amelyekről nem értesítette a tendert kiíró Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.-t., ezzel megsértették a közbeszerzési törvényt.


Támogass minket rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Végül a projekt befejezésére 2016-ban az immár kegyvesztetté vált Közgép egy olasz céggel 25 milliárddal kedvezőbb ajánlatot tett, mint az "új Közgép", a Duna Aszfalt konzorciuma. A közbeszerzést végül a Hódút, a Duna Aszfalt és az A-Híd nyerte el, az Itinera és a Közgép ajánlatát érvénytelennek minősítette az ajánlatkérő. Utóbbi két cég megtámadta a határozatot a Közbeszerzési Döntőbizottságnál.

Portfolio

A portfolio egy lapcsalád, amelyen belül a portfolio.hu a hazai online portálok közül az egyik legolvasottabb gazdasági témájú újság. A Portfolio Csoport az online felületeken túl nyomtatott kiadványokkal is foglalkozik. A magyar nyelvű cikkek mellett az újság angol nyelvű írásokkal is megjelenik A lapcsaládot 1999-ben alapították, azóta mind a lapok tekintetében, mind a tevékenységükben bővültek. 2004 óta rendszeresen rendeznek különböző konferenciákat pénzügyi, gazdasági témákban. A Net Média Zrt. a lapcsalád kiadója, melyet 2016-ban Balogh Gabriella és Bán Zoltán tulajdonában lévő NT2016 Kft. vásárolt meg a Spéder Zoltán érdekeltségébe tartozó CEMP Kft.-től. Balogh Gabriella az MLSZ elnökségi tagja, illetve több alapítvány tevékenységében is részt vesz. Bán Zoltán 2000-től a Net Média Zrt. és a Portfolio Csoport munkatársa, szerzője, 2009-től pedig a társaság vezérigazgatója.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [1]  Oldalak:   1

Jóváhagyta a kormány: épülhet az új Tisza-híd!

A legfrissebb Magyar Közlönyben megjelent határozat szerint a kormány jóváhagyta, hogy új Tisza-híddal együtt megépülhessen a Szolnokot északról elkerülő, az M4-es autópálya egy szakaszának számító Abony-Törökszentmiklós közötti kétszer két sávos útszakasz, mintegy 25 km hosszan. Emellett a kormány arra is felhatalmazást adott, hogy indulhat az előkészítése a Törökszentmiklós - Püspökladány - Berettyóújfalu közötti gyorsforgalmi útnak és utóbbihoz 8,4 milliárd forintnyi forrást el is elkülönített a következő évek büdzséjéből.
Találatok: [1]  Oldalak:   1