language

Intézmények:

Balmoral Group Ltd. highlight_off

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [3]  Oldalak:   1

Kíváncsiak Rejtő E. korábbi vallomására

Rejtő E. Tibor, a K & H-per harmadrendű vádlottjának ügyészségi kihallgatásáról készült jegyzőkönyv ismertetésére tett indítványt a másodrendű vádlott védője, Ruttner György, a megismételt brókerper tegnapi tárgyalási napján.

Brókerügy: kényszerszünet után következhet a folytatás

Három és fél hónapos kényszerszünet után február végén folytatódik a brókerbotrány néven elhíresült büntetőper, a szakértők még ebben a hónapban elkészülnek a szakvéleményekkel – értesült lapunk.
Találatok: [3]  Oldalak:   1